"Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Wiadomości i dyskusje, o imprezach modelarskich

Moderator: mod-Imprezy

ODPOWIEDZ
TKt48-151
Posty: 43
Rejestracja: 09 kwie 2006, 21:30
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: TKt48-151 »

whosho pisze:mógłby się wpiąć TKt48 ze swoim szlakiem.
Podpiąć się podepnę,elektrykę już mam sprawną :P

Tylko pozostaje pytanie:bierzemy nogi,czy znów korzystamy ze stołów?

Na spotkaniu 25 listopada jeszcze nie wiem czy będe, jakby coś to dam odpowiedź na forum.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: ArturSchŁ »

Marcin T pisze:Kto to jest brovarek?
Brovarek. Na zdjęciu pierwszy od prawej. Moim zdaniem jest bardzo wartościowym członkiem naszego Forum. To był jego pomysł z filmami i PDFami oraz z tego co wiem, to pomógł nie tylko mnie !!
:mrgreen:
Marcin T
Posty: 53
Rejestracja: 10 lis 2006, 11:39
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: Marcin T »

Są jeszcze wolne miejsca, nigdy nie ograniczamy ilości modelarzy na spotkaniach :)
Kto to jest brovarek?
Ostatnio zmieniony 16 lis 2006, 18:10 przez Marcin T, łącznie zmieniany 1 raz.
ArturSwider

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: ArturSwider »

Hi,

Jako, że akurat będę na Śląsku to z chęcią wpadł bym 25 listopada na warsztaty. Prawdopodobnie przyjadę z Brovarkiem. Będę jechał z Piekar Śląskich tam i z powrotem, także gdyby ktoś reflektował to mam 1 wolne miejsce w aucie.

Czy są jeszcze wolne miejsca Panowie organizatorzy?
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: miki »

Wracamy do punktu wyjścia??
miki pisze:nie przejechaliśmy już przez korytarz i nie wjeżdżamy właśnie do pokoju nauczycielskiego
Ostatnio zmieniony 16 lis 2006, 06:38 przez miki, łącznie zmieniany 1 raz.
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: whosho »

Ewentualnie kalsa + wyjście na korytarz? :mrgreen:
Marcin T
Posty: 53
Rejestracja: 10 lis 2006, 11:39
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: Marcin T »

Dobrze myślisz, tylko zauważ, że ten na parterze i na drugim piętrze są zabudowane tak, że nie ma tam grama światła dziennego. Ja to się zastanawiam czy dla Was klasy nie załatwić. Na spotkaniu listopadowym pomierzę, czy ten Wasz układ by się tam zmieścił. Mogłoby tak być?
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: whosho »

W sumie to korytarzy jest więcej :D :D :D więc jak nie na jednym piętrze to na dwuch :D
Ostatnio zmieniony 16 lis 2006, 16:38 przez whosho, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin T
Posty: 53
Rejestracja: 10 lis 2006, 11:39
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: Marcin T »

miki pisze:Jak nie będzie dodatkowego łuku na dole, to zawsze możemy się "przytulić" równolegle do poczatku HO
No, wolałbym tam mieć jakąś rezerwę bo być może przyjedzie część Ligoty, wtedy tam ją wepniemy.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: miki »

No mniej więcej wymiarowo się zgadza. Jak nie będzie dodatkowego łuku na dole, to zawsze możemy się "przytulić" równolegle do poczatku HO
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: whosho »

Jeśli nierozjechały mi się wymiary to może dałoby radę tak?
Założenie upraszczające: Gemol przywiezie łuk :D
Pomiędzy stcyjkę Michała a szlak Łukasza mógłby się wpiąć TKt48 ze swoim szlakiem. Przed Grabiami powiny zmieścić się jeszcze moduły EremiTTy. Kurcze, brak cada mi doskwiera. I żeby tak mieć jeszcze jeden łuk.... :roll:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 lis 2006, 09:33 przez whosho, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin T
Posty: 53
Rejestracja: 10 lis 2006, 11:39
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: Marcin T »

Tak jak myślałem, doszło kilka segmentów w H0. W związku z powyższym aktualny układ makiety H0 jak na rysunku http://www.marcin.martel.pl/tymczasowe/ ... udzien.jpg
Marcin T
Posty: 53
Rejestracja: 10 lis 2006, 11:39
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: Marcin T »

Witam.

Panowie TeTetkowcy, jako, że makiet modułowych w H0 nie będzie zbyt wiele, zostaje sporo miejsca dla Was.
Załączam dwa rysunki przedstawiające możliwe ułożenia dla makiety H0. Jeżeli nikt nie zgłosi się ze szlakiem to pozostaję przy opcji z rtysunku "szkola_grudzien2"
Jeżeli jednak doszedłby ktoś, wtedy wchodzi opcja z rysunku "szkola_grudzien"i w stronę tego wąskiego korytarza (część A) muszę dokładać segmenty.
Pragnę zwrócić uwagę na ten niepozorny wąski (270cm) korytarz(A). Jest strasznie długi i na długości około 8 metrów po obu jego stronach sa okna, więc światło doskonałe, reszta już ciemniejsza ale nie jest źle.
Na rysunkach nałożona jest siatka 1 metrowa, więc wielkość powierzchni do zagospodarowania można wyczytać z rysunku.
www.marcin.martel.pl/tymczasowe/Szkola_grudzien.jpg
www.marcin.martel.pl/tymczasowe/Szkola_grudzien2.jpg

Nie wiem do końca czy Pani Dyrektor przemyślała sprawę ewentualnego otwarcia szkoły dla "zwiedzających". Jeżeli tak ,będzie trzeba makiety odgrodzić, pamiętajcie o tym biorąc zapas minimum 0,5 metra.
Impreza odbędzie się 16 grudnia i aby wszystko wyglądało po ludzku, makiety trzebaby rozstawić w piątek wieczorem. Jeżeli będziecie pewni za układ i sprawność makiet to można sobie pozwolić na rozstawienie TT w sobotę wcześnie rano, sądzę, że najpóźniej do 9, potem wchodzą ewentualni widzowie i nie wypada aby wystawcy siedzieli pod makietą ;).
Myślta teraz nad układem a o wszelkich nowinach niechaj mnie informuje mój łącznik Grzegorz Barski.
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: whosho »

Więc tak, spotkanie odbędzie się
[center]w Bytomiu-Miechowicach w dniu 25.11.2006
w godzinach (orientacyjnie) 9:00 - 14:00 (czasami dłużej) [/center]
Miejscem spotkania jest SP 54. Wszystkich chętnych Zapraszamy. Przed przybyciem wskazane byłoby poinformowanie o tym organizatora (w celu ewentualnego wpozyskania większego pomieszczenia). Ja akurat tym razem nieprzyjadę, ale podejrzewam, że reszta ekipy jak zwykle dopisze.

Natomiast dnia 16 grudnia 2006 odbędzie się spotkanie z makietami, coś a'la mały pokaz tego co dokonaliśmy przez cały czas spotkań. O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem to śląską reprezentację TT wposmogą modułowo również Gemol, Miki, eremiTTa. Wszyscy którzy mieliby ochote wziąć udział w tym spotkaniu również proszeni o wczesniejszy kontakt (im szybciel tym lepiej bo ściany szkoły nie są z gumy).

Foto-relacje ze spotkań spotkaniach można zobaczyć TUTAJ lub TUTAJ
Ostatnio zmieniony 10 lis 2006, 20:24 przez whosho, łącznie zmieniany 2 razy.
ttizin
Posty: 10
Rejestracja: 10 sie 2006, 21:53
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: "Spotkajmy się w Bytomiu" - Warsztaty modelarskie

Post autor: ttizin »

Napiszcie coś więcej o spotkaniach w Bytomiu - termin dokłądne miejsce, czy jakies wejściowe zbieracie albo zgłoszenia??
Z chęcią bym się wybrał na takie spotkanie, podpatrzeć co i jak i wcielić w życie na swojej, planowanej makiecie!!
z góry dzięki za info
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości