Ciuchciolandia

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bobbik
Posty: 169
Rejestracja: 12 mar 2017, 21:38
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Bobbik »

Skąd się bierze taki 3il czy Kama3 w skali TT?
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Dzisiaj znalazłem chwilę i wojsko dostało ładunek na wagon :mrgreen:
Załączniki
kont (1).jpg
kont (2).jpg
kont (3).jpg
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Na makiecie powoli do przodu, w między czasie zmajstrowałem sobie znowu mini dioramę :mrgreen:
W sumie mam w domu kupę aut H0 więc mam z tym niezła zabawę. I Szybko widać koniec pracy :lol:
Załączniki
m1.jpg
m2.jpg
m3.jpg
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Bo on w realu stoi przed firmą fana BMW który uwielbia miny zawiedzionych wielbicieli mercedesa, którym nie udało się go odkupić.
Ot takie hobby dodatkowe właściciela. :mrgreen:
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: ArturSchŁ »

Rozumem zardzewiała Skarpeta, albo Maluch, nawet Trabant ( ! ), ale Merc ?? Jeszcze Cabrio ??
Chłopie, 10 minut by nie ustał w ogródku !!
Awatar użytkownika
miano
Posty: 611
Rejestracja: 04 maja 2006, 13:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: miano »

A... czyli dioramka to VI ep :)
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Teraz moda na te olbrzymie :lol:
Np tutaj Pani z doniczką :

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1442-mi ... i?page=134
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: Slawek77 »

A co to za donica ? nie za wielka przypadkiem jest w porównaniu do auta i płotu ?
Ale ogólnie sceneria super !!!!
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Zdeptałem dzisiaj dzieciakom mercedesa niechcący i dali mi go w prezencie. Wyrzucić było szkoda to zezłomowałem go i zrobiłem sobie dioramkę w H0 :mrgreen:
Zawsze jakaś to odskocznia od makiety :mrgreen:
Załączniki
20170309_200726.jpg
20170309_200820.jpg
20170309_200904.jpg
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: T_Domagalski »

To fakt, pędnie to temat-rzeka...
Osobiście nie słyszałem, żeby pędnie do rygli musiały być zawsze od strony zewnętrznej do pędni zwrotnic. Może wynika to po prostu z budowy napędu, gdzie rygiel jest zawsze po zewnętrznej stronie? Przyjrzę się starym zdjęciom z Polanicy-Zdrój. Może coś wypatrzę pod tym kątem.
No i ważna rzecz, którą poruszyłeś - pędnie w kanałach są raczej rzadkością. Kryte kanały stosowało się w zasadzie tylko tam, gdzie trzeba było chronić pędnie przed uszkodzeniem (przepusty, okolice nastawni i traktów komunikacyjnych). Natomiast na pozostałych odcinkach, szczególnie idących poboczem torowiska, pędnie szły "w powietrzu". Tak było po prostu taniej i łatwiej podczas konserwacji. :>
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Juz wiem czemu te semafory tak stoją. Przypomniałem sobie jak go przestawiłem.
Stacja jest za krótka i gdy ustawiam je tak jak należy skraca się jeszcze bardziej. Niestety tak to zostanie jak na zdjęciu bo traci za dużo "wzrokowo".
Steruje gbb i jak Narazie program zatrzymuje składy tak jak należy.

Pędnie idą w dwóch kanałach przez stację i rozdziela się dopiero przed rozjazdami. Kolega tłumaczył mi, że pędnie do rygli powinny być zawsze od strony zewnętrznej do pędni zwrotnic. Tutaj wyszło odwrotnie bo pomyliłem się przy rozprowadzenie pędni . I jednak wzrokowo lepiej wygląda jak jest trochę tych kanałów.
Ogólnie temat rzeka a im więcej czytam tym mniej rozumiem. Niestety brak dobrych dokumentacji zdjęciowych a ja niestety nie mam jak podjechać gdzieś i sobie to obejrzeć na żywo. Do tego dochodzi brak pedni w kanałach. Jak prubowałem to zrobić na powietrznie to niestety w naszej skali wyszła mi kupa skrzyneczek i słupków ktorych nic nie wynika.
Więc niestety improwizuję ...
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: T_Domagalski »

I jeszcze druga sprawa (niestety, brak możliwości edycji poprzedniego postu... :roll: ), czyli kwestia tych skrzyżowań kanałów pędniowych w kształcie "X", widocznych na 2-gim zdjęciu. W rzeczywistości połączono by te kanały w jeden szerszy, w którym pędnie byłyby poprowadzone równolegle, a odejścia do poszczególnych napędów zrealizowano by na krążkach załomowych umieszczonych wewnątrz odpowiedniej obudowy. Nie istnieją żadne powody, dla których pędnie do rozjazdów miałyby być prowadzone osobnymi kanałami niż pędnie do [s]semaforów[/s] rygli zwrotnic, a w dodatku w tak uciążliwy w utrzymaniu sposób. ;)
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Dziękuję Tadeusz. Akurat tego nie zauważyłem.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, 11:08 przez womo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: T_Domagalski »

womo pisze:Jest kilka baboli ale tak już zostanie. Nie chce mi się już tego rozwalać i poprawiać :roll:
Więc żeby nikt nie powtarzał po Tobie błędów ;) , to napiszę tylko, że ten stojący bliżej rozjazdu semafor na 1-szym zdjęciu jest umieszczony nieprawidłowo.
Zgodnie ze sztuką powinien stać w tym samym miejscu co ten drugi semafor, czyli w bezpiecznej odległości PRZED ukresem. Tymczasem u Ciebie ten pierwszy semafor stoi na wysokości ukresu lub wręcz za nim. Gdyby taka sytuacja miała miejsce w rzeczywistości, to "przerżnięcie" tego semafora choćby o metr sprowadzałoby nieuchronne zagrożenie kolizją. :|
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ciuchciolandia

Post autor: womo »

Kolejną zachciankę urzeczywistniam :mrgreen:
Jest kilka baboli ale tak już zostanie. Nie chce mi się już tego rozwalać i poprawiać :roll:
Załączniki
kan1 (1).jpg
kan1 (2).jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: womo i 8 gości