Hobby MTP Poznań

Wiadomości i dyskusje, o imprezach modelarskich

Moderator: mod-Imprezy

ODPOWIEDZ
Pawelec
Posty: 484
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:25
Lokalizacja: Sz-n Śródmieście/Podjuchy
Kontakt:

Re: Hobby MTP Poznań

Post autor: Pawelec »

miano pisze:Miło było kolegów poznać i pojeździć chwilę. A i wieczorna wycieczka po mieście była ciekawa :)
Te wieczorne wycieczki to już chyba tradycja każdej TT-kowej imprezy, niezależnie od miasta :mrgreen:
Awatar użytkownika
miano
Posty: 610
Rejestracja: 04 maja 2006, 13:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hobby MTP Poznań

Post autor: miano »

Miło było kolegów poznać i pojeździć chwilę. A i wieczorna wycieczka po mieście była ciekawa :)
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Hobby MTP Poznań

Post autor: bankier »

Aby nie powtarzać słów już napisanych - w imieniu TT Silesia dziękuję wszystkim Gościom za wsparcie przy realizacji rozkładu ;) Innymi słowy fajnie, że znaleźliście czas i chęci aby pobawić się z nami. Cieszy nas fakt, że wszystko zagrało ;) Jednak jeśli były jakieś niedociągnięcia i macie uwagi co można zrobić lepiej piszcie!
Pawelec
Posty: 484
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:25
Lokalizacja: Sz-n Śródmieście/Podjuchy
Kontakt:

Re: Hobby MTP Poznań

Post autor: Pawelec »

Miałem również tą przyjemność jak koledzy powyżej poprowadzić skład wg. rozkładu na makiecie TT Silesia - po raz kolejny dziękuję, że mogłem pomóc.
MarcinSz
Posty: 352
Rejestracja: 09 kwie 2006, 20:03
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hobby MTP Poznań

Post autor: MarcinSz »

Także dziękuję Adrianowi za zaproszenie do prowadzenia paru składów. Co do przyszłorocznego HOBBY, to postaram się dołączyć ze swoimi modułami. Mam w końcu blisko :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Hobby MTP Poznań

Post autor: ArturSchŁ »

Borczy pisze:... można było przeczytać ,że w zeszłym roku w Gliwicach wielkość TT dosłownie dokonała gwałtu i przykryła swoją "Wielkością" wystawców z H0
... i nie jest to odosobniony WYBRYK !! Można przytoczyć większą liczbę takich niecnych czynów, również Poznaniu.
To Skandal !!
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2280
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hobby MTP Poznań

Post autor: Borczy »

Misiek pisze:Napisz to jeszcze na forum.modelarstwo.info - tam jakoś nie można do końca uwierzyć, że "da się". :>
Nie ma sensu tam umieszczać. Dzisiaj czytałem ostrą wymianę zdań na temat zakupu biletów, sposobu ich zakupów i w końcu delikatnych epitetów :roll: .
Zresztą najlepiej brać publikę a przede wszystkim braci większych z zaskoczenia. Ostatnio na modelarstwo info można było przeczytać ,że w zeszłym roku w Gliwicach wielkość TT dosłownie dokonała gwałtu i przykryła swoją "Wielkością" wystawców z H0 :mrgreen:
.....i tak trzymać chłopaki
adrian pander
Posty: 422
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Hobby MTP Poznań

Post autor: adrian pander »

Nie mam tam konta i nie zamierzam zakładać.
Jak tam czytam wpisy to aż mi jest przykro.
Zorganizowałem wiele imprez i wiem że trzeba się napracować, ale przede wszystkim trzeba chcieć, a nie czekać na gotowe i wszystko krytykować. Dobrze że u nas w TT jest spokój. Jesteśmy rodziną TT i musimy się wszyscy szanować, nawet tych z innych skal. Niech każdy się bawi jak mu się podoba, jeżeli komuś dana forma nie pasuje to niech nie uczestniczy w danej imprezie.
Ważne aby modelarstwo było dla nas zabawą odskocznią od codzienności a nie źródłem dodatkowego stresu.
Ja na targach spędziłem miłe chwile z kolegami, nabawiłem się i to jest zastrzyk pozytywnej energii aby dalej pracować nad modułami. Mam nadzieję iż w przyszłym roku jak i w tym makieta TT będzie największa. Może to zmotywuje innych do działania.
Lotos
Posty: 36
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:26
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Hobby MTP Poznań

Post autor: Lotos »

Jak komuś nie chce się zadzwonić i porozmawiać, to jego problem. A rozmawiać warto. Nie uważamy, że nasza duma czy godność przez to ucierpiały.
Dobrze się stało, że dyrektor projektu zabrał głos w temacie. Może wreszcie te gorzkie żale się skończą. My wolimy patrzeć do przodu i myśleć co nowego pokazać następnym razem, bo hobby ma nas cieszyć.
Imprez jest dość i każdy coś dla siebie znajdzie. Żyjemy w wolnym kraju i każdy może się bawić gdzie, z kim i jak chce. Nie damy się prowokować i wciągać w czyjeś gierki. Jesteśmy niezależną grupą i prędzej sami stworzymy jakiś formalny twór niż się gdzieś zapiszemy. Podzieliliśmy się informacjami, które dla osób chcących wystąpić za rok mogą być ważne. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji z nami lub nie. Ścieżka już jest przetarta.
Choćbym bardzo chciał, to od strony skromnego modelarza nie mam się do czego przyczepić. O! A jednak. Daleko musiałem chodzić na piwo po 9 zł i do WC. Skandal!

Pozdrawiam.
Roman
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hobby MTP Poznań

Post autor: Misiek »

Napisz to jeszcze na forum.modelarstwo.info - tam jakoś nie można do końca uwierzyć, że "da się".
:>
adrian pander
Posty: 422
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Hobby MTP Poznań

Post autor: adrian pander »

Jeszcze raz dziękujemy. a zwłaszcza miejscowym TT-tkowiczom, w szczególności Piotrowi za zorganizowanie sobotniej kolacji, a reszcie za wspólną zabawę i pomoc w realizacji rozkładu. Dzięki Wam mogliśmy wreszcie obejrzeć inne makiety i ekspozycje, czy choćby spokojnie zjeść obiad.
Podstawą w naszej grupie jest wspólna rodzinna zabawa i to się nam udaje osiągnąć. Naszych Gości również traktujemy jak rodzinę.
Na makiecie jeździł w większości polski tabor od III do VI epoki. Chcieliśmy pokazać publiczności jak wyglądała ewolucja taborowa na polskich torach. W każdej epoce był zaprezentowany pociąg osobowy, towarowy i ekspresowy. Zarys epok wraz z krótkim opisem każdej poruszającej się po makiecie lokomotywy był wyświetlany na ekranie. To samo tradycyjnie można było sobie czytać na wywieszkach rozmieszczonych wzdłuż makiety. Ruch odbywał się wg godzinnego rozkładu jazdy i obejmował uruchomienie 16 pociągów na godzinę. W sobotę i niedzielę był prezentowany inny tabor.
Nasz udział w HOBBY 2019 był raczej spontaniczny (bo wszystko załatwialiśmy dopiero po Gliwicach), więc układ był prosty i skromny. Dostaliśmy powierzchnię o wym. 11x11m. Pojechaliśmy do Poznania, żeby się przekonać czy faktycznie jest aż tak źle jak się mówi i pisze o tej imprezie. Zgłosiliśmy się bezpośrednio do koordynatorów HOBBY 2019, po tym jak otrzymaliśmy „cynk” od p. Andrzeja Wilka z SMK. Obecnie tym wydarzeniem zarządza nowy dyrektor, p. Michał Karzyński. Sprawy organizacyjne dograliśmy kilkoma rozmowami (z przesympatyczną Panią Martyną) i mailami w niespełna 1,5 miesiąca. Do kosztów pobytu i dojazdu nie dołożyliśmy ani jednej złotówki, czyli podobnie jak było w Gliwicach. Dążymy do tego, by organizator jeśli pobiera opłaty od zwiedzających za wstęp , pokrywał nasze koszty związane z udziałem.
Ze swojej strony uważamy, że warto dać szansę tej imprezie i pomyśleć o większej makiecie za rok, oczywiście z wymianą towarową i rozkładem (a może odwrotnie?). Dla większości zwiedzających to i tak tylko „ciufcie” i „kolejki”, czego byśmy tam nie wyprawiali, więc bawmy się jak my chcemy.
Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z Targami odnośnie przyszłorocznej edycji HOBBY, która jest planowana na 14-15.11.2020 i mamy zapewnienie, że dostaniemy większą powierzchnię. W tym roku całe wydarzenie odbywało się w jednej hali. Za rok planowane jest otwarcie trzech hal, więc o dostęp do powierzchni chyba nie musimy się martwić. Zakładamy przyjazd i montaż makiety 12.11. w czwartek, jazdy bez publiczności w piątek oraz sobotę i niedzielę przy publiczności. Dla tych co będą mieli najdalej do domu przewidujemy jeszcze nocleg z niedzieli na poniedziałek. Szczegółowe warunki będą znane na początku drugiego kwartału przyszłego roku.
Pozdrawiamy
Roman i Adrian
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Hobby MTP Poznań

Post autor: solar »

Domiss pisze:Forum ignoruje informację EXIF zdjęcia o orientacji, ale zawsze można przekręcić głowę albo monitor ;)
Eeee...tam... lepiej obrócić laptopa :lol:
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 463
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Hobby MTP Poznań

Post autor: Domiss »

Forum ignoruje informację EXIF zdjęcia o orientacji, ale zawsze można przekręcić głowę albo monitor ;)
Załącznik IMG_7652.JPG nie jest już dostępny
Załącznik IMG_7661.JPG nie jest już dostępny
IMG_7652.JPG
IMG_7661.JPG
IMG_7665.JPG
IMG_7666.JPG
IMG_7680.JPG
IMG_7686.JPG
IMG_7694.JPG
IMG_7696.JPG
IMG_7728.JPG
IMG_7750.JPG
IMG_7758.JPG
IMG_7764.JPG
IMG_7770.JPG
IMG_7792.JPG
IMG_7793.JPG
IMG_7797.JPG
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hobby MTP Poznań

Post autor: Misiek »

To może jakieś zdjęcia? Bo w relacjach tu i na forum.modelarstwo.info, jakoś mi umknęło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości