Moja TT - michuchu

Nasz tabor TT i galeria jego zdjęć

Moderator: mod-Moja TT

Awatar użytkownika
miano
Posty: 611
Rejestracja: 04 maja 2006, 13:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: miano »

Chcę kupić taki zestaw oraz dodatkowe wagony, ale nie wiedziałem że tillig pakuje je jak leci. Akurat wagony potrzebuję do Kuehna a czerwoną 218 do Rilsów. Ale co będzie jak przyjdzie taka jak dla twoja? Wagonów też chyba nie ma co domawiać za jednym razem bo nie wiadomo jakie przyjdą. :/

[ Dodano: 4 Styczeń 2007, 12:37 ]
Mariusz pisze:Ja tu nie widzę żadnego linka!
:(
klikasz na tu i zapisz jako - u mnie zadziałało choć za pierwszym razem chciałem otwierać stronę.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10304
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR218_na_makiecie

Post autor: ArturSchŁ »

michuchu pisze:.. na które elementy mam zwrócic szczególną uwagę, to postaram się tak wykonać zdjęcia.
A zrób taką fotkę, z tym pociągiem, by mogła robić za tapetę Windows.
:mrgreen:
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: BR218_na_makiecie

Post autor: michuchu »

ArturSch pisze:Tylko czemu ten pociąg tak PĘDZI ??
Bo to pociąg pośpieszny ;)
ArturSch pisze:nie ma okazji przyjrzeć się szczegółom
A tak na serio, to fotki z detalami też będą jak znajdę trochę czasu. Może macie jakieś specjalne życzenia, na które elementy mam zwrócic szczególną uwagę, to postaram się tak wykonać zdjęcia.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10304
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR218_na_makiecie

Post autor: ArturSchŁ »

michuchu pisze:... tym razem zamiast zdjęć można zobaczyć krótki filmik
Tylko czemu ten pociąg tak PĘDZI ?? Nawet nie ma okazji przyjrzeć się szczegółom, same kolorowe smuuuugi.
:P
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

BR218_na_makiecie

Post autor: michuchu »

Do składu z zestawu startowego 01410 dołączyły jakiś czas temu kolejne m-wageny. Pewnie zaraz zawołacie, że chcecie fotki ;) ,ale tym razem zamiast zdjęć można zobaczyć krótki filmik (link poniżej).
michuchu pisze:...krótki filmik zrobiony aparatem fotograficznym...
Znalazłem wreszcie trochę czasu, aby wniknąć w temat kompresji wideo i oto tu można pobrać minutowy film z jazdy całego składu na mojej makiecie. Plik ma niecałe 8MB.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: Maciej »

Z tego co widze bardzo i to bardzo rasowy zestaw. Gratuluję zakupu, jak to mówią raz a porządnie.
Awatar użytkownika
carman
Posty: 352
Rejestracja: 10 kwie 2006, 22:04
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: carman »

Witaj
Gratuluje dobrego wyboru i szczęścia. Ja też posiadam takowy .Rozumiem, że Tillig do zestawu 01410 daje różne wersje wagonów, ale loko to dla mnie nowość. Pozazdrościć :)
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

zestaw 01410

Post autor: michuchu »

Witam,
Obrazek
Od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem zestawu startowego 01410. Zestaw zakupiłem w sklepie Techno Hobby, cała transakcja poszła szybko i sprawnie, a i cena była jak w MM.
W związku z tym chciałbym podzielić się z wami kilkoma uwagami i spostrzeżeniami. Są to tylko i wyłącznie moje odczucia, z którymi możecie się zgodzić, ale wcale nie musicie. Skalą porównawczą był tabor, który posiadam, czyli BTTB (chociaż też w stanie idealnym).
Po zdjęciu pokrywy ujrzałem to. Wszystko dobrze zapakowane i zabezpieczone. Lokomotywa oraz wagony są pakowane w swoich oddzielnych wypraskach styropianowych. Do nich też zostały załączone elementy do samodzielnego montażu. Tu pierwsze zaskoczenie - wagony też trzeba dozbrajać. Poza torami i taborem małe dodatki, które zawsze cieszą - samochód VW oraz kontener. Poza tym kilka instrukcji obsługi: do rozjazdu, zasilacza, toru podłączeniowego, lokomotywy, wagonu - niestety, żadna z nich w naszym ojczystym języku. W zestawie znajduje się ciekawy zasilacz, do obsługi którego trzeba się przyzwyczaić. Mianowicie nie ma tu środkowego położenia "0" jak w "starych, klasycznych" zasilaczach. Obciążalność zasilacza tylko 400 mA - akurat na jedną lokomotywę.

Oto jak prezentuje się cały skład. Lokomotywa sunie cichutko i płynnie po torach. Rusza od niewielkich wartości napięć, a przy największej wartości napięcia silnik nie był nadmiernie hałaśliwy. Wagony mają KKS. Po szynach mkną leciutko i płynnie. Sprzęgi są trudno zaczepialne, ale dzięki temu również trudno rozczepialne - ku mojemu zadowoleniu skład ani razu się nie rozczepił (testowane cały czas na płaskiej powierzchni).
=============================
Posiadam krótki filmik zrobiony aparatem fotograficznym (format avi) z jazdy testowej składu, ale ma strasznie duży rozmiar (180MB). Nie mam za bardzo narzędzi ani czasu, żeby go skompresować. Jeśli ktoś byłby zainteresowany tym materiałem to proszę najpierw o pomoc w doprowadzeniu pliku do rozsądnych rozmiarów no i umieszczeniu go gdzieś na serwerze.
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

moja TT

Post autor: michuchu »

Witam,
Udało mi się w końcu zamieścić na mojej stronie resztę zdjęć makiety i taboru. Zapraszam do oglądania.

Cały tabor jaki posiadam to BTTB, ale mam też jeden wagon produkcji Tillig. A oto on:
http://www.parys.bydgoszcz.pl/forum/137 ... lko_mm.jpg
http://www.parys.bydgoszcz.pl/forum/13750a_mm.jpg
http://www.parys.bydgoszcz.pl/forum/13750b_mm.jpg
... pięknie się prezentuje w składzie Reko.
Awatar użytkownika
bartekdj
Posty: 236
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: bartekdj »

jestem pod wrazeniem , ładnie to urządziłeś i zrobiłeś ;)
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: michuchu »

maciej_kolej pisze:Ładny torcik - czy budowa trwa nadal czy to już finał?
Makieta wymaga kilku poprawek. Trwają również prace nad dopracowaniem sterowania.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: Maciej »

Ładny torcik - czy budowa trwa nadal czy to już finał?
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Jak chowam moją makietę gdy jej nie używam.

Post autor: michuchu »

ArturSwider pisze:Masz na nią osobny pokój? Jeśli tak to szczęściarz z Ciebie. Aż Ci zazdroszczę... :P
Nie ma czego zazdrościć. Nie mam na nią odzielnego pokoju (jak np Cobrix, czy kilku innych kolegów z tego forum), wręcz przeciwnie - mieści się w "dużym" pokoju mojego mieszkania w bloku. W czasie gdy nie jest używana chowam ją w specjalnej szafce-zabudowie. Można ją zobaczyć na podstronie 'Makieta/Zabudowa'
ArturSwider

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: ArturSwider »

Hi,

Brawo! Naprawdę "spora" makieta... :D

Masz na nią osobny pokój? Jeśli tak to szczęściarz z Ciebie. Aż Ci zazdroszczę... :P
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Moja TT - michuchu

Post autor: michuchu »

Witam,
Nie będę wstawiał na forum fotek mojej makiety oraz taboru ale zapraszam do obejrzenia mojej strony:

www.parys.bydgoszcz.pl/hobby

Na podstronie 'Katalog' można zobaczyć mój zbiór taboru, natomiast na podstronie 'Makieta/NowaGaleria' są zdjęcia mojej makiety.
Strona jest w ciągłej rozbudowie i będę się starał w miarę regularnie dodawać kolejne fotki do galerii taboru i makiety. Na tą chwilę można już conieco zobaczyć.
Niestety nie jestem najlepszym fotografem i niektóre zdjęcia są mało ostre - wybaczcie za tą niedogodność.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2006, 22:53 przez michuchu, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja TT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 0 gości