ZloTT Sosnowiec 2010

Wiadomości i dyskusje, o imprezach modelarskich

Moderator: mod-Imprezy

Zablokowany
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: ZloTT Sosnowiec 2010

Post autor: drlukasz »

Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ZloTT Sosnowiec 2010

Post autor: golab »

Duży szacunek dla budowniczych miniaturowej rzeczywistości :)
WT
Posty: 190
Rejestracja: 05 gru 2007, 12:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: ZloTT Sosnowiec 2010

Post autor: WT »

A ja jeszcze nie dotarłem do domu :) Prosto z pociągu zdesantowałem się w robocie i moduły zagarażuję dopiero wieczorem.

Wielkie dzięki za fantastyczne spotkanie - organizatorom i wszystkim uczestnikom!
Awatar użytkownika
Philipp
Posty: 91
Rejestracja: 05 lis 2008, 16:21
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: ZloTT Sosnowiec 2010

Post autor: Philipp »

Thank you for this nice short meeting!
It was nice to meet you all (first or again). :D

The return journey was quite easy till 20km before borderline. Rain changed from graupel via hail to snow. Quickly the highway was white and muddy. We were back nealy at 2130.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: ZloTT Sosnowiec 2010

Post autor: Kilkujadek »

Wypadek miałem na łagodnym zakręcie przy prędkości 50km/h. Na jezdni leżał lód przykryty kilkucentymetrową warstwą śniegu. Żadnych manewrów nie byłem w stanie wykonać, samochód postawiło bokiem i zatrzymałem się na drzewie.
Do modułów jeszcze się nie dobrałem i nie wiem w jakim są stanie. Mnie się nic nie stało. Samochód prawdopodobnie pójdzie do kasacji. Bardzo prawidłowo zadziałała poducha pasażera w siedzeniu (kurtyna boczna) tak że polecam Śkody :mrgreen:
Awatar użytkownika
Fantomas
Posty: 705
Rejestracja: 21 kwie 2006, 15:54
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: ZloTT Sosnowiec 2010

Post autor: Fantomas »

PiotrZ pisze:... wypróbuję tą alternatywną drogę.
Póki brak łącznika A8 wokół Wrocławia ( http://www.gddkia.gov.pl/viewattach.php ... 5fa450c171 ), to jednak polecam Łódź, tym bardziej w niedzielę. No i zawsze można polecieć przez Stryków (tym bardziej, jak już zbudują A1: http://www.gddkia.gov.pl/viewattach.php ... fd1656b7b8 ).
Ostatnio zmieniony 15 mar 2010, 12:15 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
PiotrZ
Posty: 678
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ZloTT Sosnowiec 2010

Post autor: PiotrZ »

Fantomas pisze:Piotrze, w Twoim przypadku można zawsze na przyszły rok zmodyfikować trasę
Przed wyjazdem do Sosnowca rozważałem tą trasę przez Łódź, ale wydawało mi się, że to co nadrobię na autostradzie, to stracę na odcinku Zgierz-Łódź. Ale w przyszłym roku, jak będą takie zapowiedzi meteo, to wypróbuję tą alternatywną drogę.
gemol
Posty: 1047
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: ZloTT Sosnowiec 2010

Post autor: gemol »

Dotarłem, wypocząłem, dziękuję. Zabawa była przednia i oby tak dalej.
Pozdrawiam
Grzegorz Molenda
http://www.modart.radom.pl
Awatar użytkownika
Fantomas
Posty: 705
Rejestracja: 21 kwie 2006, 15:54
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: ZloTT Sosnowiec 2010

Post autor: Fantomas »

Piotrze, w Twoim przypadku można zawsze na przyszły rok zmodyfikować trasę, zamiast: http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... e=UTF8&z=7 pojechać: http://maps.google.pl/maps?f=d&source=s ... 294678&z=7
miej niż 20 kilometrów dalej, czas raczej krótszy, bo na A2 można przycisnąć, a "jedynka" też raczej lepsza od trasy przez Leszno ;) tylko, że 24 zł w plecy :mrgreen:
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10303
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: ZloTT Sosnowiec 2010

Post autor: ArturSchŁ »

Grzegorz TT pisze:Z samochodem kiepsko. Jest na OiOM'ie :/
Mamy nadzieję, że Tobie wszystko OK, oraz cała populacja Slim Line-ów też jest cała.
Rozważaliśmy w Trójmieście także jazdę samochodem, ale właśnie z powodu pogody zapadła decyzja o kolebaniu się PKP, jak widać słuszna.

Może do kolegów organizatorów: czy nie warto opóźnić terminu na bardziej sprzyjające warunki pogodowe ??

Kilka uwag nt. samego Spotkania:
:arrow: Chcielibyśmy Organizatorom podziękować za trud i pracę włożone w zorganizowanie III Zlotu sTTandardowego w Sosnowcu.
:arrow: Impreza nad wyraz udana i gdy największe spotkanie TeTetkowe w Polsce przeszło do historii, ...czekamy na kolejne.
:arrow: Szczególne podziękowania za catering i szwedzki stół !! Bardzo nam przypadły do gustu. Warto dobre pomysły powielić na kolejne imprezy.
:arrow: Informacja medialna spowodowała wyraźnie zwiększenie zainteresowanie imprezą - myślę o tłumie w niedzielę. :)
:arrow: W rozmowach, po kątach sali, przewijała się myśl by podczas spotkania, na czas nawału gawiedzi, odstąpić od realizacji rozkładu jazdy (i rygorów epoka/zarząd), na rzecz kolorowych składów, które by po prostu sobie śmigały od jednej stacji końcowej do drugiej i na powrót - nie żeby od razu ścigać się IC-kami, ale może dopuścić składy np CTL z niebieskimi Easami czy inne takie. Gawiedź wyraźnie żywo reagowała na osobowe (kolorowe) składy międzynarodowe. :)
Ostatnio zmieniony 15 mar 2010, 10:34 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 2 razy.
PiotrZ
Posty: 678
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ZloTT Sosnowiec 2010

Post autor: PiotrZ »

Grzegorz TT pisze:Siedzę sobie w rowie i czekam...
Widziałem 4 podobnych pechowców na odcinku 20 km.
Śnieg zaczął się niespodziewanie na podjeździe na górę w Trzebnicy (nie wiem, czy ona ma nazwę, ale jest stroma). Zaraz za szczytem w odległości 500m od siebie leżały 2 sztuki. Od tego momentu nikt już nie wyprzedzał i wszyscy jechałi grzecznie 60-tką, a po minięciu 2 kolejnych aut średnia prędkość spadła poniżej 50 km/h. Odcinek Wrocław-Leszno jechałem 2 godziny.

Do wniosków po-sosnowieckich proszę dopisać na przyszły rok lepszą pogodę ;)
Awatar użytkownika
gbbsoft
Moderator
Posty: 2027
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:40
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Kontakt:

Re: ZloTT Sosnowiec 2010

Post autor: gbbsoft »

Grzegorz TT pisze:Mnie się jeszcze zejdzie. Siedzę sobie w rowie i czekam na lawetę Obrazek
Dobrze, że przelewy do ZUS zrobiłeś... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 15 mar 2010, 10:07 przez gbbsoft, łącznie zmieniany 1 raz.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ZloTT Sosnowiec 2010

Post autor: FASLER »

Moje gratulacje, świetna impreza, po raz pierwszy miałem okazję zobaczyć makietę modułową i wasze osiągnięcia - jestem pod wrażeniem.
adamTT
Posty: 155
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:19
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: ZloTT Sosnowiec 2010

Post autor: adamTT »

Podziękowania za spotkanie i możliwość poprowadzenia kilku składów :) za wyśmienitą zabawa i możliwość poznania Was w realu. Było to moje pierwsze uczestnictwo -takie trochę niepełne... , ale już szykuje się na kolejne.
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: ZloTT Sosnowiec 2010

Post autor: tete »

Grzegorz TT pisze:Mnie się jeszcze zejdzie. Siedzę sobie w rowie i czekam na lawetę Obrazek
Tylko współczuć bo samochód nieciekawie wygląda...
Ostatnio zmieniony 15 mar 2010, 10:06 przez tete, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości