Moja TT Tydzial

Nasz tabor TT i galeria jego zdjęć

Moderator: mod-Moja TT

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Moja TT Tydzial

Post autor: tydzial »

Jeszcze tylko dźwig i ratunkowy w komplecie
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Moja TT Tydzial

Post autor: tydzial »

Miałem złomowe pudło icka .Jest to próba jak wyjdzie ,to ne jest docelowy produkt patrzyłem jak wyjdzie coś na kształt pędolinp
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moja TT Tydzial

Post autor: KamilW »

Cześć,
z tego co porównałem zdjęcia to pudło powinno być raczej srebrne, a u Ciebie na zdjęciu wygląda na białe.
Ale sam pomysł na przemalowankę jak najbardziej fajny.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Moja TT Tydzial

Post autor: tydzial »

W chwilach wolnych coś takiego wpadło mi do głowy jeszcze brak napisów ale to próba:
Obrazek
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2280
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moja TT Tydzial

Post autor: Borczy »

Hahaha :) , z tą makietą to ma chyba każdy z nas - ja również. Podziwiam wytrwałość i cierpliwość w tworzeniu tego kopciucha ;)
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Moja TT Tydzial

Post autor: tydzial »

Nie wiem kto w Tiligu robi odbiór kontrolny ale obie które mam miały suche przekładnie trochę smaru (oczywista silikonowy) i jeżdżą jak cię patrzy.Zdjęcia nie oddają tego co jest w realu,jest różnica niewielka ale jest .Nie chce mi się budować od podstaw muszę skupić się na makiecie która już rok nie była budowana ,a to za sprawą co chwila koncepcji.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja TT Tydzial

Post autor: Wojtek_Kraków »

tydzial pisze:Na to wygląda,że co wydruk to inna forma.Do wykorzystania BR86 to ten wydruk jest za długi musiałem skracać ach szkoda gadać miałem chwile że walnę w kont i niech gnije,
Może dla tego, że oryginalnie TKt48 ma 14 200mm długości a BR86 tylko 13 820mm


Tak szczerze mówiąc, gdybym był na Twoim miejscu to chyba zrobiłbym tą budę jeszcze raz. Od podstaw.
Metalowy kocił z rurki, skrzynie wodne z blachy (nie wiem jak tam z miejscem w środku ale mogłyby być obciążone ołowiem dla lepszego uciągu).
Budkę zrobić z pcv.
Chyba by to lepiej wyszło...
Ale wiem, że są takie modele, które jak człowiek zacznie to w pewnym momencie chce już tylko dobrnąć do końca...
tydzial pisze:Napęd jest ok jeździ super reszta już nie jest taka mam nadzieje że się uda osiągnąć w miarę przyzwoity wygląd.
To ciekawe bo wiele ludzi narzekało na właściwości jezdne.
Między innymi to mnie kiedyś powstrzymało przed zakupem. Poprawiałeś jakoś konstrukcję od strony elektro-mechanicznej?

Tak czy siak kibicuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Moja TT Tydzial

Post autor: tydzial »

Na to wygląda,że co wydruk to inna forma.Do wykorzystania BR86 to ten wydruk jest za długi musiałem skracać ach szkoda gadać miałem chwile że walnę w kont i niech gnije,ale chęć posiadania Tkt48 była większa i dalej się mordowałem jeszcze wnoszę poprawki i chyba się nie skończą tak szybko. Napęd jest ok jeździ super reszta już nie jest taka mam nadzieje że się uda osiągnąć w miarę przyzwoity wygląd.
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moja TT Tydzial

Post autor: wicy »

Tak, robota i zaparcie godne podziwu, ale....
Jak to zrobiłeś na tym wydruku 3D z Allegro, że wygląda jak ulepiony z plasteliny? Też mam ten wydruk, ale krawędzi skrzyń wodnych nie ma aż tak wyokrąglonych.
https://goo.gl/photos/pMpgp7BCEfVem9MP8

Albo to jednak inny wydruk. Teraz zauważyłem, że ja nie mam stopni na skrzyni węglowej.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Moja TT Tydzial

Post autor: tydzial »

Projekt nie jest mój kupiłem chyba na Allegro i zmierzyłem się z tym wydrukiem 3d(masakra) przeróbek dopasowań co nie miara aby jakoś wyglądało na i żeby pasowało na dawcę w postaci BR86.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Moja TT Tydzial

Post autor: womo »

A mi się podoba. Gratuluję samozaparcia i chęci działania aby coś stworzyć :mrgreen:
Trzymam kciuki za kolejne Twoje projekty !!
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Moja TT Tydzial

Post autor: Ranger »

Dla mnie szkoda czasu na to, z gówna tortu nie ukręcisz. :oops:
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja TT Tydzial

Post autor: Wojtek_Kraków »

tydzial pisze:chyba nigdy nie próbowałeś jakichkolwiek krawędzi zmodyfikować,zaraz odpadnę
Bez komentarza...
tydzial pisze:Zachęcam do kupna na giełdzie naszego forum kupienie tego arcydzieła i zrobić co z tym mistrzowskim wydrukiem 3d.Cud że jakoś udało się to sklecić
Nie zamierzam.
Prędzej zrobię to z tektury lub blachy.
tydzial pisze:Białe buty też nie problem kwesta czasu i posiadanie dobrej białej farby.
Dobry pisak olejowy
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Moja TT Tydzial

Post autor: tydzial »

Stopnie są już co do krawędzi takie były z wydruku i chyba nigdy nie próbowałeś jakichkolwiek krawędzi zmodyfikować,zaraz odpadnę .Zachęcam do kupna na giełdzie naszego forum kupienie tego arcydzieła i zrobić co z tym mistrzowskim wydrukiem 3d.Cud że jakoś udało się to sklecić .Białe buty też nie problem kwesta czasu i posiadanie dobrej białej farby.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moja TT Tydzial

Post autor: Wojtek_Kraków »

Szkoda że nie pokusiłeś się o dwie rzeczy:
- białe bandaże na kołach
- schodka pod drzwiami dymnicy nie zamieniłeś na płytę z dwoma stopniami różnej wielkości (krótszy i dolny)

Dodatkowo wydaje mi się że lepiej by wyglądały skrzynie wodne jakby były mniej zaokrąglone na krawędziach.
No i jakbyś w okienka wstawił szybki które byłyby równo z płaszczyzną ściany to zgubiłbyś grubość elementu przez co nie wyglądałoby to jak otwory strzelnicze w bunkrze;)

Nie żebym Cię podpuszczał ale to jeszcze możesz zrobić:))))

Ale ogólnie zdaję sobie sprawę ile czasu (i nerwów) schodzi na takie poprawki więc jeśli dla Ciebie poziom pracy jest akceptowalny to moje uwagi możesz pominąć;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja TT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości