Pszczela Wola 2016

Wiadomości i dyskusje, o imprezach modelarskich

Moderator: mod-Imprezy

ODPOWIEDZ
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Pszczela Wola 2016

Post autor: piotrek092 »

WALIŁY piękna stacja ,ale kupa roboty za rok myślę że będzie chociaż przejezdna ,życzę cierpliwości i powodzenia w pracach :D A starzy / nowi modularze ich wybór chcą przyjadą ,jeśli nie to i tak damy rade !! PSZCZELOZLOT mimo małej ilości uczestników był udany :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marek TT
Posty: 234
Rejestracja: 02 gru 2008, 09:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pszczela Wola 2016

Post autor: Marek TT »

Jarek nic dodać nic ująć. :mrgreen:

Myślę, że za rok znów się spotkamy.
Postaram się wymienić "przejściówkę" na końcu moich modułów tak by pasowała do modułów Piotrka i tworzyły jakąś całość.
Z dotychczasowej przejściówki może uda się zrobić 1 skrzyneczkę - łuczek 30* lub 45*.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Pszczela Wola 2016

Post autor: JarUs »

Są imprezy z publiką na których można się "pokazać" i są imprezy bez publiki na których nie tylko dobrze się bawisz, ale również dużo się nauczysz. Pszczela jest taką imprezą. Oprócz zabawy każdy z uczestników czerpie nauki, nabywa praktykę, dotyka niuansów modelarstwa o których żadne forum nie napisze. W tym roku znowu wyjechałem z Pszczelej z "nowym bagażem" wiedzy, pomysłów i doświadczeń. Trochę to dziwne, że "nowi/starzy" modularze nie chcą skorzystać tej formy pozyskania wiedzy, nie chcą przyjechać z gotowym lub z nie dokończonym modułem, aby przytulić się do makiety i sprawdzić swoją pracę.

Co do terminu, jest optymalny, ja bym go nie zmieniał lub ewentualnie przesunął na pierwszy weekend po zakończeniu roku szkolnego (w zależności od kalendarza - ostatni w czerwcu).

Stacja Waliły - kolejny etap prac to: zrobienie całościowo elektryki do uzyskania nie tylko przejezdności, ale również kierowanie ruchem (semafory) i oświetlenie stacji. Rok to dużo i mało, zwłaszcza, że jeszcze wszystkich elementów "układanki" ;) nie posiadam.

Za rok, o ile nie będzie jakiegoś kataklizmu, znowu melduję się w Pszczelej (tak myślę) w czwartek, na piątek, sobotę i niedzielę :D
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Pszczela Wola 2016

Post autor: piotrek092 »

Ja i Albert za rok na 100 procent ,i myślę dorobić parę skrzynek/ i może łuki/tak aby nowa stacja /Waliły/weszła w układ a wtedy to już będzie OK,pod warunkiem że będą ci co w tym roku :mrgreen:

Added in 7 minutes 52 seconds:
Właśnie tych łuków mamy za mało,trzeba by dojść do konkretnego porozumienia ,tak jak rozmawialiśmy na zlocie ;)
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pszczela Wola 2016

Post autor: Ranger »

Dopiero teraz mam okazję posumować imprezę w Pszczelej.
Na początku dziękuję wszystkim uczestnikom, odwiedzającym oraz pomocnikom bez których ta impreza by się nie odbyła.

Teraz parę słów o samej imprezie.
Koncepcja spoTTkania bez rozkładu, za to z wolnymi jazdami sprawdziła się doskonale. Jesteśmy już tyle lat szkoleni w materii jazdy rozkładowej, że potrafimy prowadzić ruch kolejowy zgodnie z zasadami obowiązującymi na PKP. Wszystko wychodzi instynktownie. Myślę, że jedna impreza w roku bez papierologii to dobra odskocznia.
W przerwach od jazdy prowadziliśmy warsztaty. O tym poniżej.

Warsztaty w tym roku były jak najbardziej udane. Lutowaliśmy dwie lokomotywy. Nową wersję SM48 oraz Ty51. W przypadku tej drugiej za montaż wziął się Robert. Była to jego inauguracja z lutownicą i o dziwo poszło bardzo dobrze. Start z blaszkami od Ty51 to niezły wyczyn. Myślę, że za jakiś czas Robert będzie montował wszystko jak stary bo widać, że ma do tego smykałkę. Przed zlotem o tym nie wiedział :)
Wszyscy nieobecni niech żałują. Było parę osób które potrafią zmontować wszystko więc można było się od nich nauczyć, coś podpatrzeć.

Od tego roku jesteśmy niezależni pod względem sterowania. Pełne sterowanie MiniBox+moduł RSCLD+ 10 Fredów oraz Boxy zapewniają nam możliwość zorganizowania imprezy w dowolnym terminie. Co prawda moduł RSCLD odmówił nam posłuszeństwa już na samym początku ale poradziliśmy sobie. Drobna poprawka i wszystko będzie działać. Gdyby nie ten problem makietę złożylibyśmy wraz z uruchomieniem w dwie godziny.

Czy impreza utrzyma się w tym terminie i składzie w przyszłym roku? Nie wiem. Kolizja z międzynarodową imprezą w Bielsku Białej bardzo komplikuje wielu osobom decyzję o przyjeździe. Część z odwiedzających jest na nie jeśli chodzi o spotkania z publicznością, wielogodzinne sesje przy makiecie ale to być może za mało na Pszczelą.

Czekam na wasz odzew w temacie.
Awatar użytkownika
Marek TT
Posty: 234
Rejestracja: 02 gru 2008, 09:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pszczela Wola 2016

Post autor: Marek TT »

Kraków dojechał szczęśliwie.
Konrad dzięki za fajną imprezę, atmosferę i do zobaczenia wszystkim za rok.
Awatar użytkownika
aquirlan
Posty: 366
Rejestracja: 03 lis 2011, 13:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pszczela Wola 2016

Post autor: aquirlan »

Ostatni melduję się w domu.
Dziękuję za wspólną zabawę o prace. Czas spać.
Awatar użytkownika
AgX
Posty: 82
Rejestracja: 28 sie 2011, 00:41
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Pszczela Wola 2016

Post autor: AgX »

Imprezka super. Bartek nie wyobraża sobie sezonu 2017 bez Pszczelej. Warsztaty bardzo pouczające i motywujące. Dziękujemy dla wszystkich.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Pszczela Wola 2016

Post autor: JarUs »

Już w domu. Impreza, atmosfera, jedzonko.. itd. wszystko super. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia (mam nadzieję) za rok :D
Samowarek
Posty: 745
Rejestracja: 30 paź 2010, 02:05
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pszczela Wola 2016

Post autor: Samowarek »

Dzięki Konrad za zorganizowanie imprezy "Pszczela Wolla 2016" Jazdy,warsztaty,jedzonko wszystko w samych superlatywach.Pozdrawiam wszystkich biorących udział i organizatora , do zobaczenia za rok (mam nadzieję)
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Pszczela Wola 2016

Post autor: piotrek092 »

Mimo że bylismy krótko impreza OK,całkiem niezły układ - za rok będzie większy !! pozdrawiam kolegów pszczelozlotowiczów.Ranger dzięki za organizacje :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pszczela Wola 2016

Post autor: Ranger »

Przypominam, że przyjazd w piątek 1 lipca po godzinie 15. Wtedy będziemy już mieli do dyspozycji sale.
Do zobaczenia. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pszczela Wola 2016

Post autor: Ranger »

No to aktualny układ ;)
Załączniki
pszczela 2016 układ v1.3.pdf
(151.06 KiB) Pobrany 146 razy
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Pszczela Wola 2016

Post autor: piotrek092 »

Zrobiłem 2 połtrapez /awaryjny ew 2 na łapę z polaryzacją/d.. nie urywa ale można będzie zrobić oblot składu myślę że 1 układ będzie aktualny :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pszczela Wola 2016

Post autor: Ranger »

Sterowanie Loconet z centralką MiniBox, modułem RSCLD, 10 małymi i dwoma dużymi boxami gotowe. Do tego Tatry mają w końcu Spaxa ;) Do wszystkiego mamy do dyspozycji zaciskarkę, wtyczki i kłębek przewodu. Wszystko nowiutkie i pachnące.
Okazało się, że duże boxy na 6 wtyczek nie dają się wprawić w ściankę stacji więc trafiły do obudowy Z51.

WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA DRŁUKASZA ZA WYKONANIE SPAXA, ORAZ MODUŁU RSCLD !!
Załączniki
WP_20160628_19_24_49_Pro.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości