boki wózków ST44 Roco

Konserwacja i naprawy, części zamienne itd Przeróbki taboru.

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: boki wózków ST44 Roco

Post autor: wlodar »

Jestem przed pensją jakby co :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: boki wózków ST44 Roco

Post autor: Ciora »

Dzięki wszystkim za uwagi i pomysły. Pokombinuję jeszcze . Jak coś skopię, to będzie na Kolegę Wlodara :)
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: boki wózków ST44 Roco

Post autor: wlodar »

U mnie też są równoległe. Przyjrzyj się dokładnie. Wg mnie coś tam pręży i odkształca maskownicę wózka. Może kabelek gdzieś podszedł, może któraś blaszka kontaktowa. Spróbuj dokładnie porównać jeden i drugi i znaleźć różnicę. Ewentualnie zdejmij obie maskownice (chociaż w razie czego żeby nie było na mnie :mrgreen: ) i przypatrz się czy ich geometria jest jednakowa. Może jedna z nich od początku była odkształcona, tylko tego nie widziałeś?
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: boki wózków ST44 Roco

Post autor: Borczy »

U mnie są równolegle
Martint1
Posty: 125
Rejestracja: 11 wrz 2017, 18:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: boki wózków ST44 Roco

Post autor: Martint1 »

Jeśli chodzi o gumki to nie masz co zakładać bo i tak spadnie musisz zakupić nowe i będziesz miał po problemie. Co do wózków to nie mam takiej loki to ci nie podpowiem bo nie znam konstrukcji tych wózków.
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

boki wózków ST44 Roco

Post autor: Ciora »

Witam!

Pisałem poprzednio w innym dziale, ale nie mam odpowiedzi. Może tym razem ktoś z Kolegów da znać.
Chodzi o gumkę przyczepnościową ST44 Roco. Gumka spadła, założyłem z powrotem, spadła ponownie. Czy jest sens znôw próbować, czy oznacza to, że się rozciągnęła i lepiej dać nową? Przy okazji - po zdjęciu plastikowego boku wózka i włożeniu go ponownie, z jednej strony bardziej odstaje niż pierwotnie . Chyba, że było tak wcześniej, ale nie zwróciłem uwagi. Ale wygląda tak, jakby coś wypychało przednią część na zewnątrz, tylko że nic takiego nie widać . Czy te boki wózków są może robione tak, że lepiej ich nie ruszać, bo zaraz się obluzowują? Miał ktoś podobny problem?
Tym razem dołączę fotkę, żeby było wiadomo, o co chodzi. Na zielono zaznaczyłem boki wózków, które leżą równolegle do wózka (równy odstęp do każdego koła); na czerwono bok, który z jednej strony odstaje. I nie wiem dlaczego tak sprężynuje, bo nic w środku nie ma, co może go wypychać. Czy mogę go dokleić np. Kropelką, czy lepiej nie?
IMG_3560.jpg
;
IMG_3561.JPG
;
IMG_3562.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Naprawy/przeróbki taboru”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości