C. N.-T.Kol. , Ośrodek Eksploatacji Toru Dośw. w Żmigrodzie

Nasze fotki z wypraw kolejowych i nie tylko... Pamiętaj tylko by podać źródło, jeśli to nie Twoje zdjęcia.

Moderator: mod-Galeria

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alteo
Posty: 637
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:13
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: C. N.-T.Kol. , Ośrodek Eksploatacji Toru Dośw. w Żmigrodzie

Post autor: Alteo »

To była partyzantka Macieju. W tej chwili są jazdy próbne. Testy rozpoczną się na początku września. Mam nadzieję, że uda mi się porobić kilka fotek w normalnych warunkach. Może uda się zrobić kilka filmików.
W czasie gdy podszedłem blisko do składu ustawiłem statyw możliwie blisko przodu składu /bo z prawej strony było pole wysokiej kukurydzy/ i robiłem fotki - stąd taki odległy koniec składu.
Mam nadzieję, że we wrześniu dogadam się i będę mógł zrobić fotki w normalnych warunkach. W końcu ten obecny szał chyba minie i będzie nieco ciszej wokół Pendolino.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: C. N.-T.Kol. , Ośrodek Eksploatacji Toru Dośw. w Żmigrodzie

Post autor: Maciej »

Aloś - dobra robota - dziękujemy ;)
mackoo
Posty: 52
Rejestracja: 31 sie 2006, 16:49
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

C. N.-T.Kol. , Ośrodek Eksploatacji Toru Dośw. w Żmigrodzie

Post autor: mackoo »

Dzięki za relację, super fotki.
Czekam na film z Pendolino jak się uda zrobić.
Pozdrawiam z Włocławka Maciej Ołdyński (mackoo).
Awatar użytkownika
Alteo
Posty: 637
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:13
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: C. N.-T.Kol. , Ośrodek Eksploatacji Toru Dośw. w Żmigrodzie

Post autor: Alteo »

W pierwszym wypadzie do Ośrodka odwiedziłem stację w Żmigrodzie i wkleiłem kilka zdjęć. Obecnie linia E59 jest remontowana a właściwie budowana od nowa na odcinku Wrocław Gł. - granica województwa/pod Rawicz/ oraz na odcinku Poznań Gł. - Czempiń. Na końcu będzie robiony odcinek Czempiń - Rawicz.
W ramach tych prac przebudowano stację Żmigród. Zrobiłem kilka fotek na przebudowanej stacji Żmigród.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 sie 2013, 18:08 przez Alteo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alteo
Posty: 637
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:13
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: C. N.-T.Kol. , Ośrodek Eksploatacji Toru Dośw. w Żmigrodzie

Post autor: Alteo »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnie dwa zdjęcia przedstawiają widok od strony Ośrodka. Tyle w tej konspiracji udało mi się porobić zdjęć.
Awatar użytkownika
Alteo
Posty: 637
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:13
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: C. N.-T.Kol. , Ośrodek Eksploatacji Toru Dośw. w Żmigrodzie

Post autor: Alteo »

Dzisiaj dowiedziłem się w rozmowie telefonicznej, że Pendolino jeździ na pętli i pojechałem do Ośrodka. Niestety w momencie akurat w momencie mojego przyjazdu zjechał z pętli i zatrzymał się przy torze stacyjnym. W tej sytuacji zacząłem robić zdjęcia z dróg przebiegających w pobliżu torów oraz wiaduktu. Z powodu przedłużającego się postoju zabawiłem się w podchody i ostatnie zdjęcia mogłem robić z bliska. Oto efekt mojej pracy:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek c.d.n.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2013, 16:54 przez Alteo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alteo
Posty: 637
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:13
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: C. N.-T.Kol. , Ośrodek Eksploatacji Toru Dośw. w Żmigrodzie

Post autor: Alteo »

Pendolino dzisiaj rano został przestawiony z toru stacyjnego na pętle i stoi / do godz 12.15 cały czas stoi/. Uzyskałem informację, że 29 sierpnia będzie dniem medialnym dla środków masowego przekazu. Osoby prywatne przez cały czas trwania prób nie mają prawa wstępu na teren Ośrodka i teren kolejowy przyległy do pętli stanowiący własność PKP. :(
Wyjazd przełożony na przyszły tydzień. :/
Awatar użytkownika
Alteo
Posty: 637
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:13
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Re: C. N.-T.Kol. , Ośrodek Eksploatacji Toru Dośw. w Żmigrodzie

Post autor: Alteo »

Jestem po rozmowie telefonicznej w sprawie wizyty w Ośrodku. Niestety ale skład i cały Ośrodek jest pod stałą ochroną. :cry:
Mimo monitoringu została zaangazowana dodatkowa ochrona, która legitymuje wszystkie osoby wchodzące na teren Ośrodka. Wstęp mają tylko pracownicy i osoby związane z przeprowadzanymi testami. Może jutro lub w piątek wybiorę się i ponakręcam trochę filmów z wiaduktów, kładki nad torami i na szlaku. Jako, że testy mają potrwać do początku października to może później uda się pofocić na terenie Ośrodka. ;)
PiotrZ
Posty: 678
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pendolino

Post autor: PiotrZ »

Alteo pisze:Ze Żmigrodem musicie się uzbroić w cierpliwość. Pierwsze zdjęcia i filmy będą chyba dopiero za tydzień. W tej chwili jest nalot mediów.
Relacja w TVN24
Ostatnio zmieniony 20 sie 2013, 10:56 przez PiotrZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Pendolino

Post autor: Maciej »

Alteo pisze:Ze Żmigrodem musicie się uzbroić w cierpliwość. Pierwsze zdjęcia i filmy będą chyba dopiero za tydzień. W tej chwili jest nalot mediów. Najwcześniej mogę jechać w czwartek. Czas pokaże jak będzie.
Ok czekamy - najważniejsze że dojechałeś do Domu i czuwasz nad sytuacją ze Żmigrodem. Jak nie Ty to kto? Nie mogę się doczekać relacji ;)
Ostatnio zmieniony 20 sie 2013, 10:56 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alteo
Posty: 637
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:13
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Pendolino

Post autor: Alteo »

Ze Żmigrodem musicie się uzbroić w cierpliwość. Pierwsze zdjęcia i filmy będą chyba dopiero za tydzień. W tej chwili jest nalot mediów. Najwcześniej mogę jechać w czwartek. Czas pokaże jak będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości