Pokaz w Gliwicach 2018

Wiadomości i dyskusje, o imprezach modelarskich

Moderator: mod-Imprezy

ODPOWIEDZ
adrian pander
Posty: 422
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Pokaz w Gliwicach 2018

Post autor: adrian pander »

Koledzy z Czech udostępnili ciekawy film:

https://www.youtube.com/watch?v=i1gEcdFiteY

Miłego oglądania.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Pokaz w Gliwicach 2018

Post autor: JarUs »

tetryk pisze:Informacja błędna. W pierwszym dniu imprezy zostało sprzedane tylko 700 biletów.
Więc do 6000 tyś daleko. Informacja z pierwszej ręki od jednego z organizatorów.
... a w/g organizatora było tak: http://forum.modelarstwo.info/threads/g ... ost-756856
Awatar użytkownika
przemekw
Posty: 216
Rejestracja: 19 lis 2006, 13:26
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Re: Pokaz w Gliwicach 2018

Post autor: przemekw »

A mnie się podobało to, że Adrian nawet tylko dla jednej mamy z dzieckiem sporo opowiadał co to jest transport kombinowany i jak powinien wyglądać. Nie było takiego zlania, że zaś pewnie po raz kolejny musi to samo tłumaczyć nowym osobom.
tetryk
Posty: 18
Rejestracja: 22 sty 2012, 10:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pokaz w Gliwicach 2018

Post autor: tetryk »

Informacja błędna. W pierwszym dniu imprezy zostało sprzedane tylko 700 biletów.
Więc do 6000 tyś daleko. Informacja z pierwszej ręki od jednego z organizatorów.
Szkoda, ponieważ wystawione makiety zasługiwały na większą ilość zwiedzających.
Według rzeczonego organizatora, błąd polegał na zbyt małym i słabym nagłośnieniu
imprezy w samych Gliwicach. A ogólnie miło Was było zobaczyć koledzy i pojeździć :)
Awatar użytkownika
AgX
Posty: 82
Rejestracja: 28 sie 2011, 00:41
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Pokaz w Gliwicach 2018

Post autor: AgX »

Koledzy z grupy Silesia stworzyli świetną atmosferę i zabawę. Bartek zadowolony i szczęśliwy wrócił do domu.
Kilka fotek ode mnie 190928-01_Gliwice.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Pokaz w Gliwicach 2018

Post autor: JarUs »

Lotos pisze: Po tygodniu usłyszeliśmy, że forma prezentacji, którą wspólnie przedstawiliśmy podobała się również organizatorom.
.... po prostu umiemy się bawić na swojej TT makiecie :mrgreen:
Lotos
Posty: 36
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:26
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Pokaz w Gliwicach 2018

Post autor: Lotos »

Jako etatowy maruda TT Silesia, spróbuję podsumować tą imprezę.
Zacznę od końca. Otrzymaliśmy wyróżnienie jako grupa. Nie do końca to tak w porządku. Byli z nami koledzy spoza grupy. Bez nich nie byłoby największego na hali układu i ciekawych modułów. Mamy świadomość, że na naszych skrzynkach jest sporo do wykończenia. Niektóre z nich przez zimę zmienią się całkowicie (taki plan). Nagrodę i dyplom traktujemy jako premię motywacyjną.
Gdy tylko pojawiła się propozycja zorganizowania tej imprezy, postanowiliśmy wziąć w niej udział. W tegorocznych planach mieliśmy tylko 1 pokaz skromnego układu z tramwajami na Kościelniku w roli głównej na terenie zajezdni tramwajowej Bytom-Stroszek z okazji jej 50-lecia 22.09. Nagle okazało się, że mamy 2 imprezy w odstępie tygodnia! Daliśmy radę mimo, iż było nas 5 + 2 osoby wspierające.
Cała statystyka jest w pierwszym poście, zatem ją pominę. Makieta powstała w 9h, liczone od rozkręcania kanapek do zgaszenia centrali po próbnych jazdach i z przerwą na kolację. W trakcie całej imprezy nic się nie wysypało. Rozkład, wymiana towarowa też bez zarzutu.
Nasze 10 nowych skrzynek, które powstały w pół roku również się spisało na medal i cieszyło oczy. Jeśli chodzi o zwiedzających, to trzeba przyznać, że przy sporym zainteresowaniu makietą nie było żadnych incydentów z ich udziałem.
Kol. Bankier przygotował karty z opisem taboru jeżdżącego na makiecie, które przymocowaliśmy do szmaty i o dziwo, ludzie to czytali. Dziękujemy Jakubie! Mieliśmy też gościa honorowego. Odwiedził nas Artur Dębski, a że u nas trzeba ciężko harować, od razu ruszył na szlak TRAXXem Koltransu i składem cystern. Było nam tym bardziej miło, że to nie jego skala.
O integracji sobotniej wolę nie wspominać... Jak to mówią: „Co było w Vegas – niech zostanie w Vegas!”
Niedzielne jazdy przebiegły również bez niespodzianek. Liczba odwiedzających nieporównywalnie większa. Po 17-tej zaczęliśmy dyskretnie zjeżdżać taborem na stację techniczną. Jak tylko ostatni widzowie opuścili salę, po 18-tej nastąpił demontaż makiety. Ok. godz. 19-tej było krótkie zebranie podsumowujące i wręczenie nagród. Przed 21-wszą opuściliśmy ten piękny obiekt.
Przekazujemy podziękowania od organizatorów dla kolegów, którzy pomogli wynosić barierki. Włączyliście się do tego jako nieliczni… Zostało to zauważone i docenione. Po tygodniu usłyszeliśmy, że forma prezentacji, którą wspólnie przedstawiliśmy podobała się również organizatorom. Muszę w tym miejscu zaznaczyć, że nie zależy nam ani trochę, by publika czy ktoś inny nas chwalił. To co robimy, robimy dla siebie. Po prostu dostosowaliśmy się do kształtu tego przedsięwzięcia. Od początku było jasne, czego oczekuje się od wystawców, nikt nikogo do niczego nie zmuszał. Miało być ciekawie. Trudno też powiedzieć, czy w związku z tym, że wstęp był płatny, odwiedzający byli na wyższym poziomie niż byłaby to impreza typu kiełbasa wyborcza, czy dodatek do zakładowego grilla. W mojej ocenie było warto tam być. Różnorodność form modelarstwa kolejowego zaprezentowana przez poszczególne grupy dała szansę ludziom zobaczenia i dotknięcia czegoś więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Podobały mi się warsztaty zarówno na poziomie przedszkolnym jak i zaawansowanym. Wiadomo, że każdy z nas strzeże swoich modułów, bacznie obserwując ruchliwe paluszki maluchów , a tu parę metrów dalej istniała możliwość spróbowania własnych sił w sklejaniu domków np. W ramach jednej grupy takie przedsięwzięcie jest raczej niemożliwe. Mam nadzieję, że impreza będzie cykliczna, bo ze wstydem przyznaję, że nie zdążyłem obejrzeć wszystkiego z braku czasu.
Jeszcze raz składam podziękowania dla kolegów modelarzy, którzy nam zaufali i przejechali całą Polskę oraz kolegom z KMŽ Mohelnice. Planujemy na wiosnę przyszłego roku zorganizować coś sami na podobnych warunkach socjalnych i podobnej formie. Liczymy na udział większej rzeszy braci w TT-tce (nie mamy nic przeciwko siostrom).
Dziękujemy oczywiście również organizatorowi SMK Katowice za zaproszenie i powierzenie roli koordynatora makiety modułowej TT, w szczególności Elvisowi, który się z nami użerał.

Pozdrawiam
Roman
markom
Posty: 731
Rejestracja: 12 sie 2008, 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pokaz w Gliwicach 2018

Post autor: markom »

I ja przyłączam się do podziękowań. Wszystkim i z osobna , Adrianowi, Kubie i Dawidowi !!
Mój młody wybawił się jak nigdy. Z wrażenia zasnąć nie mógł , a mamie do 2 w nocy odpowiadał o fantastycznych przeżyciach :)
SUPER IMPREZA :) :) :)
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 559
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Pokaz w Gliwicach 2018

Post autor: Kolejka »

Konkretnie to moje filmy ;)
Miałem je podlinkować razem ze zdjęciami, ale skoro już są, to zapraszam też do obejrzenia zdjęć z Gliwic.
adrian pander
Posty: 422
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Pokaz w Gliwicach 2018

Post autor: adrian pander »

JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Pokaz w Gliwicach 2018

Post autor: JarUs »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Grzes
Posty: 4
Rejestracja: 02 sty 2018, 16:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Pokaz w Gliwicach 2018

Post autor: Grzes »

tn_Rozdanie nagród (9).JPG
Awatar użytkownika
dejww
Posty: 252
Rejestracja: 25 cze 2013, 11:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Pokaz w Gliwicach 2018

Post autor: dejww »

Adrian już podziękował w naszym imieniu ale ja jeszcze raz podziękuję wszystkim za przyjazd i stworzenie świetnej atmosfery.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Pokaz w Gliwicach 2018

Post autor: JarUs »

JarUs pisze:znalezione w necie
Jerzyr pisze:
piotrek092 pisze:D,,nie urywa :mrgreen:
A kogo interesują czyjeś kłopoty gastryczne? :lol:
Pokój między wyznawcami TT-tekowej religii :D
Teraz muszę wytłumaczyć. Zamieściłem ten link do filmiku tylko dlatego, że zrobił to ktoś (anonimowy widz - Tajemniczy Ktoś), który był na wystawie i tak mu się spodobało, że postanowił zamieścić swój film na You tube, a z jego profilu wynika , że nigdy nie zajmował się kolejami, ani modelarstwem. Koniec.

Porównywanie imprez ze względu na rozmach jest bez sensu. To nie te same "kategorie wagowe".
Natomiast pod względem atmosfery panującej na imprezach w Mońkach i Gliwicach ogłaszam remis. Byłem na obu i na obu świetnie się bawiłem.
Jeszce raz wielkie podziękowania dla kolegów z grupy TT Silesia za organizację i atmosferę na wystawie w Gliwicach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości