Warszawa 2017.10.14-15

Wiadomości i dyskusje, o imprezach modelarskich

Moderator: mod-Imprezy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Borczy »

Ranger pisze:W kwietniu jest zazwyczaj otwarta impreza w Radomiu więc jeśli mam wybierać to wolę Radom.
Na chwilę obecną padła propozycja kwietnia. Czy H0 jest be? Na pewno w nasza impreza jest bezapelacyjnie lepsza pod każdym względem.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Ranger »

A co się stało, że nagle H0 jest już be?
Czy będą za to dwie imprezy jeśli H0 nie jest be i zostaje we wrześniu/październiku?

W kwietniu jest zazwyczaj otwarta impreza w Radomiu więc jeśli mam wybierać to wolę Radom.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Borczy »

Czołem,
w niedzielę podczas giełdy padło zapytanie od Mikołaja ze Stacji Muzeum czy istnieje możliwość powrotu TeTetkowej imprezy na salony :) w kwietniu. Ja oczywiście jestem za pomijając "jakieś" tam nieporozumienia. Na chwilę obecną jak w poprzednich edycjach Stacja Muzeum zapewnia nocleg dla ekip przyjezdnych oraz wyżywienie dla wszystkich.
Poproszę Was o wypowiedzenie się w powyższym temacie w każdej kwestii w szczególności terminu.
Awatar użytkownika
fred3rg
Posty: 362
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: fred3rg »

To i ode mnie kilka fotek. Słabe nieco, bo ciemnawo było i komórką robione :P KLIK
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: JarUs »

T_Domagalski pisze: Tylko kilka razy udało mi się przeprowadzić jakieś manewry inne niż oblot składu, więc pod tym względem czuję lekki niedosyt. ;) Może za rok będzie lepiej.
Jestem na "TAK" i się przygotowuję ;) ... manewry można byłoby przeprowadzać w czasie przerwy na posiłek ... ;)
... takie tam na Hopce ;)
Awatar użytkownika
tetsumo
Posty: 37
Rejestracja: 09 lis 2014, 08:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: tetsumo »

JarUs pisze: Na przykładzie kolegi mam kilka uwag dla kolegów, którzy w przyszłości przybędą z własnym taborem na imprezę,
tetsumo pisze:Dziękuję za umożliwienie mi przegonienia własnego taboru PKP IC po makiecie w tę i we w tę oraz za użyczenie dekodera i freda
1) na imprezę przybywamy z lokomotywą z założonym dekoderem. O ile freda da się wypożyczyć (jeśli jest jakiś wolny), to rzadko kiedy przywozi się ze sobą dekoder;
2) jeśli tabor (wagon) notorycznie się "rozpina" to go zdejmuje się z makiety; jest zdefektowany; jazda z przerwami na ciągłe doczepianie wagonu do składu, to żadna przyjemność, a po drugie dezorganizuje cały ruch na makiecie.
3) niedopuszczalne jest robienie sesji zdjęciowej podczas jazd rozkładowych, z publicznością i to na jedno torze. Takie zachowanie sparaliżowało pracę stacji, wprowadziło to nerwowość wśród obsługi stacji i maszynistów, a publiczność nie bardzo chce uczestniczyć w sesji zdjęciowej ... idzie tam , gdzie się coś dzieje !!

Oczywiście rozstrzeliwać nie będziemy, ale opłaty za takie zachowanie, tak jak przejechanie semafora, można było by wprowadzić :mrgreen:
Obiecuję poprawę i postaram się dostosować do ww. wytycznych, jeśli nadarzy się w przyszłości okazja pojawić się z własnym składem, oczywiście za ewentualnym pozwoleniem organizatorów. :lol:

Ad 1) Użyczenie dekodera zaproponował ktoś na stronie wydarzenia na FB. Może kiedyś dorobię się własnego, chociażby na potrzeby tego typu spotkań (nie wiem, czy będę woził swoje graty, taki pomysł przyszedł mi pierwszy raz do głowy; zazwyczaj chodzę na tego typu imprezy nacieszyć oczy, a swoimi zabawkami delektuję się w domowym zaciszu, gdzie w zupełności wystarcza najprostszy regulator z zasilaczem).
Ad 2) Jeśli w przyszłości przyjdę z własnym pociągiem, postaram się dopilnować, żeby wszystkie sprzęgi były sprawne na 100%, zwłaszcza że mam gdzieś zapasowe. Faktycznie, przekładanie wagonu za każdym razem przy zmianie kierunku jazdy może być uciążliwe na dłuższą metę i niezgodne ze sztuką.
Ad 3) Co do zdjęć, to nie zdawałem sobie sprawy, że ich robienie podczas przejazdów na tyle dezorganizuje ruch, zwłaszcza że ktoś mi chyba mówił, że rozkłady mają luźny i umowny (?) charakter. :shock: Czyli zatrzymanie zasadniczo tylko na czerwonym świetle lub na stacji, jeśli nie wynika z przyczyn technicznych? A jak pociąg nie jeździ, to ma stać na torze odstawczym albo być zdjęty z makiety?

Przepraszam za kłopot/zamieszanie :oops: i jeszcze raz dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

PS Być może lepszym pomysłem byłoby uruchamianie własnego taboru poza oficjalną częścią imprezy. Nie o 14 na 3,5 h, jak to miało miejsce w moim przypadku w sobotę, tylko o 17 na 0,5-1 h.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Ranger »

W sumie nie pomyśleliśmy o tym :)
Awatar użytkownika
Jerzyr
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:02
Lokalizacja: Łapy
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Jerzyr »

Dzięki za wspaniałą imprezę. Szkoda, że sala taka mała. Może w przyszłym roku wyjedziemy na korytarz ?? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Borczy »

Martint1 pisze:Stacja muzeum zrobiła fotorelacje z imprezy http://www.stacjamuzeum.pl/pl.ii_warsza ... lacja.html
Jarek twoje ,Czerwone cudo' prezentuje się wspaniale :D
:lol: :lol: nie czerwone cudo tylko " czerwona zaraza" jak określiły Andrzeje i Witoldy :mrgreen:

Added in 4 minutes 23 seconds:
:roll:
Niejeden+ pisze:"A skąd im się wziął TT Club Polska? ;)"
Z takiego faktu, że Krzysiek ma dużą siłę oddziaływania :lol:
Niech już ma :D

Added in 4 minutes 3 seconds:
T_Domagalski pisze:Również dopisuję się do podziękowań za udaną imprezę. Dzięki obecności linii jednotorwej mój most znowu ujrzał światło dzienne. Niestety, widać było, że po tylu latach wymaga już intensywnego liftingu...
Stacja muzeum zrobiła fotorelacje z imprezy...
A skąd im się wziął TT Club Polska? ;)
Tadeusz, myślę , że przez najbliższe lata most powinien dalej służyć bez liftingu. Pomimo wieku emerytalnego wśród modułów co i raz było słychać dźwięki opadających szczęk o podłogę zwiedzających.
Awatar użytkownika
Niejeden+
Posty: 304
Rejestracja: 06 mar 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Niejeden+ »

"A skąd im się wziął TT Club Polska? ;)"

Z takiego faktu, że Krzysiek ma dużą siłę oddziaływania :lol:
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: T_Domagalski »

Również dopisuję się do podziękowań za udaną imprezę. Dzięki obecności linii jednotorwej mój most znowu ujrzał światło dzienne. Niestety, widać było, że po tylu latach wymaga już intensywnego liftingu...
Mi osobiście troszkę brakowało ruchu towarowego. Jeśli się pojawiał, to zwykle na zasadzie jeżdżenia tam i z powrotem paroma składami o stałej konfiguracji. Tylko kilka razy udało mi się przeprowadzić jakieś manewry inne niż oblot składu, więc pod tym względem czuję lekki niedosyt. ;) Może za rok będzie lepiej.
Stacja muzeum zrobiła fotorelacje z imprezy...
A skąd im się wziął TT Club Polska? ;)
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: JarUs »

Martint1
Posty: 125
Rejestracja: 11 wrz 2017, 18:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Martint1 »

Stacja muzeum zrobiła fotorelacje z imprezy http://www.stacjamuzeum.pl/pl.ii_warsza ... lacja.html
Jarek twoje ,Czerwone cudo' prezentuje się wspaniale :D
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 861
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: brovarek »

Szkoda, że niestety ostatecznie termin mi nie pasował, żeby Was odwiedzić.
Z "zazdrościa" oglądam więc zdjęcia. Pozdrowienia dla uczestników.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Warszawa 2017.10.14-15

Post autor: Borczy »

Ano faktycznie pojawił się mały chaos w poczynaniach naszego kolegi :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości