BR120 Tillig 02564 - płytka

Konserwacja i naprawy, części zamienne itd Przeróbki taboru.

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: BR120 Tillig 02564 - płytka

Post autor: golab »

Widać, że występuje jeszcze i taka płytka, w moim CTLu tak własnie jest
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: BR120 Tillig 02564 - płytka

Post autor: bankier »

W załączeniu porównanie tego co mam (starszy wypust) górne zdjęcie vs nowsza wersja (Gagar CTL do samodzielnego złożenia):

Zdjęcia
4e67329baaa8b2c8b46f9c26cd5fd0f9_orig.jpg
I pytanie czy "staruszka" można dokupić samą płytkę z gniazdem? Czy można zaimplementować tę nowszą? Problem w tym, że nie mam innego Gagara Tilliga i nie mogę porównać sam.

ps. Autora zdjęcia użytego do porównania przepraszam, że wykorzystałem je bez jego wiedzy...
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: BR120 Tillig 02564 - płytka

Post autor: golab »

Płytka kształtem pasuje, bo sam wymieniałem w starej 120 całą mechanikę, a płytkę zostawiałem bez dekodera. Stare i późniejsze Gagary mają inaczej rozwiązany napęd. W nowych jest połączenie kardanem, a w starych poprzez ślimak masy kinetycznej - taka to różnica. Jak dla mnie cechą charakterystyczną starego napędu jest zwalnianie na łukach i pudełko starego typu (niebiesko błękitne).

Całkiem możliwe, że pośrednio występowała wersja z kardanami i z płytką bez gniazda dekodera.

A po co ci płytka ? Montaż dekodera w nowym gagarze to jakias techniczna pomyłka, ja za każdym razem łamałem wąsy z podwozia, takie były kruche
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

BR120 Tillig 02564 - płytka

Post autor: bankier »

Koledzy pytanie dotyczące starego wypustu Tilliga nr kat. 02564 - czy płytka montowana w tym modelu ma gniazdo dekodera? Niby z instrukcji wynika, że powinna być płytka z gniazdem dla sześciopinowego:

http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/katalog.asp?id=02564

ale jak szukam zdjęć płytki samej Leiterplatte 396316 to z marnym skutkiem... Jak mnie pamięć nie zawodzi ta lokomotywa miała jeszcze silnik z tymi długimi masami kinetycznymi więc płytka którą zastosowana w późniejszych modelach (mniejsze koła zamachowe) nie będzie pasowała kształtem do metalowej obudowy.

Innymi słowy: czy do 02564 można dokupić płytkę z gniazdem dekodera?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Naprawy/przeróbki taboru”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości