ER20 Kuehn

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 256
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ER20 Kuehn

Post autor: Wąski »

Rozebrałem i złożyłem, loka śmiga i już nie zwalnia. Z składem 27 cystern bttb na metalowych kołach po 10 min. jazdy silnik/koła zamachowe bardzo ciepłe, jazda luzem ponad 20 min. na max prędkości tak samo silnik bardzo ciepły. Nie chcę jej znowu rozbierać aby sprawdzić sam silnik skoro jeździ.
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 466
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: ER20 Kuehn

Post autor: Domiss »

Jeśli kręcisz ślimakiem, to powinien się kręcić luźno i bez problemu obracać zębatkę (bardzo powoli). Jeśli próbujesz kręcić zębatkę tak, by obróciła ślimaka, to nie dasz rady obrócić, tak ma być. A na zdjętym obciążeniu (np. zdjętych ślimakach) silnik też się grzeje i zwalnia?
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2390
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ER20 Kuehn

Post autor: womo »

Może szczotki się kończą w silniku?
Jak coś to mam takie...

IMG_20220223_232815.jpg
Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 256
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

ER20 Kuehn

Post autor: Wąski »

Witam.
Lokomotywa zaczęła mi się dość szybko grzać, rozebrałem, przesmarowalem dalej to samo, jeździ i po jakimś czasie zaczyna wolniej jechać. Rozebrałem, jak wyjmę ślimaka( przeniesienie napędu z zębatki na wałek) palcem kółka kręcą się swobodnie, jak założę ślimaka palcem kółek nie obrócę stawia opór, tak ma być? Dlatego się grzeje silnik? Miał ktoś coś podobnego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości