Hobby 2017 Poznan

Wiadomości i dyskusje, o imprezach modelarskich

Moderator: mod-Imprezy

ODPOWIEDZ
adrian pander
Posty: 422
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Hobby 2017 Poznan

Post autor: adrian pander »

Mnie ciekawi kto to jest z beskickiej grupy TT.

Wg moich informacji jest BGM Beskidzka Grupa Modelarska
http://www.bgm.bielsko.pl/
Ale zajmuje się HO.

Grupy Beskidzkiej w TT nie ma.
Jest tylko Śląska Grupa TT:
http://slaskagrupatt.pl/
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hobby 2017 Poznan

Post autor: daraśekp »

slawek pisze:ja zawsze jestem w niedzielę...w tym roku...największe rozczarowanie toto, że nie udało mi się zobaczyć rumuna w TT na żywo:(
Mogłeś do mnie zadzwonić, byś nacieszył oczy moim...a swoja drogą w niedziele również byłem od 12 do 15
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Hobby 2017 Poznan

Post autor: Slawek77 »

No faktycznie jak się wystawiałem kiedyś na giełdzie to leżały na stole i ludzie brali :)
No to miło słyszeć że ktoś chwali się moimi modelami.
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Hobby 2017 Poznan

Post autor: bankier »

Sławek - na giełdzie w Sosnowcu w czasie gdy się jeszcze tam z klamotami wystawiałeś Twoje wizytówki były dostępne dla każdego ;) i sam je pytającym rozdawałeś!
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hobby 2017 Poznan

Post autor: Ciora »

Slawek77 pisze:HH dziwne nikomu nie dawałem wizytówek tylko Borczyk miał i chyba markom który z nich ? jestem ciekawy :D
Tylko ani ten ani ten nie są z beskidzkiej grupy TT może ktoś podszywał się i rozdawał swoje :shock:
Jak mówił Pawlak: "Ty sie nie bój"; wizytówka Twoja.
IMG_1438.jpg
Pan, z którym rozmawiałem, był na stoisku Beskidzkiej Grupy TT, ale czy jest jej członkiem to nie wiem? Zachwalał jednak Twoje modele i paraloid. :D
slawek
Posty: 502
Rejestracja: 14 lut 2009, 19:24
Lokalizacja: Krzyż Wlkp. - Poznań
Kontakt:

Re: Hobby 2017 Poznan

Post autor: slawek »

ja zawsze jestem w niedzielę, spokojniej jest
w tym roku z uwagi na to, że zostawiałem samochód pod Kaponierą wchodziłem dziwnym wejściem bezpośrednio do pawilonu z HOBBY od strony Bałtyku.
zero kolejek, wszystko płynnie, szatnia przy wejściu
brak uwag
stoisk jakby skromniej, chyba zabrakło jakiś mega dużych makiet jak co roku, te w tym były zdecydowanie mniejsze
największe rozczarowanie toto, że nie udało mi się zobaczyć rumuna w TT na żywo:( nie było pana z MTB a nikt inny nie miał:(
sam chciałem ocenić model
jednak z informacji od jednego ze sprzedawców wiem, że dystrybucja narazie wstrzymana. Może będą jakieś poprawki na lepsze czego sobie i wszystkim innym życzę



BarTTmań pisze:Witam Kolegów.
Również jako Poznaniak, uważałem od początku, że modelarze (czy hodowcy zwierzaków) to zupełnie inna grupa wystawców i odbiorców niż hordy szczeniaków walących na PGA. Pisałem nawet kiedyś maila w tej sprawie do MTP, ale... :(
Ostatnimi laty jakoś 2 razy z rzędu pojechałem na Hobby, ale - raz stałem 1.45h do kasy i mi się wszystkiego odechciało.
Za drugim razem spojrzałem tylko na kolejkę, zrobiłem w tył zwrot i...wróciłem do domu.

Tym zabito Hobby, pomijam oczywistą chciwość MTP. Ale twardogłowość porażająca...

Chcę zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt.
Sam głównie czytam niemiecką prasę: TT-Kurier, Eisenbahnera, Totala i biuletyny klubowe.
Wszędzie tam (!!) na ten rok była podana data 28/29.10 na targi Hobby.
Aż tu nagle w niedzielę moja ślubna mi mówi, że...pokazywali targi kolejek w Teleexpresie.
Myślałem że żartuje, ale... A nawet chciałem iść, z nadzieją że może wreszcie to PGA wydzielili...

Pytanie, czy zmieniono termin, czy MTP tak fatalnie informuje. Nie wiem.
Ale porażka totalna.

Pozdrawiam wytrwałych i tych, którym udało się być.

Bartek.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Hobby 2017 Poznan

Post autor: Slawek77 »

HH dziwne nikomu nie dawałem wizytówek tylko Borczyk miał i chyba markom który z nich ? jestem ciekawy :D
Tylko ani ten ani ten nie są z beskidzkiej grupy TT może ktoś podszywał się i rozdawał swoje :shock:
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hobby 2017 Poznan

Post autor: Ciora »

A' propos Hobby, ale z innej beczki. Stoisk i makiet ile było, to już Koledzy pisali. Ale było (przynajmniej dla mnie) interesujące stoisko w dziale "samochodowym". I nie chodzi mi o modele aut, ale był namiar na gościa, który robi kalkomanie, których przykłady znajdowały się na owych modelach samochodów. Może znacie, a jak nie to proszę.
IMG_1425.JPG
IMG_1426.JPG
IMG_1427.JPG
IMG_1428.JPG
A, jeszcze jedno. Rozmawiałem z panem z Beskidzkiej Grupy TT, który bardzo ładnie reklamował naszego Kolegę od kartonowych cudeniek; dostałem nawet wizytówkę A&S Projekt :)
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Hobby 2017 Poznan

Post autor: Ranger »

Tak fatalnie informuje. My o tym terminie wiemy niemalże od początku roku.
Awatar użytkownika
BarTTmań
Posty: 585
Rejestracja: 03 paź 2008, 22:06
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hobby 2017 Poznan

Post autor: BarTTmań »

Witam Kolegów.
Również jako Poznaniak, uważałem od początku, że modelarze (czy hodowcy zwierzaków) to zupełnie inna grupa wystawców i odbiorców niż hordy szczeniaków walących na PGA. Pisałem nawet kiedyś maila w tej sprawie do MTP, ale... :(
Ostatnimi laty jakoś 2 razy z rzędu pojechałem na Hobby, ale - raz stałem 1.45h do kasy i mi się wszystkiego odechciało.
Za drugim razem spojrzałem tylko na kolejkę, zrobiłem w tył zwrot i...wróciłem do domu.

Tym zabito Hobby, pomijam oczywistą chciwość MTP. Ale twardogłowość porażająca...

Chcę zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt.
Sam głównie czytam niemiecką prasę: TT-Kurier, Eisenbahnera, Totala i biuletyny klubowe.
Wszędzie tam (!!) na ten rok była podana data 28/29.10 na targi Hobby.
Aż tu nagle w niedzielę moja ślubna mi mówi, że...pokazywali targi kolejek w Teleexpresie.
Myślałem że żartuje, ale... A nawet chciałem iść, z nadzieją że może wreszcie to PGA wydzielili...

Pytanie, czy zmieniono termin, czy MTP tak fatalnie informuje. Nie wiem.
Ale porażka totalna.

Pozdrawiam wytrwałych i tych, którym udało się być.

Bartek.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Hobby 2017 Poznan

Post autor: Maciej »

Tak jak piszę Piotr - powrót na "stare śmieci" - czyli na małą powierzchnię. Na całej imprezie była największa makieta wielkości TT (kol. Tygryska), H0 strasznie podzielone na stosika indywidualne - niektórzy mieli małe instalacje modułowe, ale większość była odizolowana od ludzi za gablotami. Z ofert handlowych TT oczywiście AMC z ofertą Tilliga, Roco jakoś tajemniczo pochowało TT w narożnikach gablot, PIKO jeszcze gorzej....jedynie Gemol ratował honor TT (obok Tygryska) prezentując piękne miniatury fototrawione dające nadzieję na przyszłość polskiego taboru. Szkoda mi Hobby - pamiętam jaki mieliśmy potencjał i ile pracy wielu ludzi wkładało w to przedsięwzięcie. No cóż nic nie trwa wiecznie....
Makieta TT
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Makieta AMC
Obrazek
Stoisko Gemol'a
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Hobby 2017 Poznan

Post autor: ArturSchŁ »

miano pisze:Natomiast upadek tej imprezy już jest faktem ...
Przykro to dziś od Ciebie słyszeć, ale od kilku lat, też to czujemy. :cry:
Awatar użytkownika
miano
Posty: 610
Rejestracja: 04 maja 2006, 13:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hobby 2017 Poznan

Post autor: miano »

PGA i HOBBY to różne imprezy odbywające się na różnych halach tyle że w tym samym czasie. Od zeszłego roku zostało uniemożliwione przechodzenie między imprezami bo ludzie kupowali tańsze bilety na HOBBY i przechodzili na PGA gdzie te były droższe.
Natomiast upadek tej imprezy już jest faktem gdyż powierzchnia HOBBY jest coraz mniejsza, makiet z powyższymi wyjątkami praktycznie nie było. Oprócz stoisk powiązanych z modelarstwem liczne "kramy z byle czym" dla wypełnienia powierzchni.
Jako poznaniakowi jest mi przykro że pazerność organizatora zabija tę ciekawą i chyba największą w Polsce kiedyś imprezę.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Hobby 2017 Poznan

Post autor: Ranger »

Dla mnie nieporozumieniem jest połączenie imprezy modelarskiej i PGE Arena. Mówiłem to już parę lat temu. Chcą mieć imprezę modelarską z prawdziwego zdarzenia to niech wydzielą oddzielny termin.
Awatar użytkownika
TTygrysek_P-ń
Posty: 446
Rejestracja: 21 paź 2008, 19:53
Lokalizacja: 52.413076,16.90123
Kontakt:

Re: Hobby 2017 Poznan

Post autor: TTygrysek_P-ń »

Umiera z dwóch powodów:
1) targi podwyższyły opłatę za wystawienie likwidując przy okazji opłatę za kluby/modelarnie
2) małe zainteresowanie modelarzami wystawieniem się
1+2=śmierć prędzej czy później imprezy.
Targi i tak nie małą forsę trzepią na PGA i chord chętnych do odwiedzenia tejże imprezy ale tu na pocieszenie też podobnie jak u nas z roku na rok jest coraz gorzej więc jak modelarska część zniknie to nikt płakać nie będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości