BR120, Roco

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
ModelarzeTT
Posty: 172
Rejestracja: 11 kwie 2006, 00:48
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: ModelarzeTT »

Wszystkie loki od Roco z okresu do dwóch lat wstecz trzeba docierać tak jak pisze w instrukcji - ja ze swoimi tak robię a mimo to zdarzają się takie kwiotki. Piszę to na podstawie swojego doświadczenia (8 Ludmil i 2 Gagary + BR44 wszystko Roco ), z tym, że kiedyś z Roco nie było tych problemów - można było kupować w ciemno np.jak w większości moich loków na targach w Lipsku w dobrej cenie bez obawy, że coś nie zaskoczy(do 2009r.) Obecnie mam ten sam problem z Ludmilą Szczakowa i już pojechała do Austrii.

Podany przez Ciebie sposób docierania silnika nie zawsze się sprawdza, ale cieszę się ,że w Twoim M62 akurat dał pozytywny rezultat.

Pozdr. MichalTT
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2011, 23:48 przez ModelarzeTT, łącznie zmieniany 1 raz.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: FASLER »

Po przeczytaniu instrukcji gdzie napisano że po odpakowaniu należy lokomotywę docierać poprzez jazdę bez obciążenia 30 min. w jednym kierunku a następnie 30 min. w drugim kierunku postanowiłem zrobić jeszcze jeden test. Aby nie zniszczyć budy pod wpływem temperatury zdemontowałem ją, wymontowałem również silnik a na początek sprawdziłem czy nie ma zbędnych oporów na elementach przenoszących napęd na koła. Następnie podłączyłem sam silnik i na niewielkim napięciu uruchomiłem początkowo pracował nierówno i odrobinę rzęził ale po około 5 min wszystko wróciło do normy i jest ok. Lokomotywa w chwili obecnej porusza się płynnie i co więcej nie grzeje się :mrgreen: W związku z tym mam pytanie czy ktoś jeszcze próbował podobnych eksperymentów i jaki był tego finał i czy faktycznie lokomotywy Roco należy docierać.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: FASLER »

Dziękuję za odpowiedź, lokomotywa zachowuje się dokładnie tak jak pisze ModelarzeTT, Moja M62 również czasem jedzie płynnie po czym zaczyna szarpać, nagle gwałtownie zwalnia, po czym znowu przyspiesza i tak czasami w ułamku sekundy. Chyba będzie trzeba reklamować :(
ModelarzeTT
Posty: 172
Rejestracja: 11 kwie 2006, 00:48
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: ModelarzeTT »

Reklamuj - ja ze swoją M62 od Roco miałem podobny problem tzn. bardzo się grzała, jeździła raz szybciej, nagle zwalniała i brała b.duży prąd . Wysłałem do reklamacji wymienili mi silnik i teraz jest OK.

MichałTT
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2011, 13:56 przez ModelarzeTT, łącznie zmieniany 1 raz.
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: makieciarz »

No dokładnie - reklamacja.
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: kolmod »

Skoro piszesz o mocnym nagrzewaniu się i dziwnym zapachu --- to ja bym się martwił. Coś z nią nie tak. Jak możesz - serwisuj.
FASLER
Posty: 323
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: FASLER »

Witam
Koledzy może to nie problem ale chcę się upewnić że nie mam racji. Od niedawna mam M62-1668 od Roco nr katalogowy 36241, lokomotywa jeździ tylko w analogu a rzecz, która mnie niepokoi to napęd. Podczas ruszania z miejsca pomimo podania dość wysokiego napięcia lokomotywa jeszcze przez chwilę stoi w miejscu (trwa to od 2-5 sec.) po czym powoli zaczyna się poruszać. Niepokoi mnie również temperatura pracy układu napędowego, po wykonaniu kilku okrążeń lokomotywa jest znacznie cieplejsza niż inne, które posiadam w swoich zbiorach oraz dobywa się z niej delikatny choć nieprzyjemny zapach. W związku z tym mam pytanie czy to coś niepokojącego czy loka musi się dotrzeć :/
psz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2010, 16:24
Lokalizacja: Katowice vel Wrocław
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: psz »

Moje wpisy na tamtym forum są niestety czysto życzeniowe. Nie wiem, czy Roco zamierza wypuścić wersję TT, ale historia czeskiego Okularnika wydaje się dawać nadzieję.
kolmod
Posty: 176
Rejestracja: 05 maja 2006, 08:05
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: kolmod »

szynobus pisze:W H0 już jest, pytanie - ktoś wie czy Roco planuje wykonać podobny model w TT?
Wszedłem w ten wątek by zadać pytanie o wersję TT, ale kolega szynobus mnie uprzedził. Przyłączam się do przedmówcy, pytając, czy może ma ktoś jakieś informacje. czy wzorem ST44-003 w H0 i ukazania się po niej 002-ki, jest szansa także i teraz na wersję TT z garnkami? Z tego co piszą na kozaku ukazała się wersja H0 w barwach Cargo z rewizją 2006 roku ale ma się ukazać też na pewno wersja z żółtym czołem i bez niego dla epoki IV.

Link do kozaka: http://forum.modelarstwo.info/viewtopic.php?f=2&t=10062

Jeden z kolegów wspomina tam o wersji TT, ale nie rozwinął myśli.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 19:15 przez kolmod, łącznie zmieniany 2 razy.
szynobus
Posty: 103
Rejestracja: 11 sie 2007, 20:12
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: szynobus »

Obrazek
Źródło: makieciarz.pl

W H0 już jest, pytanie - ktoś wie czy Roco planuje wykonać podobny model w TT?
Ostatnio zmieniony 02 cze 2011, 09:47 przez szynobus, łącznie zmieniany 1 raz.
Mikołaj
Posty: 226
Rejestracja: 07 paź 2008, 20:28
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: Mikołaj »

Możliwe, poza Railem mam tylko wersję DR i myślałem że z tym ograniczonym miejscem na głośniczek to nowość.
Awatar użytkownika
Alteo
Posty: 637
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:13
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: Alteo »

Problem dotyczył wnętrzności - miejsca na głosnik.
Awatar użytkownika
Alteo
Posty: 637
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:13
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: Alteo »

W stosunku do ST44-002 nic sie nie zmieniło oprócz malowania.
Mikołaj
Posty: 226
Rejestracja: 07 paź 2008, 20:28
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: Mikołaj »

Przy okazji małe ostrzeżenia dotyczące miejsca na głośnik. W miejscu widocznym na poniższym zdjęciu:
http://as.rumia.edu.pl/tt/kat/lo/dies/36230/24.jpg
Roco przygotował podstawkę pod głośnik o rozmiarach 8x12 mm. Warto mieć to na względzie, jeśli ktoś będzie dokupywał lokę do posiadanego już dekodera.
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: BR120, Roco

Post autor: makieciarz »

6 polowe a nie 8
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości