Sosnowiec 2012

Wiadomości i dyskusje, o imprezach modelarskich

Moderator: mod-Imprezy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 465
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sosnowiec 2012

Post autor: Niejeden »

No to cieszę się, że się podobało i zapraszamy za rok :D

Co do zakazu używania lamp... Z jednej strony masz rację ale w praktyce byłoby to chyba niemożliwe, co najmniej z dwóch powodów:

1) Ktoś musiałby ten zakaz egzekwować (nie wszyscy widzą/respektują znaki). Oznacza to, że przynajmniej jedna osoba musiałaby chodzić po sali i co chwila zwracać ludziom uwagę - dosyć niewdzięczne zadanie, gdy już za prośbę aby nie opierać się o moduły można było usłyszeć nieprzyjemne komentarze.

2). W sali jest kiepskie światło do robienia zdjęć. Mogłoby się okazać, że bez flasha nic nie wychodzi i znów mamy niezadowolonych bo "organizatorzy, zakazując używania lamp nie zadbali o odpowiednie oświetlenie sali i na zdjęciach nic nie widać".
Krzykol
Posty: 4
Rejestracja: 03 kwie 2010, 23:48
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sosnowiec 2012

Post autor: Krzykol »

Ja chciałbym wyrazić DUŻE uznanie dla organizatorów. Świetne moduły złożone w fajną trasę. Wstęp darmowy - bardzo fajna sprawa, choć jako widz nie miałbym nic przeciwko, gdyby wstęp kosztował np. 5 zł (w końcu ktoś poniósł trud i wydatki, więc byłoby to zrozumiałe).

Zasugerowałbym natomiast dwie rzeczy: udostępnienie makiety w większym stopni, gdyż dalsze elementy były po prostu daleko oraz zakaz robienie zdjęć z lampą błyskową, jest to dość wkurzające, gdy z każdej strony walą fleszem po oczach zwłaszcza jak ma się chore oczy (wszyscy nakupowali sobie aparatów, tylko 99% z nich nie wie jak się ich używa).
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1648
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sosnowiec 2012

Post autor: Misiek »

Misiek pisze:Filmik z kabiny
Coś niepotrzebnie pomajstrowałem w ustawieniach YT i obraz teraz faluje.
Wrzuciłem jeszcze raz filmik, jest pod innym adresem. "Administrację obiektu" uprasza się o poprawienie linka w moim poprzednim poście ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=4qUUVzGR ... ure=relmfu
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2012, 16:39 przez Misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
eg_ptmkż
Posty: 1677
Rejestracja: 16 kwie 2006, 11:24
Lokalizacja: tt@ptmkz.pl
Kontakt:

Re: Sosnowiec 2012

Post autor: eg_ptmkż »

chudy pisze:Natomiast nienormalne są pomysły z jakimiś kółeczkami dla dzieci, to nie jest przedszkole, ani poczekalnia dla maluchów z hipermarketu, tam jest miejsce dla kółeczek i ciuchci z kolorowymi wagonikami. Równie dobrze moglibyśmy rozstawić zamiast makiet deski z torami i każdemu chętnemu wręczać freda do łapy. Nie o to chodzi, ludzie mają widzieć co można zrobić dzisiaj z "kolejką", jak wygląda fachowo zrobiona makieta i jak wygląda "zabawa" nią, a nie uganiać się za kolorowymi wagonikami jeżdżącymi w kółko.
Od tego jest AMC na temat którego opinia jest ogólnie znana jak ich wkład w propagowanie naszej skali.
Ogólnie pełen szacunek dla tych wszystkich którzy spowodowali to że impreza cyklicznie się odbywa. Sam wiem jako współorganizator ile to wymaga poświęcenia !!
Ostatnio zmieniony 28 mar 2012, 21:41 przez eg_ptmkż, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 477
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Sosnowiec 2012

Post autor: wojtek_ »

Wybaczcie, ze zabieram głos w sprawie imprezy, na której nie byłem ani uczestnikiem ani nawet widzem, ale dochodzę do wniosku,
że na imprezie z publiką musi być porządkowy-sokista albo inny gawędziarz-przewodnik.

Publika w swej masie jest ciemna i bezmyślna i trzeba nad nią zapanować.
To niewdzięczne zadanie powinno być przydzielane na tych samych zasadach co obsada posterunków lub taboru.

I nie chodzi o jakieś propagowanie skali, tylko o bezpieczeństwo modułów i taboru.
I tej... publiki.

pzdr
wojtek jaroszuk
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sosnowiec 2012

Post autor: Ranger »

A Pszczela zaprasza :mrgreen:
chudy
Posty: 317
Rejestracja: 11 cze 2006, 17:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sosnowiec 2012

Post autor: chudy »

I to jest w tym wszystkim najlepsze - że to już nie będzie nasz problem...
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 696
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Sosnowiec 2012

Post autor: Scio »

Tylko jak oni się zmieszczą skoro na tetetkę sala za mała :roll:
chudy
Posty: 317
Rejestracja: 11 cze 2006, 17:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sosnowiec 2012

Post autor: chudy »

W przyszłym roku zrobimy dobrze publice i na sale wjadą H0-owcy i będziemy mieli wszyscy święty spokój, bo nikt z nas, a ja szczególnie nie kiwnę przy tym palcem.
ArJu
Posty: 488
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Wrocław / Warszawa
Kontakt:

Re: Sosnowiec 2012

Post autor: ArJu »

Jeśli jednak w przyszłym roku będę akurat w czasie imprezy dysponował czasem, to jakiś wkład mogę wnieść do imprezy, choć na pewno modułu do tego czasu nie zdążę zrobić. A daleko do Sosnowca nie mam, raptem ponad godzinę samochodem.
Skoro ktoś podejrzewa, że modułu nie zdąży, a chce wnieść swój wkład, to może choć trochę podestów zrobi? Jak zauważono, bardzo by się przydały. Parę innych udogodnień również. A co do czasu, to cóż - każdy z nas deklaruje wcześniej, aby organizatorzy mogli to odowiednio zaplanować. Jak coś wypadnie w ostatniej chwili, to po prostu można przywieźć wcześniej lub przekazać komuś swoje dzieła - wkład w imprezę.
I jeszcze kilka słów w kwestii oceny imprezy, choć już gdzieś się wypowiadałem:
a) organizacja na najwyższym możliwym poziomie
b) towarzystwo uczestników jak zwykle sympatyczne
c) warunki hotelowe fajne, choć trochę drogo
d) publika, która pewnie nawet nie próbuje myśleć ile wysiłków kosztuje organizatorów i uczestników taka impreza i której kilka "minusów" przysłania pozytywy, ale to pewnie dlatego, że wstęp był za darmo
e) opieranie rąk o moduły podczas robienia zdjęć mimo rozciągniętej linki,
f) mała liczba toalet, brak szatni
g) brak klimy na sali - duchota (szczególnie jak była wyżej wspomniana publika)
h) brak wydzielonego miejsca, gdzie możnaby trochę odpocząć
...
Dotychczas wyżej podane fakty się równoważyły i negatywy mi nie przeszkadzały, ale w przyszłym roku mocno się zastanawię. Proponuję, aby część pomysłodawców czynnie się zaangażowała i pomogła organizatorom w ulepszaniu imprezy, bo - jak słusznie zauważyli - jest jeszcze trochę mankamentów. Grupa osób działająca w myśl zasady "zbierzmy się i zróbcie" jest już wystarczająco duża. Ja osobiście jeżdżę na tego typu imprezy przede wszystkim bawić się w kolej. Szczęscie publiki stawiam na dalszym planie. W moim mniemaniu nie da się jednocześnie fachowo obsługiwać maketę (szczególnie tak dużą) i robić dobrze publice. Jeśli jednak ktoś chce realizować się społecznie, to przeszkód nie widzę.

PS. A może impreza w Sosnowcu jest za często?
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Sosnowiec 2012

Post autor: Maciej »

Zawsze podziwiam Sosnowieckie imprezy, co prawda na zdjęciach - majstersztyk. Smuci mnie jednak fakt że trwa "bicie piany" na temat....no właśnie, o co chodzi?
Popatrzcie gaduły na Rakowiec - impreza mniejsza co prawda, dużo mniejsza, ale otwarta dla członków ForumTT, świetnie spięta (nie tylko okablowaniem sterowania cyfrowego :D ). Obok nas bawiła się młodzież szkolna - w odpowiednim czasie. Dlaczego? Bo fajnie jest się bawić TT w naszym gronie i fajnie jest pokazać innym że spędzanie czasu poza szkołą i pracą może być ciekawsze od 100023 odcinku "klanu", picia piwa pod budką, komputera itp itd. A zatem po co ta mowa o "kółkach" i innych wynalazkach. Sosnowiec niech tak trzyma, a gaduły i malkontenci niech zaczną myśleć, bo to nic nie kosztuje.
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje organizatorom - z tego co widzę było naprawdę fajnie ;)
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, 19:47 przez Maciej, łącznie zmieniany 2 razy.
eremiTTa
Posty: 152
Rejestracja: 10 kwie 2006, 20:10
Lokalizacja: Małogoszcz
Kontakt:

Re: Sosnowiec 2012

Post autor: eremiTTa »

chudy pisze:Ja chcę być hostessą
A ja nie. :cry: I nie mam również zamiaru brać więcej udziału w poimprezowych przepychankach. Postanowiłem też nie brać udziału w następnej imprezie w Sosnowcu (jeśli będzie), a moje skrzynki zawsze dostępne, tym razem przyłączyły się do mojej decyzji. Będzie więc na sali więcej miejsca, świeżego powietrza a dla mnie mniej wydatków. Same korzyści.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, 19:45 przez eremiTTa, łącznie zmieniany 1 raz.
Mario-Hetman
Posty: 34
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:52
Lokalizacja: Palowice
Kontakt:

Re: Sosnowiec 2012

Post autor: Mario-Hetman »

whosho pisze:Dobra, jedną już mamy :mrgreen: Kto jeszcze?
Ja też. No i jeżeli jest taka potrzeba to mogę podawać te zimne napoje.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, 17:43 przez Mario-Hetman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TittyTwister
Posty: 269
Rejestracja: 29 lis 2008, 20:24
Lokalizacja: Ostrava
Kontakt:

Re: Sosnowiec 2012

Post autor: TittyTwister »

whosho pisze:Dobra, jedną już mamy :mrgreen: Kto jeszcze?
Ja też się melduję :lol:
T_Domagalski pisze:P.S.
Co do hostess-informatorów, to widzę tu pole do popisu dla innych TT-forumowiczów, którzy nie posiadają modułów, ale np. mają dużą wiedzę nt. kolei i taboru TT. To nie muszą być wyłącznie sTTandardowicze...
Ze względu na mnie, mogę być tłumaczem polsko-słowackim, czy informatorem o koleji ČSD czechosłowackiej, jeżeli panowie z Hôrek by byli zadowoloni :mrgreen:
finn
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sosnowiec 2012

Post autor: finn »

T_Domagalski pisze:Aby więc spełnić oczekiwania publiczności i na powrót umożliwić obejrzenie makiety od każdej strony, to musielibyśmy w przyszłym roku odprawić "z kwitkiem" co najmniej kilku uczestników i na powrót pokazać makietę - pokurcza. Tylko znowu pytanie - czy o to w tym chodzi?
Co do zmniejszania makiety, to absolutnie sobie tego nie wyobrażam, bardziej chodzi o kwestie dostępności do obejrzenia. Modułów faktycznie przybywa, bo co chwila ktoś dodaje na forum kolejny wątek ze zdjęciami, więc co roku szansa, że będzie więcej przejezdnych odcinków rośnie (bo trzeba brać pod uwagę, że nie każdy dojedzie na imprezę). No i co innego jest oglądać zdjęcia, a co innego zobaczyć nową rzecz na własne oczy. Sam miałem ochotę pooglądać polskie manewrówki, ale stały bardzo daleko, a przez barierkę nie miałem zamiaru łazić (jakoś nie chciały do mnie podjechać :( ), bo robiąc to jako publiczność mógłbym pociągnąć za sobą cały łańcuch ludzi, a barierki jakąś funkcję pełnią i po coś je ktoś postawił. Dlatego raczej wyobrażam sobie dodanie może jeszcze jednego korytarza dla publiczności tak, że mogłaby oglądać makiety na obszarze o kształcie litery L mniej więcej. Z mojego punktu widzenia właśnie tam, gdzie stały te loki było najbardziej interesująco, choć moduły były słabo wykończone w tej części. Dużo ludzi też naciągało szyje, by ten obszar obejrzeć.
Oczywiście dostęp do niektórych stacji musi być zamknięty, pomieszczenie ma określoną wielkość i nie wszędzie da się dojść.
T_Domagalski pisze:Uchylę rąbka tajemnicy i napiszę, że kwestia wysokości modułów była tematem wielu burzliwych rozmów w naszym gronie. Typowa wysokość FREMO to 1300mm. Jednak właśnie ze względu na dzieci, ostatecznie sTTandard przyjął wysokość 1000mm, pomimo, że dla wielu ludzi kończy się to bólem pleców. ;) Wychodzimy z założenia, że dzieci poniżej 1000 są na tyle lekkie, że można je nosić. A jak ktoś nie daje rady, to już nie nasza wina... Szkoła, niestety, nie udostępnia żadnych elementów wyposażenia, które nadawałyby się jako podesty, a za dzieci depczące po krzesłach dostaliśmy 2 lata temu niezły opieprz... :/
Co do wysokości - nie wyobrażam sobie obniżania czegokolwiek związanego z makietami (to byłby absurd gdy sttandard jest ustalony i stosowany przez tak wiele osób), raczej myślenie moje szło w kierunku właśnie krzeseł czy ławek (niestety niestabilne są). Więc dobrego rozwiązania na razie nie widać.
T_Domagalski pisze:Co do hostess-informatorów, to widzę tu pole do popisu dla innych TT-forumowiczów, którzy nie posiadają modułów, ale np. mają dużą wiedzę nt. kolei i taboru TT. To nie muszą być wyłącznie sTTandardowicze...
To akurat chyba sugestia w dobrym kierunku, choć ja z poziomem mojej wiedzy niespecjalnie się nadaję i nie piszę tego z jakiejś przesadnej skromności, stwierdzam fakt. Jeśli jednak w przyszłym roku będę akurat w czasie imprezy dysponował czasem, to jakiś wkład mogę wnieść do imprezy, choć na pewno modułu do tego czasu nie zdążę zrobić. A daleko do Sosnowca nie mam, raptem ponad godzinę samochodem.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2012, 12:29 przez finn, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości