Pierwsze moduły-przystanek Balin

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1645
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: Misiek »

mareks pisze:A nie myślałeś o przyklejeniu grubej tektury ? A potem utwardzeniu jej lakierem nitro ?
Równie dobrze, i na wszelki wypadek bezpieczniej, jest tę tekturę zalać wikolem, zamiast lakierem nitro
mareks
Posty: 221
Rejestracja: 04 gru 2012, 09:33
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: mareks »

A nie myślałeś o przyklejeniu grubej tektury ? A potem utwardzeniu jej lakierem nitro ?
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: KrystianoV6 »

No właśnie :/ ,tak zrobię
mareks
Posty: 221
Rejestracja: 04 gru 2012, 09:33
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: mareks »

Zrób próbę na jakimś kawałku styropianu. Jeżeli w składzie utwardzacza jest toluen to może płynąć styropian .
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: KrystianoV6 »

Kilka krzaczków zamówiłem :D ,powinny dojść w tym tygodniu.
Zrodził się pomysł wykończenia styropianu.Żywica epoksydowa wraz z siatką(Taka do łatania polonezów :mrgreen: ).Wydłubię trochę styropianu by zrobić miejsce na żywicę i założę siatkę. Nurtujemnie tylko czy żywica nie "stopi" styropianu :/
Wicio
Posty: 209
Rejestracja: 03 sty 2010, 21:33
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Re: Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: Wicio »

Pantografami się nie przejmuj, najwyżej będzie kolejna łapanka na "szalone" patyczaki, ja już jedną mam :mrgreen:
Z tym styropianem to trochę będzie kłopot. Przyklejenie sklejki w kształcie terenu powinno trochę pomóc, ale kolejność powinna być odwrotna. Najpierw boki skrzynki o żądanym profilu terenu potem dopiero wypełnienie. Wszystkie moje skrzynki są tak zrobione. Na jednej mam dostawkę pod nasyp wiaduktu drogowego (właśnie na pułapce na pantografy), z tym że dostawka jest doklejona na łączniku od wewnątrz skrzynki.
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: KrystianoV6 »

Krzaczki będą, i drzewka też, :D a co do Sosnowca to będzie gotowe, :mrgreen: zastanawiam się tylko czy wysokość wiaduktu 65mm nad główką szyny będzie wystarczająca, mam na myśli trakcję. Wszystkie moje elektrowozy z pantografami w górze przechodzą, nie wiem jak sieć ??
Ostatnio zmieniony 30 gru 2012, 14:44 przez KrystianoV6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: drlukasz »

Ładnie.
Trochę posiedzieć jeszcze nad zielenią - dodać trochę krzaków, jakieś drzewka itp. zamaskować to co białe wystaje, dodać słupki, słupy teletechniczne itp. itd. zrobić peron...
Na Sosnowiec mamy rozumieć, że będzie gotowe ;) ?
Ostatnio zmieniony 30 gru 2012, 13:07 przez drlukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: KrystianoV6 »

Peron ma długość 123,5cm,wchodzi 5x220mm i pół loki,na tym łuku sprawdzaliśmy z Adrianem Panderem wiele długich i oschodkowanych wagonów no i parowozy j :mrgreen: ak ty5,ty2 i luzu jeszcze jest
Awatar użytkownika
Niejeden
Posty: 465
Rejestracja: 18 sie 2009, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: Niejeden »

Całość prezentuje się bardzo ładnie :) Fajnie widzieć nowe skrzyneczki. Jakiej długości jest peron? Zastanawiam się, czy łuk na module z budynkiem nie jest trochę za ostry. Sprawdzałeś czy długie parowozy nie będą miały tam problemów?
Zastanawiam się czy dodawać więcej roślinności niskiej czy zostawić jak jest.
Niskiej (w sensie trawy) chyba starczy ale warto dodać trochę krzaczorów. Drzewka też zawsze uatrakcyjniają moduł, chyba że będą sprawiać trudności przy pakowaniu i przewożeniu całości.
KrystianoV6
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Pierwsze moduły-przystanek Balin

Post autor: KrystianoV6 »

Witam, co prawda TT nam od 15 lat to dopiero niedawno zrodził się plan budowy modułu.Nie wiedziałem co ma być na module.Teraz już wiem, przystanek osobowy Balin(na szlaku Kraków-Katowice_ a to dla tego że w Balinie spędziłem dzieciństwo i tam właśnie uwielbiałem chodzić i :shock: :shock: pociągi.
Budowa tego co jest zajęła mi miesiąc.Układ torów jest dokładnie jak w oryginale.Tak samo wiadukt,droga polna i wzniesienie wzdłuż torow oraz budynek dworca(poczekalnia i kasy).Jedynym odstępstwem jest brak wzniesienia po drugiej stronie,ponieważ w oryginale torowisko i stacja są jakby w wąwozie czyli wzniesienie jest po obu stronach.Przesądziły względy widokowe na tabor.
Jestem cały czas na etapie wykańczania modułów.Zastanawiam się czy dodawać więcej roślinności niskiej czy zostawić jak jest.Wszelkie uwagi mile widziane :D
Mam jeszcze problem z wykończeniem styropianu z boku nasypu.Nie wiem jak to zabezpieczyć-wykończyć.Może coś podpowiecie :D Myślałem o dołożeniu cienkiej sklejki(5mm)
Tutaj fotki:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/690 ... 745d0.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości