Spotkania Grupy TT Północ

Wiadomości i dyskusje, o imprezach modelarskich

Moderator: mod-Imprezy

Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Spotkania Grupy TT Północ

Post autor: ArturSchŁ »

Na TRAKO pojawił się pomysł by zwiększyć częstotliwość naszych spotkań i spotykać się pomiędzy gdyńskimi spotkaniami PTMKŻ.
Takie spotkanie odbyło się wczoraj wieczorem w Rumi:

Obrazek Obrazek
W spotkaniu udział wzięli Ernie_Gdynia, Gdyniak, JarkoTT, Ostrak, Zbyszek Babs, Kuba i ja.

ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Pojawiło się sporo ciekawego taboru.

Obrazek
Pomimo późnej pory i chłodu na dworze nie obyło się bez ekscesów !!

ObrazekObrazekObrazek
Nasze ulubione dłuuuuugie składy.

Obrazek
O !! Już się pojawiły dodatkowe człony do ICE 3 PIKO ??

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Jeszcze parę ujęć.....

Obrazek
Jak się składu nie pilnuje, to potem są takie kwiatki !!

ObrazekObrazekObrazekObrazek
I na koniec kultowy ale i urokliwy skład ....

Spotkanie skończyło się prawie o północy, bo kto późno zaczyna ....
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2015, 12:23 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ostrak
Posty: 253
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: 54*N 19,5*E
Kontakt:

Re: Spotkania Grupy TT Północ

Post autor: ostrak »

Liczyłem ostatnio i wyszło mi 3 chyba, że na komutatorze są dwie kropki. Nie wiem co ma być nie teges z wnętrzem wydaje mi się że ok. Chyba, że chodzi o układ wnętrza to ja się na tym nie znam i wtedy może być nie teges. Jutro porobie fotki albo może jeszcze dziś tylko mam robote na rano i głowy nie dam.
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Spotkania Grupy TT Północ

Post autor: DBv »

Zestaw fajny, ale czy BR106 nie ma 5-polowego? Moja tez jezdzi super ale myslalem ze to 5 a nie 3?

No i jako że to pierwsza seria tego zestawu to podejrzewam, że wnętrze w wagonach jest nieteges?
Awatar użytkownika
ostrak
Posty: 253
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: 54*N 19,5*E
Kontakt:

Re: Spotkania Grupy TT Północ

Post autor: ostrak »

Podziękowania za gościne dla Artura, makieta zapowiada się super, aż się chce kłaść tory i już wypróbować tabor.

Co do zestawu to jest super, meczył mnie przez dwa tygodnie stojąc w gablocie i kusząc. Podoba mi się z całej siły mimo tak wysokiej ceny i musiałem go kupić.

Co do samego zestawu to wszystko co najlepsze u Jatta i Tilliga mimo kilku braków.
Lokomotywa zyskała gniazdo dekodera, nowe numery boczne, jeździ płynnie od najmniejszych napięć mimo 3 polowego silnika, ma za to koło zamachowe, wszystkie koła zbierają prąd, brak obręczy przeczepnościowych. Napisy ultraczytelne, barierki 2 razy cieńsze niż w innych modelach, oświetlenie żarówkowe zmienne w zależności od kierunku jazdy, które naprawdę oświetla na minus brak oświetlenia czerwonego i KKS'u.
Wagony doczepne sa super :D. Oświetlenie zmienne w zależności od kierunku jazdy, oświetlenie wnętrza, bardzo dobre właściwości jezdne, KKS, nietypowe malowanie, bardzo dużo detali do samodzielnego montażu, najwiekszy smaczek to malowny pomost między wagonowy w kolorach nadwozia.

Całość zestawu posiada nowe sprzęgi Tilliga, zapakowana jest w kartonowe pudełko i wyścielone gąbkową wytłoczką idealnie zabezpieczająca tabor. POLECAM!
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1941
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Spotkania Grupy TT Północ

Post autor: DBv »

Zestaw fajny i faktycznie pomimo pewnego naciągania rzeczywistości warto, warto rozważyć zakup... No tyle, że może podobnie jak i innych ostatnich wyrobów MisteraT - nie z pierwszej serii produkcyjnej bo te najwięcej problemów mają... (to już chyba jakaś tradycja...)
pepsigo2pl
Posty: 548
Rejestracja: 31 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: ur. Gdansk, zam. Londyn
Kontakt:

Re: Spotkania Grupy TT Północ

Post autor: pepsigo2pl »

ArturSch pisze:Ostrakowy secik 01484: OBRAZEK
Jakie wrażenia z tego seciku?? Prosiłbym o więcej fotek? Sam się przymierzam/waham odnośnie tego zestawu.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2015, 09:43 przez pepsigo2pl, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Spotkania Grupy TT Północ

Post autor: ArturSchŁ »

Wczoraj, u mnie, zrobiliśmy "burzę mózgów", choć ktoś mógłby powiedzieć, że to nazwa na wyrost !
:lol:
Dyskutowaliśmy z "wskim" założenia Trako. Paweł musiał wcześniej się urwać więc w dalszej kolejności pozostali koledzy: Ostrak, Gdyniak, JarkoTT no i ja.
Obrazek Obrazek

Podziwialiśmy wspólnie nasze najnowsze nabytki, psiocząc, że moja makieta jeszcze nieprzejezdna (mam nadzieję, że już niedługo :) ):

Ostrakowy secik 01484:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
mniam, mniam !!

oraz inne takie tam ....
Obrazek Obrazek

Taboru było oczywiście więcej, ale nie wszystkie Gwiazdeczki pchały mi się przed obiektyw...
:roll:
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2015, 09:40 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gdyniak
Moderator
Posty: 579
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Spotkania Grupy TT Północ

Post autor: Gdyniak »

Dworzec to powinien się nazywać Nowa Rumia bo w porównaniu do dworca 1:1 to będzie zdecydowanie nowoczesniejszy :)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Spotkania Grupy TT Północ

Post autor: ArturSchŁ »

Bezpośrednio po spotkaniu u Myszki Darek i Mariusz z Krajenki udali się do mnie by mnie wspomóc przy projektowaniu dworca "Stara Rumia".

Obrazek
Spotkanie miało charakter roboczy, odbyło się nocą z 23 na 24 czerwca br. - skończyło się po 3 nad ranem - było juz prawie jasno. ;)

Więcej TU, zapraszam.
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Charakterek
Posty: 1760
Rejestracja: 02 kwie 2006, 21:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Spotkania Grupy TT Północ

Post autor: Charakterek »

jarkott pisze:Spotkanie SUPER. Dzięki Artur za ugoszczenie nas. Podziękowania należą się także Charakterkowi za udostępnienie nam taboru do testów.
Przecież to mój obowiązek - udostępnić ów tabor, po to, by testy były jak najsprawiedliwsze!
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2015, 21:45 przez Charakterek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gdyniak
Moderator
Posty: 579
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Spotkania Grupy TT Północ

Post autor: Gdyniak »

Herkules to PIKO a wagon to model klubowy z 2001 roku wagon towarzyszący do składu remontowego czy żurawia.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2007, 21:49 przez Gdyniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Spotkania Grupy TT Północ

Post autor: Maciej »

jarkott pisze:Tak, sterowanie cyfrowe to jest to!!! Zostałem wciągnięty na całego i chyba będę kolejnym cyfrowym straceńcem . ;)
Oj zazdroszę Wam tej atmosfery. Świetnie sformowane składy ;) Jarek widzę że jesteś coraz bliżej zakupu - naprawdę warto, też tak jak Ty wahałem się... :D
Pytanie - Herkules jakiej firmy i co to za wagon ?(żólte REKO na fotkach Jarka)?
Ostatnio zmieniony 04 lut 2007, 20:49 przez Maciej, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jarkott
Posty: 615
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:17
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Spotkania Grupy TT Północ

Post autor: jarkott »

Tak, sterowanie cyfrowe to jest to!!! Zostałem wciągnięty na całego i chyba będę kolejnym cyfrowym straceńcem . ;)
Co do FZ1 - musieliśmy podłączyć zasilacz aby przetestować pozostały tabor, m.in. Herkulesa PIKO.
Awatar użytkownika
Gdyniak
Moderator
Posty: 579
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:12
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Spotkania Grupy TT Północ

Post autor: Gdyniak »

Oj bardzo się rozochociliśmy na spotkania. Ale zawsze ten sam kłopot nas trapi czyli mało czasu. Nie mniej było bardzo fajnie się ponownie spotkać i rozruszać nasze modele. Gospodarze spotkania byli bardzo wyrozumiali dla nas. Tym razem dominowało sterowanie cyfrowe i chyba mamy kolejnego cyfrowego straceńca - prawda Jarek :)
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2015, 09:22 przez Gdyniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jarkott
Posty: 615
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:17
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Spotkania Grupy TT Północ

Post autor: jarkott »

Spotkanie SUPER. Dzięki Artur za ugoszczenie nas. Podziękowania należą się także Charakterkowi za udostępnienie nam taboru do testów.
A oto fotorelacja ze spotkania:
http://www.jarkott.martel.pl/2007-02-03/index.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Imprezy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości