Wagony gospodarcze ZNTK Lubań

Precyzyjne modele PKP gotowe i do samodzielnego montażu.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fred3rg
Posty: 362
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wagony gospodarcze ZNTK Lubań

Post autor: fred3rg »

golab pisze:Przewidujesz kraty jako części zapasowe ??:D
Myślałem o tym;) Najlepiej było by dołożyć zapasowych części do arkusików, to każdy miał by na wypadek niepowodzenia przy pierwszej próbie. Tak zwykle robię.
W wersji 3 to do zrobienia, ale w dwóch pierwszych jest już ciasno i nic tam nie wcisnę.

Ale tak na prawdę nie jest źle z tym składaniem;) Podstawa kominka tak łatwo się nie rozleci. A z kratami to dość trudno trafić w otworki w ścianie. Trzeba delikatnie dosunąć cienkim narzędziem (wykałaczka?) każdy z ośmiu drucików do jego otworka.
Awatar użytkownika
przemcol
Posty: 434
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wagony gospodarcze ZNTK Lubań

Post autor: przemcol »

Witam
Poproszę jedną sztukę wersji trzeciej.
Mam już wersję pierwszą i potwierdzam, montaż jest prosty, ja lutowałem.
Pozdrawiam
cichonęk
Posty: 484
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wagony gospodarcze ZNTK Lubań

Post autor: cichonęk »

Witam, również poproszę jedną sztukę wersji pierwszej - pozdrawiam
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Wagony gospodarcze ZNTK Lubań

Post autor: golab »

poproszę 1 sztuke 1 wersji.

Przewidujesz kraty jako części zapasowe ??:D
Awatar użytkownika
fred3rg
Posty: 362
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wagony gospodarcze ZNTK Lubań

Post autor: fred3rg »

Pudła do składania oceniam jako średnio trudna, a nawet nietrudne;) Prawie wszystkie elementy posiadają języczki (wpusty) i przewidziane na nie otwory. Dzięki temu poza połączeniem ze sobą pierwszej i ostatniej ściany, oraz mocowaniem kominka, całe pudlu można zmontować bez lutowania ani klejenia. Wpusty ułatwiają także montaż elementów malowanych wcześniej na różne kolory. Zatem nie będzie trudno zrobić białe ramy okienne czy kraty;)

Najbardziej skomplikowane jest wygięcie podstawy kominka i krat w oknach (są delikatne). Ale przyznam, że nie zepsułem ani jednego kominka, ani krat (co nieraz mi się zdarza), czyli nie jest źle, bo da się złożyć już pierwszy egzemplarz;)

Uważam, że wagon można skleić, jeśli ktoś nie lubi lutowania. Kominek do połaci dachu i ścianę pierwsza z ostatnią radzę kleić 10 minutowym poxipolem, resztę cyjanoakrylem. Ja osobiście wole lutować.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2011, 01:09 przez fred3rg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fred3rg
Posty: 362
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wagony gospodarcze ZNTK Lubań

Post autor: fred3rg »

Otwieram listę zapisów na zestawy do samodzielnego montażu.
Zainteresowanych proszę o kontakt na adres mailowy fred3rg(malpa)o2.pl

Zestaw zawiera komplet elementów trawionych do budowy pudła wagonu gospodarczego, kalkomanie, oraz instrukcję montażu. Podwozie we własnym zakresie: Zeuke, BTTB, lub Tillig.

Galerie fotek TU , a fotki prototypu TU

Dostępne są 3 wersje wagonu:

:arrow: wersja 1 - krótki z trapezowym dachem (na podwozie o długości ramy 65mm, ze zderzakami 75,5mm) Cena zestawu 55zł.
Obrazek

:arrow: wersja 2 - krotki z półokrągłym dachem (na podwozie o długości ramy 65mm, ze zderzakami 75,5mm) Cena zestawu 55zł.
Obrazek

:arrow: wersja 3 - długi z trapezowym dachem (na podwozie o długości ramy 80mm, długość ze zderzakami 91mm) Cena zestawu 63zł
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 lis 2011, 00:58 przez fred3rg, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „FRED”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość