"Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Wiadomości i dyskusje, o imprezach modelarskich

Moderator: mod-Imprezy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: drlukasz »

Jakby co - w marcu był na spotkaniu w Bytomiu, modelarz H0 ze Stargardu Szczecińskiego... (ci co byli może kojarzą Ryśka - chodził w koszulce i czapeczce PKP Infrastruktura ze Stargardu)
Więc nie gadajcie, że "się nie da".

Dodatkową zachętą do zajrzenia teraz do Bytomia będzie jazda na modułach H0 - będzie ich (tzn. planowane jest) około 20mb

Co do godzin spotkania:
1. Korzystamy z uprzejmości dyrekcji szkoły nr 54 - mamy zgodę na takie a nie inne godziny "wypożyczenia" (bezpłatnego) sal.
2. Wożna szkolna musi przyjść i nas wpuścić, po skończeniu spotkania, musimy poprosić ją o przyjście i zamknięcie szkoły - nie dopuszczalne jest więc trzymanie jej "pod telefonem" przez cały dzień.
3. Z założenia spotkania są przeznaczone dla mieszkańców Górnego Śląska i okolic zbliżonych, więc godziny preferują nas (i nie ma się co dziwić). Dzięki takiemu ustawieniu godzin spotkania nie zajmujemy sobie całego dnia.

Leszek napisał wszystko co trzeba było.
Myślę, że każdy kto choć raz był na JAKIMKOLWIEK spotkaniu czy to warsztatowym, czy makietowo/modułowym, wie, że atmosfery nie da się z niczym porównać, a ilość wiedzy którą można podpatrzyć/dopytać się jest więcej warta niż przeczytanie/napisanie kilkuset postów...

Reasumując:
ZAPRASZAMY DO BYTOMIA!
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: ArturSchŁ »

pedro pisze:Wszystkie drogi prowadzą do Bytomia :D
Za wyjątkiem tej koło mojego domu, która prowadzi ...donikąd (bo rozkopali) !!
:mrgreen:
pedro
Posty: 51
Rejestracja: 09 kwie 2006, 08:03
Lokalizacja: Śląsk Cieszyński
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: pedro »

ArJu pisze:A nie przyszło Wam do głowy, że pory (godziny) spotkań są po prostu do d...? Ja np. aby dotrzeć do Gdyni o rozsądnej porze, tj. ok. 11:00 muszę wstać ok. 4:30.
A tak na marginesie, w tym wątku mówimy o Bytomiu, a nie o Gdyni !!

Z Warszawy czy też z Wrocławia do Bytomia bliżej !!

Wszystkie drogi prowadzą do Bytomia :D
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: miki »

Zapewne łatwiej siedzieć w przytulnym pokoiku, klepać w bezduszną klawiaturę komputera i emitować do sieci dziesiątki na nawet setki postów o niczym.
...... i wynajdywać setki wykrętów
Obrazek Obrazek po stokroć Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 sie 2006, 22:12 przez miki, łącznie zmieniany 1 raz.
eremiTTa
Posty: 152
Rejestracja: 10 kwie 2006, 20:10
Lokalizacja: Małogoszcz
Kontakt:

Warsztaty modelarskie

Post autor: eremiTTa »

Eremita, choć ma słuszne lata też ciężko pracuje jednak nic tak nie potrafi człowieka odprężyć i wyluzować po pracy jak dłubanie
przy swojej makiecie oraz możliwość spotkania się od czasu do czasu z pokrewnymi duszami przy swoich zabawkach.
Nie byłem na wszystkich spotkaniach, nie wożę modułów bo mam "na razie" tylko torta w budowie, ale:
- mogłem pokazać trochę swojego taboru,
- popatrzeć na tabor i prace innych,
- podpatrzyć warsztat lepszych i przenieść go na swój teren
- a przede wszystkim spotkać się, porozmawiać, wymienić poglądy a nawet załatwić trochę materiałów modelarskich.
Przy tym wszystkim atmosfera panująca na każdych warsztatach (w których uczestniczyłem) była niepowtarzalna i zawsze z nich wyjeżdżałem z naładowanymi akumulatorami.
Szkoda jedynie, że czasem była nas tam dosłownie garsta skoro znaczna część piszących na tym forum (i nie tylko)
mieszka od Bytomia dosłownie o rzut beretem ale to już ich strata.
Zapewne łatwiej siedzieć w przytulnym pokoiku, klepać w bezduszną klawiaturę komputera
i emitować do sieci dziesiątki na nawet setki postów o niczym.
Gdyby każdy z tych "klepaczy" choć raz popatrzył na żywo na to co zrobili już inni i ich warsztat zapewne nie było by postów typu:
"Jak ciąć korek - nożyczkami, nożykiem, żyletką?" (a może piłą mechaniczną?
" Którą ręką trzymać korek a którą narzędzie?" (a co jak ktoś jest mańkutem?)
Przepraszam za ironię ale trochę mnie poniosło.
Kończę już, zanim jakiś wirtualny modelarz poczuje się urażony a nie było moim zamiarem prowokowanie jakichkolwiek pyskówek.
Najważniejsze co chciałem przekazać.
Do zobaczenia w Bytomiu ;) .
Leszek Rak
ArJu
Posty: 488
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Wrocław / Warszawa
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: ArJu »

whosho pisze:(...) Rozumiem ze gdybyś mial tak jeździć co tydzień... ,ale spotkania sa raz w miesiącu - czy to faktycznie taki problem? :?
Dla mnie na tyle problem, że do Gdyni docieram raz na 2-3 miesiące.
ArturSch pisze:A nie przyszło Ci do głowy, że pory (godziny) spotkań są OK, tylko Ty mieszkasz w miejcu do d..... ? :mrgreen:
Ze względów politycznych nie potwierdzam.
Pozdrawiam,
ArTTur
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: ArturSchŁ »

ArJu pisze:A nie przyszło Wam do głowy, że pory (godziny) spotkań są po prostu do d...? Ja np. aby dotrzeć do Gdyni o rozsądnej porze, tj. ok. 11:00 muszę wstać ok. 4:30.
A nie przyszło Ci do głowy, że pory (godziny) spotkań są OK, tylko Ty mieszkasz w miejcu do d..... ?
:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 26 sie 2006, 16:11 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: whosho »

Wybacz, ale trudno dogodzić wszystkim. Spotkania mają z zalożenia charakter lokalny. Jeżeli ktoś chce do nas dorzeć z bardzo daleka to niestety musi się dostosować. Po za tym czas dostępności pomieszczeń tez nie jest wyssany z palca i rownież musimu się dostosować do tego, co nam zostanie zaproponowane. Co innego gdyby był to jakis klubowy lokal itp, ale nie jest. Rozumiem ze gdybyś mial tak jeździć co tydzień... ,ale spotkania sa raz w miesiącu - czy to faktycznie taki problem? :?

A swoja droga, poranne godziny rozpoczecia daja mozliwosc przedluzenia spotkania, wieczorne troche gorzej...

Dla chcącego... itd.. :arrow: eremiTTa...
Ostatnio zmieniony 26 sie 2006, 15:50 przez whosho, łącznie zmieniany 1 raz.
ArJu
Posty: 488
Rejestracja: 07 kwie 2006, 23:19
Lokalizacja: Wrocław / Warszawa
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: ArJu »

A nie przyszło Wam do głowy, że pory (godziny) spotkań są po prostu do d...? Ja np. aby dotrzeć do Gdyni o rozsądnej porze, tj. ok. 11:00 muszę wstać ok. 4:30. Wierzcie mi, że mimo chęci spotkania, czasami mi się po prostu nie chce po całym tygodniu zapieprzania.
Pozdrawiam,
ArTTur
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: ArturSchŁ »

drlukasz pisze:To nie jest tak, że trzeba koniecznie z czymś przyjechać, trzeba mieć moduł, tabor itp. Warto być, żeby popatrzeć, podpatrzeć metody wykonania czegoś, zapytać...
To też jest jedyna metoda by się osobiście poznać, pogadać, pochwalić ....trzeba tylko CHCIEĆ !!
:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 26 sie 2006, 11:42 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: drlukasz »

ArturSwider pisze:Uwierz mi, że ja w wielką ochotą przyjechał bym do Bytomia ale niestety układ w pracy jest taki,
Wierzę. Doskonale wiem jak wygląda sprawa z tego typu pracą. Moja nie jest lepsza...

Chodziło mi o Górny Śląsk. Znalazłem trochę czasu i przejrzałem użytkowników forum. Miasta z Górnego Śląska znalazłem w profilach 36 osób. Do tego Opole z którego dojazd też nie przedstawia trudności (37 osoba). No i oczywiście eremiTTa z Małogoszczy (Świętokrzyskie - 38 osoba).
Z tych osób, mamy 7 modelarzy z wielkości H0. Zostaje więc potencjalnych 31 TTkowiczów...
A ilu bywa w Bytomiu?
6! - eremiTTa, TKt48-151, bujager, pedro, whosho i ja

To nie jest tak, że trzeba koniecznie z czymś przyjechać, trzeba mieć moduł, tabor itp. Warto być, żeby popatrzeć, podpatrzeć metody wykonania czegoś, zapytać...
Awatar użytkownika
Bujager
Posty: 56
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:45
Lokalizacja: Zebrzydowice
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: Bujager »

drlukasz pisze: zostaje Michał i Bujager :D
W Bytomiu będę na 70% (Pedro chyba też będzie), ale niestety bez modułu... :cry:
Ostatnio zmieniony 25 sie 2006, 15:35 przez Bujager, łącznie zmieniany 1 raz.
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: whosho »

W czym problem? Dogadaj kwestie np. z TomkiemW i moze podczepcie sie pod dzialajacy tam (Poznan) juz klub czy grupe ludzi np. z FM i sprobujcie wystartowac z czym podobnym, chyba ze problemem jest np ilosc osob czy dystanse... :/
jakubgol
Posty: 202
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:45
Lokalizacja: Chodzież
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: jakubgol »

Mi brakuje takich spotkań w Wielkopolsce. Wiele bym dał, żeby na żywca zobaczyć jak ładnie "wykręcić" drzewko. Może kiedyś........
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: whosho »

ArturSwider pisze:Hi, Uwierz mi, że ja w wielką ochotą przyjechał bym do Bytomia ale niestety układ w pracy jest taki, że nie ma mnie wogóle w domu... :( a jak już jestem na 2 dni raz na 2/3 tygodnie to nie mam siły na podróże do Bytomia.
Nie z tego Śląska :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości