Lokomotywy bttb na flexach problem na rozjazdach

Czyszczenie, konserwacja, naprawy, budowa itd

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Lokomotywy bttb na flexach problem na rozjazdach

Post autor: piottrw »

Końcówki kardanów są różne. Szersza końcówka ma być prz wózku.
marcinx00
Posty: 68
Rejestracja: 05 sty 2016, 09:00
Lokalizacja: Radzymin
Kontakt:

Re: Lokomotywy bttb na flexach problem na rozjazdach

Post autor: marcinx00 »

Kardany( co one mogą mieć wspólnego) koła się kręcą więc chyba dobrze, no i nie falują zastanawiam się nad tą zwrotnicą może jakąś ją wcześniej naciągnełem lub wygiełem i przez to problem muszę sprawdzić ją z innymi które mam zrobię jakiś szablon i porównam bo wszystkie zwrotnice mam zlutowane do szyn i przy rozlutowaniu mogą podkłady skwierczeć
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Lokomotywy bttb na flexach problem na rozjazdach

Post autor: piottrw »

A koła na osich są proste czy lekko "faują". ? podczas jazdy. Kardany masz dobrze założone?
Zwrotnica raczej na płaskim powinna być. Ja mam 3 łukowe w tym 1 szt. składana i bez problemów wszystko hula.
marcinx00
Posty: 68
Rejestracja: 05 sty 2016, 09:00
Lokalizacja: Radzymin
Kontakt:

Re: Lokomotywy bttb na flexach problem na rozjazdach

Post autor: marcinx00 »

Niby bez prądu przechodzi ładnie a przy jeździe potrafi wyskoczyć zwrotnica była trochę na wzniesieniu już nawet przerobiłem że jest całkowicie na płaskim będę musiał pokombinować, wydaje mi się że te wozki skrętne nohab ma na maxa skręcone na tym rozjeździe może to przyczyna tego wypadania
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Lokomotywy bttb na flexach problem na rozjazdach

Post autor: piottrw »

Sprawdż czy jak przsuwasz lokomotywę ręką bez prądu to któreś z kół nie przechodzi za ciasno. Tolerancja jest rzędu mikrometrów i może wystarczy tylko lekko rozszerzć lub ścisnąć koła. Moje bttb przechodzą przez łukowe bez problemu ale musiałem czasem właśnie tak zrobić
marcinx00
Posty: 68
Rejestracja: 05 sty 2016, 09:00
Lokalizacja: Radzymin
Kontakt:

Lokomotywy bttb na flexach problem na rozjazdach

Post autor: marcinx00 »

Mam problem z przejazdem 6 osiowym nohabem bttb po rozjazdach łukowych, nie zawsze ale trafia się że wyskakuje z rozjazdu czasem do przodu czasem w drugą stronę nawet przy bardzo wolnej jeździe, czy to urok starej lokomotywy?
Wygląda to tak jakby było trochę ciasno i wózek wyskakuje niby jest równo a koła trochę skaczą próbowałem trochę zmniejszać łuk wejścia na rozjazd bo mam tory flex ale nic to nie daje, nigdy nie wiadomo czy przejedzie czy nie jest to roziazd w tunelu i może być problem jak go zabuduję.
Trochę przyszlifowałem szyny jest trochę jakby lepiej ale powinno być dobrze a tak nie jest.
Proszę o jakieś podpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tory, rozjazdy, sieć trak., sygnalizacja itp”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości