Bttb. Piotrków Trybunalski. Marcin T.

Nasz tabor TT i galeria jego zdjęć

Moderator: mod-Moja TT

Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bttb. Piotrków Trybunalski. Marcin T.

Post autor: wicy »

Marcin T. pisze:może to i herezja ale czytałem że na rurkach o dziwo dcc lepiej pracowało niż na modelowych :0
Zapewne rezonans ścianka-ścianka u-rurki wzmacnia sygnał DCC a interferencja odbiciowa poprawia graniczne wartości prądu.
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Bttb. Piotrków Trybunalski. Marcin T.

Post autor: piotrek092 »

:mrgreen:
Marcin T.
Posty: 37
Rejestracja: 08 cze 2017, 17:47
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Re: Bttb. Piotrków Trybunalski. Marcin T.

Post autor: Marcin T. »

może to i herezja ale czytałem że na rurkach o dziwo dcc lepiej pracowało niż na modelowych :0
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bttb. Piotrków Trybunalski. Marcin T.

Post autor: Borczy »

No i dobrze ;) ..... Pisałeś, że planujesz DCC....na rurkach też działa bezproblemowo :>
Marcin T.
Posty: 37
Rejestracja: 08 cze 2017, 17:47
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Re: Bttb. Piotrków Trybunalski. Marcin T.

Post autor: Marcin T. »

Prace postępują. Siłowniki zamontowane i zrobione zasilanie na co drugi tor. Na razie tor główny i pierwsza bocznica.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201706 ... 89dc44.jpg
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bttb. Piotrków Trybunalski. Marcin T.

Post autor: Borczy »

Borczy pisze:
Marcin T. pisze: https://goo.gl/photos/tG65npYK9rE6M3NZ6 Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Ciekawa opcja ;) . Bardzo płynny ruch. Możesz zdradzić więcej szczegółów jak to poczyniłeś ?

p.s Rurki .... Maciej ma racje niezaprzeczalnie ale do ćwiczenia są bardzo dobre bo jak coś nie działa, nie łączy to kombinujesz ;) . Ja co prawda zrobiłem cały tort na rurach, zasiliłem w kilkunastu miejscach i wszystko śmiga ale co modelowe to modelowe.
Pomysł bardzo ciekawy ;) , podoba mi się inwencja. Pewnie, że są tańsze rozwiązania ale jak ktoś kombinuje to dobrze :)
Marcin T.
Posty: 37
Rejestracja: 08 cze 2017, 17:47
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Re: Bttb. Piotrków Trybunalski. Marcin T.

Post autor: Marcin T. »

Jestem w tym świeży więc nie wiem nic na temat dcc. Chcialbym pod koniec roku zakupić z21 Wi-Fi i loko z dźwiękiem. Taki jest plan i marzenie.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Bobbik
Posty: 169
Rejestracja: 12 mar 2017, 21:38
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Bttb. Piotrków Trybunalski. Marcin T.

Post autor: Bobbik »

Czyli to nie ten siłownik typu uniwersalnego , tylko jakiś OE,(renówa jakaś jak widze) stąd ten płynny ruch. O ile w analogu ma to jak najbardziej sens, to w cyfrze dekoder na 4 rozjazdy (pojezdy.eu) kosztuje coś z 40 zeta (diy jeszcze taniej), a serwa po dyszce. Czyli circa 20 zeta na rozjazd, siłownik uniwersalny podobnie.
Marcin T.
Posty: 37
Rejestracja: 08 cze 2017, 17:47
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Re: Bttb. Piotrków Trybunalski. Marcin T.

Post autor: Marcin T. »

napęd jest na siłowniku centralnego zamka ze szrotu :) a napięcie z zasilacza od loki. próbnie działa fantastycznie. dzisiaj montuje resztę i postaram się to spiąć w pulpit. czy się uda zobaczymy.

Added in 2 minutes 30 seconds:
https://goo.gl/photos/L8HU835zicwJVRxN9
https://goo.gl/photos/QqmZSkwLdXDrCiGo9
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2279
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bttb. Piotrków Trybunalski. Marcin T.

Post autor: Borczy »

Marcin T. pisze: https://goo.gl/photos/tG65npYK9rE6M3NZ6 Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Ciekawa opcja ;) . Bardzo płynny ruch. Możesz zdradzić więcej szczegółów jak to poczyniłeś ?

p.s Rurki .... Maciej ma racje niezaprzeczalnie ale do ćwiczenia są bardzo dobre bo jak coś nie działa, nie łączy to kombinujesz ;) . Ja co prawda zrobiłem cały tort na rurach, zasiliłem w kilkunastu miejscach i wszystko śmiga ale co modelowe to modelowe.
Marcin T.
Posty: 37
Rejestracja: 08 cze 2017, 17:47
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Re: Bttb. Piotrków Trybunalski. Marcin T.

Post autor: Marcin T. »

https://goo.gl/photos/tG65npYK9rE6M3NZ6

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Marcin T.
Posty: 37
Rejestracja: 08 cze 2017, 17:47
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Re: Bttb. Piotrków Trybunalski. Marcin T.

Post autor: Marcin T. »

Wiem Wiem. czytam was od roku więc wszystko rozumiem. Natomiast bardziej ma to być coś co wciągnie mojego syna. a rurki jak to rurki. mam je to ćwiczę na nich. dzisiaj na przykład wstępnie zamontowałem napęd zwrotnicowy z siłownika samochodowego.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Bttb. Piotrków Trybunalski. Marcin T.

Post autor: Maciej »

Witaj. "Twój" temat wałkujemy od .....20 lat? Generalnie super że masz pomysł itd. Tory w Twoim przypadku to tzw "rurki". Odradzamy je - bo mają wady (łapią naloty, źle przewodzą itd). Warto zainwestować w tory modelowe. Warto zastanowić się nad sterowaniem cyfrowym. ;)
Marcin T.
Posty: 37
Rejestracja: 08 cze 2017, 17:47
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Bttb. Piotrków Trybunalski. Marcin T.

Post autor: Marcin T. »

Witam wszystkich. Jestem Marcin i mam 30 lat. Od roku posiadam niewielki zestaw berlinen tt bahnen. Chcąc znaleźć hobby dla syna spełniam swoje marzenia z dzieciństwa. Zestaw był skromny. Starter z parowozem 3 wagony pasazerskie, towarowy, i cysterna. Do tego br 130 i e499. Na obecnych Trybunałach zalubilem na giełdzie wagoniki i "krokodylka". Jezeli chodzi o tory, to napewno popełniłem grzech śmiertelny rozkładając u rurki. No ale mam ich dużo wiec póki nie zdobędę wprawy będę sie z nimi męczył. Na chwilę obecną moje prace z makietą są na bardzo początkowym etapie. Ni to makieta ni modułowa.
Proszę o rady i opinie [emoji48]
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja TT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości