Sprzęgi

Konserwacja i naprawy, części zamienne itd Przeróbki taboru.

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Burakko
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2017, 07:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Sprzęgi

Post autor: Burakko »

Womo no niby tak ale wiesz jak to jest ta świadomość :D dziś mam nocke to coś wymodzę ":D
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sprzęgi

Post autor: womo »

Zmień tylko jeden sprzęg w wagonie do którego go przyczepisz i niech zawsze jeździ na końcu składu.
Burakko
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2017, 07:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Sprzęgi

Post autor: Burakko »

Właśnie z tymi wózkami nie jest tak różowo. Na dodatek mam tam zestaw oświetlenia z lat 80tych na zaroweczkach który co prawda nie wygląda super ale ma swój klimat. Chyba sam dorobie jakoś to mocowanie. Jakaś blaszka mosiężna i kilka godzin pracy. Zobaczymy co wyjdzie.
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprzęgi

Post autor: piottrw »

Trzeba kombinować nie ma zamienników do tych sprzęgów. Najprościej i pewnie najtaniej wymienić podwozie na nowsze z wózkkami z gniazdem. Kupić na alle... jakiegoś trupa, i zamienić. Podwozia pasują i do zeuke i do bttb Y.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sprzęgi

Post autor: wlodar »

Z tego co mi wiadomo, nie ma w sprzedaży sprzęgów z górnego zdjęcia z mocowaniem dla starych Y-ków (jeśli ktoś je oferuje i przeoczyłem to mnie poprawcie). Ja swego czasu poradziłem sobie w ten sposób, że nowsze sprzęgi BTTB wkleiłem do starego wózka na stałe. Trzeba troszkę odgiąć blaszkę mocującą sprzęg (stanowiącą jednocześnie całość ze stopniami wejściowymi do wagonu), nowy sprzęg odpowiednio skrócić i wsunąć (z klejem) w miejsce starego. U mnie to działało, z tym, że ja ostatecznie pozbyłem się wszystkich Y-ków i REKO BTTB, bo strasznie irytowała mnie ta szpara między drzwiami, a wózkiem.
Dodam jeszcze, że stare metalowe sprzęgi były na stałe mocowane do czołownic wózków w E11/42 i E499 wyprodukowanych w latach siedemdziesiątych. Tutaj nie próbowałem ich wymieniać tylko pozbyłem się starych lokomotyw (E11/42 Tilliga jest nie do porównania ze starym modelem), a wcześniej miałem wagon, który miał z jednej strony stary sprzęg, z drugiej nowy i jeździł zawsze za lokomotywą.
Burakko
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2017, 07:04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Sprzęgi

Post autor: Burakko »

Dołączę się do tematu mam problem z jednym wagonem. Wszystkie sprzęgi w moich wagonach są
Obrazek tego typu ale jeden wagon posiada takie
Obrazek
Problem w tym że nie są one mocowane do wagonu za pomocą tego drucika by tylko w kliknąć. Mocowanie wygląda w formie otworu.
Obrazek
Są takie gotowe do wymiany czy trzeba kombinować ?
MAREK
Posty: 79
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:38
Lokalizacja: Brwinów
Kontakt:

Re: Sprzęgi

Post autor: MAREK »

MAREK pisze:Problem z złożeniem sprzęgów tilliga 08840 opada mi ten haczyk w dół co robię żle ,pomocy
nie aktualne już sobie poradziłem musi być włożony w gniazdo i założony ten dekielek to on trzyma ,dzięki
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Sprzęgi

Post autor: krzysztof »

MAREK pisze:Problem z złożeniem sprzęgów tilliga 08840 opada mi ten haczyk w dół co robię źle ,pomocy
prawdopodobnie metalowy haczyk wkładasz za płytko - spójrz na plastik z góry - tam jest takie małe prostokątne wycięcie - tam powinien wejść tył metalowego haczyka
MAREK
Posty: 79
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:38
Lokalizacja: Brwinów
Kontakt:

Re: Sprzęgi

Post autor: MAREK »

Problem z złożeniem sprzęgów tilliga 08840 opada mi ten haczyk w dół co robię żle ,pomocy
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Sprzęgi

Post autor: oelka »

Roco w wyposażeniu daje sprzęgi będące odpowiednikiem Tillig 08840/08841. Natomiast PIKO chyba cały czas stosuje odpowiednik BTTB/Tillig 08872.
Trzeba wybrać jedne albo drugie.
gonzoTTom
Posty: 308
Rejestracja: 06 kwie 2011, 17:25
Lokalizacja: Bergstadt Tarnowitz
Kontakt:

Re: Sprzęgi

Post autor: gonzoTTom »

Nowe kłowe - Tillig 08840 (8szt.) / 08841 (56szt.)
Stare BTTB - Tillig 08872
Szczegóły wymiany masz w instrukcji w lewej części wypraski.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2015, 12:51 przez gonzoTTom, łącznie zmieniany 2 razy.
MAREK
Posty: 79
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:38
Lokalizacja: Brwinów
Kontakt:

Sprzęgi

Post autor: MAREK »

Witam.
wagon roco 37586 z czołgami jakie muszę kupić sprzęgi żeby połączyć z wagonami piko i tillig
ODPOWIEDZ

Wróć do „Naprawy/przeróbki taboru”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości