Kolejka buduje

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 559
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Kolejka »

No to przejazd v.3:
Obrazek
Jeśli chodzi o szerokość belek to mają one po 26mm (a podkłady 22mm).
Przy okazji przykleiłem znów ziemię na ten moduł:
Obrazek Obrazek
Podjazdy będę robił dopiero jak będę gipsował drugi segment, czyli gdzieś w drugiej połowie czerwca (po egzaminie zawodowym), bo dziś nie chciało mi się rozrabiać gipsu (najwyżej na te kawałki znów będę naklejał ziemię).
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: miki »

Na zewnątrz toków torowych powinno zostać po 1, no może po 2 szpały. ATSW, takie przejazdy wykonywano kiedyś właśnie ze staroużytecznych podkładów, zatem twoje są za długie. Długością odpowiadają niektórym podrozjazdnicom, które - nie dość, że trafiały się rzadko - to były używane do innych celów. Moja propozycja to ułożyć wszystko od nowa z elementów odpowiadających wielkością podkładom.
Awatar użytkownika
carman
Posty: 352
Rejestracja: 10 kwie 2006, 22:04
Lokalizacja: Ostrowiec Św.
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: carman »

Ten przejazd bardziej przypomina schody. Musisz dołożyć drobniejsze belki, aby złagodzić ten podjazd. Przez to, co jest, to tylko terenówki przejadą ;) Droga też coś za bardzo wystaje ponad poziom gruntu. Będziesz musiał nasyp po bokach dorobić.
PiotrZ
Posty: 676
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: PiotrZ »

Proponuję, abyś zostawił tylko po 1 belce na zewnątrz toru (te które opierają się na podkładach). Resztę usuń i wyrównaj poziom przejazdu z drogą za pomocą piasku (czyli gipsu lub szpachlówki :) ). Będzie dużo lepiej.
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 559
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Kolejka »

:arrow: Postanowiłem w końcu jednak przerobić ten przejazd i tak teraz się prezentuje:
Obrazek Obrazek
:arrow: Przy okazji pomalowałem też znaki i tak one wyglądają w swoim tymczasowym pudełku:
Obrazek
:arrow: Kilka zdjęć z Ikarusem i Bipą:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
:arrow: Oraz z Ogórkiem:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Przed belkami zostanie jeszcze zrobiony mały najazd z ziemi.
Oczywiście to będzie droga polna, więc autobusy nią nie będą jeździć, ale nie mam żadnego traktora w TT.
Awatar użytkownika
Adamczewski
Posty: 494
Rejestracja: 23 lip 2007, 16:44
Lokalizacja: Pomorskie/UK
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Adamczewski »

Coś mi tu nie pasuje - prowizoryczny przejazd z oznakowaniem? Belki między szynami - ok, ale podjazdy powinny być raczej ziemne (nie jestem ekspertem w dziedzinie infrastruktury, tak po prostu mi się wydaje ;)).
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 lut 2010, 08:25 przez Adamczewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 559
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Kolejka »

Sprawdzałem przejezdność nad belkami Gagarem i nic nie haczy (można je jeszcze ewentualnie podpiłować). Ponadto sprawdzałem, czy sprzęgi skrzynkowe nie będą zahaczały (pojedynczo i po złączeniu) i również jest OK.
Przy okazji zrobiłem krzyże św. Andrzeja, ale jeszcze potrzebują malowania na szaro (słupki i sam znak od tyłu) a później bezbarwnym. Tak one wyglądają:
Obrazek Obrazek Obrazek
Wykorzystałem kawałki szyny z toru N-ki.
Jeśli chodzi o wykorzystanie szyny jako słupka znaku, to widziałem takie rozwiązanie na dwóch przejazdach w okolicach stacji Stronie Śląskie. Oto dwa zdjęcia jednego z nich:
Obrazek Obrazek
Co do belek, to się jeszcze zastanowię co z nimi zrobić, ale umieszczenie ich w taki sposób spodobało mi się (pobliscy rolnicy tak je ułożyli :mrgreen: ).
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Kilkujadek »

Ja też nie widziałem belek mocowanych prostopadle do toru.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: miki »

I koniecznie ze sprzęgiem skrzynkowym. ATSW taka konstrukcja podjazdu jest stosowana w realu?? Pytam, bo w życiu nie widziałem - co oczywiście o niczym nie świadczy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Ranger »

Najlepiej gagarem Tilliga.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2010, 12:43 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: drlukasz »

Sprawdź przejezdność przejazdu jakąś lokomotywą - czy nie haczy osłonami wózków o jezdnię pomiędzy torami.
Awatar użytkownika
Kolejka
Posty: 559
Rejestracja: 07 sie 2006, 19:23
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Kolejka »

Po rocznej przerwie w końcu powróciła mi chęć do budowy. Pomimo tego, że trzeba przygotowywać się do matur znalazłem czas, by zrobić coś na pierwszym module. Mianowicie z kawałków zapałek (dokładnie to z 63 zapałek) zrobiłem przejazd. Oto jego zdjęcia:
:arrow: Pierwsza partia pociętych zapałek w Es:
Obrazek Obrazek
:arrow: Po przyklejeniu:
Obrazek
:arrow: Gotowy przejazd:
Obrazek
:arrow: Sprawdzenie wagonem, czy bezproblemowo przejeżdża:
Obrazek Obrazek
:arrow: Cały moduł:
Obrazek
Dziś może ponownie zasypię moduł ziemią (a przynajmniej częściowo), bo poprzednim razem zbyt słabo docisnąłem i większość odpadła (co widać na zdjęciu). Do tego planuję zrobić oznakowanie (tj. krzyże św. Andrzeja).

Jeśli chodzi o drugi segment, to prace stoją, ze względu na problemy przy budowie mostów (pogłębiłem wykop i trzeba robić je od nowa).
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Mariusz »

Przecie ja nie krytykuje Kolejki i Jego roboty, bo sam dokładny nie jestem, ale tak mi się przypomniało i zamarzyło jednocześnie !!
Kiedyś na Targach Lipskich była wystawiona taka modułowa makieta wykonana przez uczniów szkolnych i była bardzo długa i bardzo różnorodna.
Ja nie wnikam w to z czego ktoś coś robi. Lubię zwracać uwagę na to co ma to przedstawiać.
Pomysł Kolejki akurat przypadł mi do gustu. ;)
Buduj dalej i nie przejmuj się starymi zrzędami.
Awatar użytkownika
trucker
Posty: 227
Rejestracja: 09 lut 2008, 09:05
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: trucker »

Trochę dużo roboty, ale ja bym spróbował zrobić elementy z masy wyrównującej lub gipsu. Najlepiej gdybyś miał styrodur.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kolejka buduje

Post autor: Ranger »

Mariusz pisze:Patrząc na dzieło Kolejki wróciłem pamięcią do lat szkoły podstawowej
No to żeś mu posłodził :shock:

Kolejka, jak chcesz dokładniejsze rzeczy robić z polistyrenu to najpierw zaprojektuj na kompie, potem druknij i nałóż arkusz na polistyren. Jak robiłem cieńsze rzeczy to drukowałem bezpośrednio na polistyrenie 0,25mm. Pierwsza rama do 406R powstała właśnie w ten sposób.
Piszę to bo Twój most nie jest dopracowany a pisać, że coś jest do d... i nie powiedzieć jak to poprawić jest nie fair.

Jesteś pewny, że skrzynka z płyty wiórowej wytrzyma zloTTowe zabawy.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2009, 23:30 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość