E44/BR244, TILLIG

Moderator: mod-Tabor

marcin r
Posty: 238
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:42
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: E44/BR244, TILLIG

Post autor: marcin r »

Arturze twoja nowa E44 008 oryginal rozpoczal prace w Monachium 1933 a zakonczyl w sierpiu 1978 w Stuttgarcie.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: E44/BR244, TILLIG

Post autor: krzysztof »

ta instalacja jakaś taka krwistoczerwona i plastikowa jak za BTTB... dobrze, że nie pozbyłem się swojego "niszczyciela dziewiętnastek"... już wolę mieć te koła zębate w zapasie.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: E44/BR244, TILLIG

Post autor: JarUs »

Artur, a nie przeszkadza Ci "skrócenie" (chyba przez Tilliga, bo nie sądzę, abyś coś skracał ;) ) czerwonego przewodu na dachu lokomotywy.
Troszkę głupawo wyglądają dwa izolatory przy pantografach wystające z dachu "do niczego". Chyba, że należy oczami wyobraźni na to patrzeć. :D
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: E44/BR244, TILLIG

Post autor: ArturSchŁ »

Daneben können Sie sich auf eine langersehnte E-Lok freuen. Die E44 werden wir aufwendig überarbeiten und Ihnen diese zuerst in einer DRG bzw. DR-Variante anbieten.
In addition you can look forward to the long awaited e-locomotive. We will painstakingly revise the E44 and then initially offer you this in the DRG or DR version.

[Źródło: TT-Neuheiten 2016]

No i stało się, dotarła długo oczekiwana, nowa odsłona E44.

E44 008:

:arrow: DOKŁADNA NAZWA MODELU
Elektrolokomotive E44, DRG, Ep. II / Elektrowóz E44 kolei DRG, Ep. II

:arrow: NUMER KATALOGOWY MODELU
04420

:arrow: ZARZĄD KOLEJOWY
DRG

:arrow: EPOKA
II

:arrow: Oznaczenie modelu
E 44 008

:arrow: STACJONOWANIE/DATA
Rdb München / 16.8.1933

:arrow: OŚWIETLENIE
3 białe, 2 czerwone zależne od kierunku jazdy, LED.

:arrow: NAPED
Odbiór prądu ze wszystkich kół blaszkami opartymi na rancie, dwie obręcze zwiększające przyczepność.
Silnik Mashima, 2 masy kinetyczne.

:arrow: DCC
Gniazdo Next 18. F1 i F2 jednostronnie gaszą światła niezależnie od kierunku jazdy.
Brak miejsca na głośnik.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

:arrow: ULOTKA
PDF

:arrow: PODSUMOWANIE
Zgodnie z opisem w katalogu poprawiony osprzęt na dachu, nowa płytka PCB z gniazdem Next 18 i dodatkową funkcją gaszenia świateł z tyłu lub przodu na F1/F2, przeprojektowany mechanizm z nowymi wózkami.
Dostęp do dekodera: odciągamy budę na wysokości drzwi po obu stronach pudła i mechanizm lokomotywy leciutko pod własnym ciężarem wysuwa się, analogicznie z drugiej strony i mamy budę zdjętą.
Ciekawostka: przewód do zasilania z pantografów nie połączony do płytki PCB. Na początku myślałem, ze zapomnieli przylutować, ale później zauważyłem, że końcówka zaizolowana i przyklejona do dachu, wiec taki był zamiar.
Przekładka zaślepki analogowej na dekoder to moment, zakładam spowrotem budę i zonk ...nie pasuje. Mój błąd, buda nie jest symetryczna i blokował dekoder, obróciłem i jest ok. Stawiam na tory i sprawdzam.
I tu miła niespodzianka, zaimplementowano F1 i F2 do gaszenia świateł z jednej strony, gasną łagodnie powoli, szkoda że F0 gasną i zapalają się natychmiast, a nie tak powoli jak F1/F2.

No to w trasę. Loka pracuje stosunkowo głośno, może to dlatego, że niedotarta. Ładnie rusza powolutku, płynnie przyspiesza ...nagle chrobot, staje w miejscu mimo, ze silnik pracuje !!
:oops:
O żesz Ty w mordę !! Jeden wózek kręci, drugi stoi w miejscu.

Albo jest to wada konstrukcyjna, albo mój egzemplarz ma taką wadę. Skłaniam się jednak do wniosku, że to błąd konstrukcji.
POWÓD:
Przy jeździe na pofalowanym torze (góra-dół) wózki wyskakują ze swoich gniazd odsuwając się od silnika, przez co kardan wypada z gniazda i nie ma przeniesienia mocy na wózek.
Dzieje się to losowo na jednym bądź drugim wózku. Przy odrobinie wprawy można wózek wrócić do swojego prawidłowego położenia i loka jest sprawna do następnej hopki.
Obrazek Obrazek Obrazek
Na powyższych zdjęciach,
- pierwsze: 3 możliwe odległości wózków, w kolejności prawidłowo, jeden wyskoczony, oba wyskoczone;
- drugie: wypadnięty kardan, obudowa ślimaka oparta o ramę (przepraszam za nieostre zdjęcie);
- trzecie: w miarę prawidłowa pozycja wózka w gnieździe, choć już widać główkę przegubu na krawędzi gniazda.

Przy stwierdzeniu problemu pomyślałem, że lokomotywa została źle złożona, rozmontowałem, złożyłem od nowa ale niestety problem powrócił przy kolejnym przejeździe przez hopkę.
Przy okazji stwierdziłem, że jakość montażu przewodów do płytki PCB jest żenująca. Przewody są nie pobielone, a tylko zalane cyną na punkcie lutowniczym, za to izolacja jest wielokrotnie w różnych miejscach przetopiona lutownicą do gołych przewodów.
Jednak jakość lutowania przy wadzie konstrukcji to pikuś, Pan Pikuś.
Ten sam sposób osadzania wózków w ramie stosowany jest u Tilliga od ICE1 - nic nowego, jednak tu poskąpiono materiału by czop/oś wózka nie wysuwał się z ramy.

Już się boję co "nowego" znajdziemy w E94 !!
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: E44/BR244, TILLIG

Post autor: ArturSchŁ »

Obrazek1.jpg
Dużo zdjęć historycznych, schematów i rys. technicznych.
Gazeta dostępna w sieci (np. na chomiku).
marcin r
Posty: 238
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:42
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: E44/BR244, TILLIG

Post autor: marcin r »

Co prawda Tillig będzie miał teraz nowa wersje E44 to jedna ze starych wersji jest godna uwagi. Przedstawiona wcześniej br144 o nr kat 02425. Oryginał w tym malowaniu miały tylko dwa egz 021 i 071 różniące się na dodatek szczegółami malowania. Dla lubiących klimaty DB czwartej ep to wartościowy stary model.
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: E44/BR244, TILLIG

Post autor: golab »

Może któryś z kolegów fachowców by popełnił taką płytkę ??
Ostatnio zmieniony 12 lis 2011, 20:35 przez golab, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: E44/BR244, TILLIG

Post autor: Marcin »

Dokładnie, bardzo przyzwoita jakość tych kitów, jest tylko jedno ale, żaden dekoder nie pasuje w gniazdo między wózki, jest tam po prostu za mało miejsca, ja mam wyprowadzone dekodery TCS pod dachem, kable idą w kanale wywierconym w ciężarku.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2011, 20:35 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
clipers
Posty: 179
Rejestracja: 06 paź 2009, 04:43
Lokalizacja: Kolorado-USA
Kontakt:

Re: E44/BR244, TILLIG

Post autor: clipers »

Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: E44/BR244, TILLIG

Post autor: golab »

A gdzie taką płytkę znaleźć ?
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: E44/BR244, TILLIG

Post autor: ArturSchŁ »

Marcin pisze:Dostępne sa gotowe zestawy z nowymi płytkami i całą elektroniką. Metoda cyfryzacji loka zapodana w linku w tym poście to jakiś żart.
Oba posty różni ze trzy lata, a rozwój elektroniki gna do przodu.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2011, 17:15 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 2022
Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: E44/BR244, TILLIG

Post autor: Marcin »

Cyfryzacja tej loki to żaden problem już, Dostępne sa gotowe zestawy z nowymi płytkami i całą elektroniką. Metoda cyfryzacji loka zapodana w linku w tym poście to jakiś żart.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: E44/BR244, TILLIG

Post autor: Kilkujadek »

W E44 możliwe jest również zamontowanie dekodera pod dachem. Jedyna trudność to powiększenie otworu w balaście do 2,5 mm.
Balast jest wykonany z miękkiego metalu, a skrawanie takich materiałów nie należy do przyjemności. Można się spodziewać zakleszczenia lub złamania wiertła.
Ostatnio zmieniony 06 sie 2008, 13:19 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: E44/BR244, TILLIG

Post autor: ArturSchŁ »

mb1 pisze:...pokusisz się i przedstawisz opis.
Nowa E 44 jeździła już w DCC na spotkaniu w Sopocie.
:lol:

Opis dałem TU.
mb1
Posty: 118
Rejestracja: 26 kwie 2006, 19:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: E44/BR244, TILLIG

Post autor: mb1 »

Z Twojego postu, Arturze, wnoszę, że mimo opisu katalogowego nie przewidującego digitalizacji loka, pokusisz się i przedstawisz opis. Czekam i dopinguję.
Wychodzi jeszcze raz, że niemożliwe staje się możliwe.

Pozdrawiam.
mb1
Ostatnio zmieniony 24 lip 2008, 22:41 przez mb1, łącznie zmieniany 1 raz.
mb1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości