Moja TT - michuchu

Nasz tabor TT i galeria jego zdjęć

Moderator: mod-Moja TT

Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: ArturSchŁ »

michuchu pisze:Kiedyś opis i test tej loki był na stronie TT-Club,
Przywołałem ten tekst: http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=4123
;)
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: michuchu »

Marcin pisze:... o opinie pytaj ... Krzysztofa. Też ma taki parowóz.
Wiem, dlatego o opinię pytałem go przed zakupem :)
Kiedyś opis i test tej loki był na stronie TT-Club, ale z jakiegoś powodu zniknął, a szkoda.
-----
Pozdrawiam,
MIchał
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: Marcin »

Gratuluję tego loka, o opinie pytaj naszego specjalistę od ludmił-Krzysztofa. Też ma taki parowóz.
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

BR65 - Gutzold

Post autor: michuchu »

W ciągu ostatnich kiku miesięcy do kolekcji przybyło kilka kolejnych modeli. Niestety brak czasu nie pozwazla mi na robienie zdjęć i pokazywanie ich na mojej stronce www lub tu na forum. (w swoim czasie na pewno nadrobię zaległości)
Jednym modelem jednak muszę się pochwalić, bo wydaje mi się, że nie należy do najczęściej kupowanych.
BR65 1024-2
Obrazek
A oto skład wagonów przygotowanych specjalnie dla tego parowozu.
Obrazek
Pozdrawiam,
Michał
Ostatnio zmieniony 02 cze 2008, 19:16 przez michuchu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

nowe wagony towarowe

Post autor: michuchu »

Małymi kroczkami, ale do przodu....
Oto kilka nowych nabytków ze stajni Tilliga:
czarna cysterna dwuosiowa - czy ktoś zna jej numer katalogowy?
wagon odkryty z budką hamulcową - nr katalogowy 14280
chłodnia "Schultheiss" - nr katalogowy 14351
(dwie pierwsze pozycje pochodzą z zestawu startowego 01202)

A tak wyglądają zaprzęgnięte do Ludmiły:
Obrazek
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: nowe lokomotywy w kolekcji

Post autor: michuchu »

Cobrix pisze:
michuchu pisze:okazało się, że imitacja węża zamontowana z obu stron lokomotywy koło sprzęgu (wygląda jak haczyk na ryby) bardzo przeszkadza w jeździe po łuku. Wychylający się sprzęg zahacza o ten element i loka się wykoleja - nawet na torach o promieniu 310mm.
Hmm to dziwne. Ja mam zamontowane i nic sie nie dzieje. Fakt jest ciasno ale lok sie nie wykoleja.
Obrazek
Może doprecyzuję...
Dzieje się tak tylko i wyłącznie gdy są podłączone wagony i właśnie od tej strony z wagonami. Zauważ, że wówczas zaczep jest odchylany w drugą stronę niż na twojej fotce i "próbuje" wcisnąć się pod wąż. Działające tam siły powodują wykolejenie.
Gdy lokomotywa jechała bez wagonów, nic się nie działo, bo nic nie powodowało odchylenia zaczepu (widać to świetnie na twoim zdjęciu). Gdybyś teraz zaczął przesuwać palcem zaczep w prawo, to loka wyskoczy ci z szyn, no chyba, że wąż jest wykonany z bardziej elastycznego tworzywa, ale w to raczej wątpię.
Cobrix pisze:Na lukach modelowych 310mm tak sie zachowuje?
Dzieje się tak zarówno na modelowych 310mm, no i oczywiście na blaszankach o mniejszym promieniu.
Cobrix
Posty: 440
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:15
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Re: nowe lokomotywy w kolekcji

Post autor: Cobrix »

michuchu pisze:okazało się, że imitacja węża zamontowana z obu stron lokomotywy koło sprzęgu (wygląda jak haczyk na ryby) bardzo przeszkadza w jeździe po łuku. Wychylający się sprzęg zahacza o ten element i loka się wykoleja - nawet na torach o promieniu 310mm.
Hmm to dziwne. Ja mam zamontowane i nic sie nie dzieje. Fakt jest ciasno ale lok sie nie wykoleja.

Na lukach modelowych 310mm tak sie zachowuje?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 maja 2007, 07:49 przez Cobrix, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

nowe lokomotywy w kolekcji

Post autor: michuchu »

W okresie kilku ostatnich miesięcy do kolekcji doszły trzy lokomotywy.
Tak więc podzielę się z wami garścią spostrzeżeń:
- ER20 - Kuehn - świetnie wyważona lokomotywa, dzięki temu jej właściwości trakcyjne są idealne zarówno na torach modelowych jak i blaszanych. Ma bardzo duży uciąg, na makiecie z wagonami towarowymi porusza się bardzo majestatycznie. Model ten w porównaniu z innymi jeździ bardzo wolno - nie wiem, czy jej prędkość jest dobrze wyskalowana. Mnie to osobiście nie przeszkadza, bo na mojej makiecie, na której poruszają się starsze loki BTTB jak i te nowe muszę nastawiać takie napięcie zasilające, aby te pierwsze jeździły płynnie. Tak więc, z powodu niedużej prędkości nawet przy wyższym napięciu zasilania nie grozi mi przejazd Herkulesa przez odcinek izolowany bez zatrzymania - niestety wybieg lokomotywy w takich sytuacjach może przeszkadzać.
- BR218 - Tillig - to moja druga lokomotywa serii BR218 w mojej kolekcji. Zastąpi poczciwą BR221 i pociągnie składzik Y-wagenów kolei DB.
- BR142 - Roco - na tym forum już tyle o niej był mówione, że nie muszę już nic dodawać, żęby ją wychwalać. Zauważyłem jednak jeden maleńki mankament, o którym chyba nikt jeszcze nie wspominał. Po założeniu wszystkich elementów dodatkowych (które pięknie i bez problemów się wpasowały) okazało się, że imitacja węża zamontowana z obu stron lokomotywy koło sprzęgu (wygląda jak haczyk na ryby) bardzo przeszkadza w jeździe po łuku. Wychylający się sprzęg zahacza o ten element i loka się wykoleja - nawet na torach o promieniu 310mm. W związku z tym musiałem odczepić te dwa elementy i teraz Ludmiłka jeździ już rewelacyjnie.

Fotki taboru (i nie tylko) można zobaczyć na mojej stronie.
Dodałem tam też kilka filmików z jazd na makiecie.
Zapraszam do oglądania.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: ArturSchŁ »

michuchu pisze:Dałeś mi dość bojowe zadanie
:mrgreen:
michuchu pisze:Zamiast tapety z pociągiem, to może taka albo taka tapetka może być? Okres jeszcze trochę świąteczny, to i choinka w tle.
Bardzo fajne początki, dobry motyw te kolorowe światełka w tle. Próbuj dalej ...
:roll:
Awatar użytkownika
miano
Posty: 611
Rejestracja: 04 maja 2006, 13:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: miano »

Jestem bardzo ciekaw co do mnie przyjdzie bo zamówiłem zestaw 01410, wagon 1/2 klasa i wagon osobowo-pocztowy. Mam nadzieję że nic mi się nie zdublują poza 2 klasą gdyż planuję 6 wagonowy skład tych m-wagenów. Dostałem info że 01410 nie mają na magazynie, ale ponoć mają na dniach być w produkcji.
Awatar użytkownika
michuchu
Posty: 315
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: michuchu »

miano pisze:czy ten Gepackwagen był standartowo od tilliga, czy też jakoś dziwnie się zamienił po drodze?
W zestawie był wagon 2klasy oraz bagażowy oraz czerwona lokomotywa. Ja zamówiłem dodatkowo lokomotywę w malowaniu niebiesko - kremowym, a później domówiełm resztę wagonów. Rodzaj domawianych wagonów uzależniłem od tego co przyjdzie w zestawie, ponieważ bywało różnie (np. bywały dwa wagony klasy 2). Tak jak jest podane na stronie 10 w katalogu Tilliga na 2006/07 rok, zawartość zestawów startowych może ulec zmianie - więc ulega.

Teraz zdjecia wagonow:
Wagaon z częścią bagażową (nr kat. 13676), tu też i tu.

Wagon klasy 2 (nr kat. 13677)

Wagon klasy 1/2 (nr kat. 13678), tu też i tu.

Wagon klasy 1 (nr kat. 13679)

I jeszcze raz przejazd pociągu powoli i szybko.

Filmiki robione aparatem fotograficznym, więc nie wymagajmy od nich zbyt wiele.
ArturSch pisze:A zrób taką fotkę, z tym pociągiem, by mogła robić za tapetę Windows.
Dałeś mi dość bojowe zadanie, ale po kilku nieudanych próbach poddałem się.
Zamiast tapety z pociągiem, to może taka albo taka tapetka może być? Okres jeszcze trochę świąteczny, to i choinka w tle.
Awatar użytkownika
miano
Posty: 611
Rejestracja: 04 maja 2006, 13:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: miano »

To jeszcze się zapytam czy ten Gepackwagen był standartowo od tilliga, czy też jakoś dziwnie się zamienił po drodze?
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: ArturSchŁ »

miano pisze:Czyli jak chcę czerwoną to raczej ją dostanę?
Jest w standarcie, czyli właśnie z taką przychodzi.
Awatar użytkownika
miano
Posty: 611
Rejestracja: 04 maja 2006, 13:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: miano »

ArturSch pisze:Od Tilliga przyszła czerwona !
AHA
Czyli jak chcę czerwoną to raczej ją dostanę?
Ostatnio zmieniony 02 cze 2008, 21:12 przez miano, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Moja TT - michuchu

Post autor: ArturSchŁ »

miano pisze:... nie wiedziałem że tillig pakuje je jak leci....Ale co będzie jak przyjdzie taka jak dla twoja?
To był cały korowód żeby właśnie była !! Od Tilliga przyszła czerwona !
:P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moja TT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 5 gości