Makieta - solar

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Makieta - solar

Post autor: solar »

Witam!
Tak sobie myślę, że może i ja się pochwalę pewnymi (na razie niewielkimi) osiągnięciami przy budowie mojej pierwszej makiety. Prace - jak zapewne u wszystkich - postępują baarrdddzo powoli, z uwagi na dostępność wolnego czasu. Poniżej dołączam parę zdjęć z toczących się prac. Jest to narazie etap pierwszy czyli poziom stacyjny - 1/4 [pięć torów, trzy perony (14 zwrotnic)] dwupoziomowej makiety o rozmiarach 220X105 cm. Torcik będzie pracował na sterowaniu analogowym (jak narazie) ale staram się go wykonać tak, aby umożliwiło mi to kiedyś łatwą przeróbkę na DCC, bądź sterowanie analog/dcc (założenia piękne - ale rzeczywistość sama dopisze scenariusz).
Obrazek Obrazek
W chwili obecnej pracuję przy "oszyciu" elektryki tzn. wykonania połaczeń elektrycznych obwodów sterowania i sygnalizacji w/g własnego schematu, którego narazie nie wklejam, ponieważ nie mam pewności czy wszystko jest sprawne na 100% - w teorii jest OK! :mrgreen: Na zdjęciach jest jeszcze "siano" kablowe ale to wszystko będzie ładnie uporządkowane.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Oczywiście wszystko wymaga sterowania, więc wykonałem sobie już pulpit sterowniczy jak niżej:
Obrazek
Na w/w pulpicie sterowanie odbywać się będzie dzięki przyciskom impulsowym (przełączanie zwrotnic) oraz przełącznikom (hebelkowym, czy dżwigienkowym - nazewnictwo różne) do całej reszty. No i to by było narazie tyle...
Pozdrawiam
Robert
Ostatnio zmieniony 25 maja 2008, 21:21 przez solar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości