Sprzęgi oczkowe Peresveta na kłowe Tilliga

Konserwacja i naprawy, części zamienne itd Przeróbki taboru.

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Sprzęgi oczkowe Peresveta na kłowe Tilliga

Post autor: piotrek092 »

Grzesiu wiem o tym ,powinienem to rzeczywiście sprecyzować . Dlatego do reszty wagonów /węglarek ,krytych i innych /wystrugałem dyszel z gniazdem nem ,ale nie bardzo mi podobało się to rozwiązanie i zamiast śledzi wsadziłem SA3 a w połowie składu sprzęg ROCO ,wagony połączone w ten sposób wyglądają jak w oryginale.
gemol
Posty: 1046
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Sprzęgi oczkowe Peresveta na kłowe Tilliga

Post autor: gemol »

piotrek092 pisze:Haedl robi gotowe SA 3 do wagonów peresweta tylko przekładasz, ale jak w oryginale musisz dać wagon ochronny. Ja zmajstrowałem dyszel z mocowaniem gniazda nem, wywaliłem kks i daje sprzęgi roco faktycznie wyglądają na Sa3.
Piotruś, ale tylko do cystern. Do krytych i innych niestety nie pasują.
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Sprzęgi oczkowe Peresveta na kłowe Tilliga

Post autor: oelka »

Warto zwrócić uwagę, że u Peresveta gniazdo jest o 0,5-1mm niżej niż to norma przewiduje.
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sprzęgi oczkowe Peresveta na kłowe Tilliga

Post autor: bankier »

Zrobione... Fakk PKP. Ale łatwo nie było. Oprócz szlifowania samego sprzęgu trzeba było troszkę nad gniazdem popracować.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Sprzęgi oczkowe Peresveta na kłowe Tilliga

Post autor: piotrek092 »

Do wagonów Fakk ze zderzakami ok ,ale do typowych ruskich już nie bardzo pasują śłedzie bardziej roco lub Haedlowe Sa3,myślałem że o to wam chodzi .
Awatar użytkownika
kaine
Posty: 445
Rejestracja: 02 lut 2008, 22:54
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Sprzęgi oczkowe Peresveta na kłowe Tilliga

Post autor: kaine »

Ja wymieniłem u siebie wszystkie oczkowe w "dumpckar" Fakk na sprzęgi Tilligowe, lekko je zeszlifowałem i gotowe (pasowały )
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Sprzęgi oczkowe Peresveta na kłowe Tilliga

Post autor: piotrek092 »

Haedl robi gotowe SA 3 do wagonów peresweta tylko przekładasz, ale jak w oryginale musisz dać wagon ochronny. Ja zmajstrowalem dyszel z mocowaniem gniazda nem, wywaliłem kks i daje sprzegi roco faktycznie wyglądają na Sa3.
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sprzęgi oczkowe Peresveta na kłowe Tilliga

Post autor: bankier »

Podziękował. Wieczorem coś pewnie wymyślę... A jak nie to ochronny.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Sprzęgi oczkowe Peresveta na kłowe Tilliga

Post autor: krzysztof »

bankier pisze:Czy wymieniał ktoś z Was sprzęgi oczkowe w wagonach Peresveta Fakk na kłowe tilliga? Po rozebraniu gniazda i przymiarce jest jakieś pół milimetra różnicy. I zagwozdka co zeszlifować? Element gniazda czy sprzęgu? Chyba, że jest inny patent?
jak zeszlifujesz te pół milimetra sprzęgu to będzie on opadał i żałośnie wisiał w gnieździe - znam ten ból... z kolei szlifowac gniazdo jest chyba niebezpiecznie. czyli wagon ochronny? no może zeszlifować sprzęg i wkleić go w gniazdo? ja pozostałem póki co przy oryginalnych choć są nieestetyczne.
obrazek z tt-board:
http://www.tt-board.de/forum/attachment ... 1155835519
ponoć też PeHo robi ale ja nie widziałem.

Added in 18 minutes 41 seconds:
minął mój kwadrans...
na tt-board jest kilka zdań na ten temat. generalnie pisze się, że gniazdo Tillig 321030 dokleić do dyszla sprzęgu Peresvet
i jeszcze takie zdjęcia:
http://www.tt-board.de/forum/showpost.p ... tcount=250

wogóle to zaczynałem próby ze sprzęgami Roco - bardziej przypominały mi rosyjskie "pięści Breżniewa" :D
Ostatnio zmieniony 01 lis 2017, 10:24 przez krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Sprzęgi oczkowe Peresveta na kłowe Tilliga

Post autor: bankier »

Czy wymieniał ktoś z Was sprzęgi oczkowe w wagonach Peresveta Fakk na kłowe tilliga? Po rozebraniu gniazda i przymiarce jest jakieś pół milimetra różnicy. I zagwozdka co zeszlifować? Element gniazda czy sprzęgu? Chyba, że jest inny patent?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Naprawy/przeróbki taboru”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości