Jak rozebrać chłodnię PSK ?

Konserwacja i naprawy, części zamienne itd Przeróbki taboru.

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Jak rozebrać chłodnię PSK ?

Post autor: oelka »

Brankard z PSK (m in. w oznaczeniach PKP) był klejony w na obu końcach przy czołownicach.
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 463
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Jak rozebrać chłodnię PSK ?

Post autor: Domiss »

A może zamiast rozbierać w celu zamocowania obciążenia da się wagon od dołu rozwiercić (np. nad ośkami kół), wpuścić strzykawką klej (może być nawet wikol, którego ewentualne wycieki da się łatwo usunąć) i zamocować w ten sposób obciążenie bez otwierania? Jedyny sposób dociśnięcia klejonego obciążenia w tym przypadki, jaki przychodzi mi do głowy, to umieszczenie wagonu w wirówce tak, by zadziałała siła odśrodkowa.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Jak rozebrać chłodnię PSK ?

Post autor: piotrek092 »

Mam nadwozie tego wagonu ,nie ma żadnych wypustów lub innych dupersznytów do mocowania z ramą co może oznaczać że jest klejone do ramy ,węglarka psk była klejona a gniazdo kks jest zamocowane od wewnątrz ramy na kołki które zostały rozprasowane na gorąco ,tyle mogę pomóc .

Added in 4 minutes 16 seconds:
Zastanawiają mnie te kołki zaprasowane w rogach ramy tego wagonu na foto ramy od spodu,można [s]ich[/s] je spróbować rozwiercić.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Jak rozebrać chłodnię PSK ?

Post autor: golab »

palmin1.JPG
palmin2.JPG
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Jak rozebrać chłodnię PSK ?

Post autor: golab »

no niestety liczę na praktyków, to Club Modell Palmin, nie bardzo chce mi się na nim ćwiczyć, jest zbyt cenny ... :( Buda z dachem to 1 element, KKSu też mie się nie udało zdemontować. Wieczorkiem wstawię zdjęcie podwozia
Awatar użytkownika
dejww
Posty: 252
Rejestracja: 25 cze 2013, 11:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Jak rozebrać chłodnię PSK ?

Post autor: dejww »

Wstaw dobrze zrobioną fotkę podwozia i zobaczymy jak wygląda.
Century
Posty: 190
Rejestracja: 27 lut 2016, 08:32
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jak rozebrać chłodnię PSK ?

Post autor: Century »

Do tej pory bardziej interesowało mnie rozbieranie osobowych wagonów :) - więc w tym wypadku to tylko teoria - tym bardziej, że nie posiadam tego typu wagonu :mrgreen:.

Zabrałbym się od sprawdzenia - czy dach jest jedną częścią z bokami wagonu, jeśli tak to zostaje się możliwość dostania się od dołu. W tym przypadku zaczął bym od demontażu gniazd KKS. Jeśli są to gniazda KKS "uniwersalne" to jest to dość prosta czynność i w pierwszej kolejności zdejmujemy kółko, a następnie całe gniazdo należy leciutko popchnąć w kierunku do środka wagonu (nie zawsze się daje :mrgreen: ). Od czoła wagonu gniazdo trzyma się na 2 zaczepach wpuszczonych w podłogę - należy delikatnie podważać z lewej i prawej stronie do ich wyciągnięcia i tak zdemontujemy całe gniazdo.

W niektórych modelach pod gniazdem są zaczepy mocujące cała budę do podłogi i wtedy można je wepchnąć do środka zdejmując budę, jeśli nie to trzeba kombinować jaki paten został użyty do scalenia dołu z budą.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Jak rozebrać chłodnię PSK ??

Post autor: golab »

chodzi o takie wagony:

http://www.psk-tt.com/koel.htm

wie ktoś jak to rozebrać nie uszkadzając ? obciążenie mi lata w środku ...
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Chłodnia Landerbauart, PSK

Post autor: golab »

podbijam ...
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Jak rozebrać chłodnię PSK ?

Post autor: golab »

Czy ktoś wie jak rozbiera się te wagony ??

W środku lata mi obciążenie jak żyd po pustym sklepie ...

Nie działa też KKS ...

Jakieś wskazówki ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Naprawy/przeróbki taboru”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości