Impreza Warszawa 2016

Wiadomości i dyskusje, o imprezach modelarskich

Moderator: mod-Imprezy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Impreza Warszawa 2016

Post autor: Kaczor »

Fajny opis makiety. Takie coś powinno wisieć na wystawach z publiką :)
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Impreza Warszawa 2016

Post autor: oelka »

Borczy pisze:Ha i brodaty "Borczy" też został uwieczniony ;)
Masz szczęście w grach losowych :)
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Impreza Warszawa 2016

Post autor: piotrek092 »

Ja też,myślę ze jaszcze się spotkamy /tylko pozakładać sound do jak mamy się spotkać w st muzeum bo menago nas wyp !! /
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Impreza Warszawa 2016

Post autor: bankier »

Bo masz parcie na szkło :lol:

ps. fajna relacja - dobrze się czyta i ogląda...
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Impreza Warszawa 2016

Post autor: Borczy »

Ha i brodaty "Borczy" też został uwieczniony ;)
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2184
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Impreza Warszawa 2016

Post autor: oelka »

Od imprezy upłynął już ponad miesiąc może wiec warto pozwolić sobie na chwilę wspomnień. Opis makiety i zdjęcia pojawiły się właśnie na stronie TTClubu.

Jednocześnie dziękuje wszystkim uczestnikom, szczególnie tym spoza Warszawy za włączenie się w organizację tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania należą się Rangerowi, bez którego impreza nie doszła by do skutku.
Dzięki temu sTTandardowa makieta po raz pierwszy prezentowała się w Warszawie. Mam nadzieję, że nie jedyny.
Awatar użytkownika
fred3rg
Posty: 362
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Impreza Warszawa 2016

Post autor: fred3rg »

A ja glupi myślałem że wystawa w muzeum powinna mieć coś wspólnego z prawdą historyczną :oops:

Rozumiał bym zastrzeżenia pana Tomasza, gdyby przed imptezą przekazał nam jakieś wytyczne. Z tego co wiem żadnych wytycznych nie było. Zatem sorry, nie zgadliśmy co trzeba pokazać w muzeum.

Moje wagony były z dźwiekięm :p

A serio: jeśli za rok mam zainwestowac tysiaka w dekodery dźwieku, żeby nie móc sie bawić po swojemu na imprezie z ktorej nic nie mam, a koledzy nawet nie dostaną zwrotu za wahę, to dziękuję. Albo muzeum coś płaci i stawia wymagania, albo daje ochłapy i jeździmy jak chcemy.

Nadal podtrzymuje że raklama dźwignią handlu i bez starannego rozreklamowania imprezy gdzie się da, z punktu widzenia muzeum to nie ma sensu. Ja nie spotkałem wzmianki o imprezie w żadnym medium. A konkurencja była olbrzymia.

Dla mnie może być i Białołęka ;)

Added in 7 minutes 17 seconds:
Niejeden pisze:Panu Specjaliście proponuję zorganizować wieczór poetycki Różewicza i na koniec zapytać czemu wiersze się nie rymowały
Trafileś w sedno!
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Impreza Warszawa 2016

Post autor: Kilkujadek »

Jerzyr pisze: Ja niczego złego w tym nie widzę.
Krótkowzroczność.
Jerzyr pisze:To że ten monopolista...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Monopol
Jerzyr pisze: Cenowo żaden detaliczny sklep jego by nie przebił.
No nie ma takiej możliwości w Polsce, bo w Polsce jest monopolistą. :mrgreen:
Jerzyr pisze:Cóż warte jest samo zobaczenie makiety, gdy nie można zakupić najprostszego zestawu startowego.
Powiem więcej - gdy taki zestaw już się kupi przeważnie jest cenniejszy niż za granicą !! :lol:
Jerzyr pisze: Wiem, że narażę się kilku kolegom, ale miałem rozmowę z tym „pasożytem” w sprawie jego przyjazdu do Łap.
W cywilizowanym świecie tak już jest, że to gospodarz zaprasza gości do siebie*. ;)

Na koniec zagadka. Ile sprzedałby monopolista bez obecności makiety?
:mrgreen:

[*] - nie dotyczy Angeli Merkel
Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 465
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Impreza Warszawa 2016

Post autor: Niejeden »

Panu Specjaliście proponuję zorganizować wieczór poetycki Różewicza i na koniec zapytać czemu wiersze się nie rymowały
Awatar użytkownika
Jerzyr
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:02
Lokalizacja: Łapy
Kontakt:

Re: Impreza Warszawa 2016

Post autor: Jerzyr »

Dobra, jako, że już nieco opadły emocje w dyskusji, pozwolę sobie na kilka spostrzeżeń odnośnie imprezy.
Sprawa „pasożyta”. Ja niczego złego w tym nie widzę. To że ten monopolista przyjechał zarobić kilka groszy, w normalnym świecie jest rzeczą naturalną. Trzeba na to spojrzeć z innej perspektywy. Nie wiem jak inni, ale ja organizując imprezę modułową mam na celu jak największe pozyskanie młodego narybku dla naszego hobby i skali. Cóż warte jest samo zobaczenie makiety, gdy nie można zakupić najprostszego zestawu startowego. Jeżeli uda się sprzedać kilka sztuk, to mamy zasianych kilku potencjalnych modelarzy. Cenowo żaden detaliczny sklep jego by nie przebił. Wiem, że narażę się kilku kolegom, ale miałem rozmowę z tym „pasożytem” w sprawie jego przyjazdu do Łap.
Jeżeli chodzi o żerowanie na nas, to można powiedzieć, że i Stacja Muzeum wystąpiła w takiej roli. Muzeum zorganizowało w swoich progach wystawę za obejrzenie której (m.in.) pobierało opłatę. My jako wystawcy w zamian otrzymaliśmy dach nad głową i dwa obiady. Tyle że, aby wystawić swoje skrzynki musieliśmy ponieść też i koszty (transport, wyżywienie) w moim przypadku było to ok. 200 zł. I co mam się obrażać, że ktoś robi na mnie kasę?
Mam natomiast mieszane uczucia, co do tego listu p. Kurowskiego. Wylewa niespełnione swoje oczekiwania odnośnie naszej prezentacji, jednocześnie nic nie oferując w zamian. Polecam zaproszenie na przyszły rok Makiety City. Tam będą jeździły kolorowe pociągi szybko, gęsto i nawet z dźwiękiem. Może jak się dowie ile by to kosztowało, to doceniłby nasze zaangażowanie. Myślę, że te żale pana Głównego Specjalisty nie są spowodowane zawodem ekonomicznym muzeum, ale zwykłą nieznajomością tematu. Może gdyby wiedział ile kosztuje udźwiękowiony skład pociągu wykonany ręcznie, to nie pisałby takich rzeczy. Dlatego w tym miejscu należą się wielkie słowa uznania dla Konrada, za udostępnienie taboru i techniczne ogarnięcie układu. My wiemy ile to znaczy.
Moje słowa uznania należą się też Krzyśkowi za zorganizowanie wystawy. Wiem ile potrzeba zaangażowania, szczególnie jak się rozmawia z betonem. Moim zdaniem jak na pierwszy raz było całkiem fajnie, a zdobyte doświadczenie z pewnością zaowocuje przy następnych warszawskich spotkaniach.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Impreza Warszawa 2016

Post autor: Borczy »

piotrek092 pisze:Kolego. Borczy ty mylisz mnie z kimś innym ja nawet nie wiem gdzie jest Białołęka a co dopiero dom kultury. A na imprezie owszem byłem w sobotę od17do zamknięcia, na siłę wlepiasz mi coś czego nigdy tu nie pisałem. Jutro wyjaśniamy sprawę
Wyjaśniliśmy :)
Jeśli Piotrze odebrałeś to nieopatrznie to z góry przepraszam. Hasło do zaprzestania dyskusji było skierowane do osób, które wtrącały zbędne informacje ( tu staram się być grzeczny w określeniu)
Okazuje się, że nie z Tobą rozmawiałem w/s innego miejsca na imprezę - nie znam wszystkich z widzenia więc stąd pomyłka.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Impreza Warszawa 2016

Post autor: JarUs »

tizin pisze:Chłopaki nie obrażajcie się na podsumowanie Pana z Muzeum!
Nie wiem jak inni ale, ja jestem zdziwiony, że takie podsumowanie napisał pracownik muzeum. Sądziłem, że pojawi się zarzut, że makieta jest za mało edukacyjna, ale nie sadziłem, że muzeum oczekuje jarmarcznej wystawy.
ps. ... i po co było zmieniać cv ,aby prędkość lokomotywy nie była przeskalowana ;)
Awatar użytkownika
Kaczor
Posty: 682
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:36
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Impreza Warszawa 2016

Post autor: Kaczor »

Wzorem makiet muzealnych za rok będziemy puszczać wszystko z V=250km/h po wrzuceniu pieniążka. Z Pomorza pożyczy się dwie pętle i będziemy robić kółeczka.
tizin
Posty: 12
Rejestracja: 27 sie 2016, 10:19
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Impreza Warszawa 2016

Post autor: tizin »

Chłopaki nie obrażajcie się na podsumowanie Pana z Muzeum!
Z perspektywy odwiedzających jest tak jak napisał. Na kilku pokazach makiet na jakich byłem (Sosnowiec, ostatnio Chorzów) faktycznie problemem jest mały ruch kolejowy!! Oglądanie makiety statycznej fajne jest dla ludzi których temat budowy interesuje. Coś podpatrzeć, coś skopiować itp. Ale dla "zwykłych odwiedzających z dziećmi brak ruchu = brak zainteresowania! Dajcie swoim dzieciom (lub ściągnijcie lokalne) piloty i niech jeżdżą. Na stacjach dajcie nastawniczych i niech pilnują żeby nie było Szczekocin. Rozkład jazdy jest fajny jak nie ma publiki. W Chorzowie podobało mi się jak jeździła chyba córka Sławka (tak się domyślam). Jeśli to problem przez cały dzień utrzymać ruch na makiecie to ograniczcie godziny otwarte szczególnie tam gdzie się da - czyli na imprezach darmowych.
A propo modułów nie wykończonych, bo taki temat się pojawił, to może warto przygotować jakiś moduł przekrojowy, przez wszystkie etapy budowy - od deski, przez rzeźbę terenu do siania trawy i układania zabudowy?!
Nie ma się co oburzać na krytykę, tylko wyciągać wnioski i heja do przodu.
Chętnie bym dołączył, ale nie robię modułów, w planach na najbliższą zimę mam rozpoczęcie tortu.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1645
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Impreza Warszawa 2016

Post autor: Misiek »

Dobre podsumowanie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości