Reduced - opinie, plany, dyskusja

Reduced.pl

Moderator: mod-Tabor

AK
Posty: 347
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: AK »

Wóz konny z woźnicą to bym przygarnął ;) . Taki z początku lat 80-ych stojący, co by go przed dworcem postawić.
https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/160418/h:491/
albo
https://audiovis.nac.gov.pl/obraz/155209/h:377/
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: womo »

Jednak trzeba je szlifować. Po pierwszych modelach jak już wiedziałem co widać na zdjęciach szlif dachu i całej lewej strony. Po podkładzie jestem zadowolony :D
IMG-20210515-WA0014.jpg
IMG-20210515-WA0013.jpg
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: womo »

Mam gdzieś Lamborghini wydrukowane na pokazie drukarek :D Kompletnie do niczego nie pasuje :lol:

Szlifowanie skończone, bawimy się dalej :D Tym razem maluch stracił lusterka. Dorobi się.
Pasowalem szyby do fiata. Na pewno będę je dorabiał sam. Na żywo wyglądają dobrze, ale może uda się lepiej :lol: (albo i nie)
IMG-20210515-WA0004.jpg
IMG-20210515-WA0006.jpg
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: ArturSchŁ »

mae pisze: 14 maja 2021, 21:53... dla osoby poruszającej się w V i VI epoce, troszkę mało interesujące.
Powiem przewrotnie : to są straszne nowinki, :evil: a gdzie są pojazdy z II Ep. ??
- wozy konne,
- CWS
- Fiat 508
itd.
:D
Tego kolorowego, współczesnego gó*na wszędzie pełno ... :(

Więcej, np:
:arrow: Polska motoryzacja w okresie międzywojennym,
:arrow: Własne „cztery kółka” w II RP,
Fiat 508.jpg
reklama.jpg
Opel P4.jpg
Autobus Ursus.jpg
CWS 111 z przyczepką.jpg

[Źródło: www.auto-swiat.pl -> klasyki/oldtimer/100-lat-polsko-polska-motoryzacja-1918-1939/ -> #galeria]
mae
Posty: 196
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: mae »

Produkty bardzo fajne, natomiast dla osoby poruszającej się w V i VI epoce, troszkę mało interesujące. Na rynku brak pojazdów współczesnych w TT, tak jakby jedynymi odbiorcami byli ludzie czujący sentyment do komuny. Ja choć młody pamiętam dawne czasy i nie mam sentymentu do brudnych wagonów dawnego PKP, w którym trzeba było zazwyczaj podróżować na stojąco :P Może warto wzbogacić asortyment o współczesne pojazdy? Tillig sprzedaje pewnie w większości współczesny tabor, a oferuje... trabanty xD
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: womo »

Przyszło zamówienie.
Ciekawostką którą reduced nie pokazuje są pudełka w których przychodzą modele. Po złożeniu wystarczy dać gąbkę do środka i mamy opisane opakowania na gotowce ... :D
IMG-20210512-WA0003.jpg
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: womo »

Czekam na kalki. Szyby dopiero po lakierowaniu.
Polonez czeka w kolejce bo postanowiłem, że fiat dostanie rodzinkę ...
Awatar użytkownika
Reduced.pl
Posty: 15
Rejestracja: 02 kwie 2021, 06:54
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: Reduced.pl »

womo pisze: 21 kwie 2021, 17:19No i jeszcze taniec z szybami przede mną :mrgreen:
Jesteśmy ciekawi jak się udał taniec z szybami i Polonez 😁 Można zobaczyć efekty? ;)
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: womo »

Po pomalowaniu podkładem, poprawka po szlifowaniu plus dwa razy kolor. Dach tylko podkład dwa razy. Model wygląda bardzo dobrze. Na pewno skuszę się na inne modele. Delikatny szlif gdzie nie gdzie jest potrzebny ale jeszcze nie miałem modeli z drukarki których nie trzeba przyszlifować.
Raster widoczny na zdjęciu nie jest widoczny gołym okiem. Na komarach nic nie trzeba poprawiać. Produkty warte uwagi.
Dzięki :D czekam teraz na kalki i lakier końcowy. Jutro może Polonez dostanie kolor :D
No i jeszcze taniec z szybami przede mną :mrgreen:
IMG-20210421-WA0001.jpg
IMG-20210421-WA0003.jpg
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: Wojtek_Kraków »

womo pisze: 19 kwie 2021, 13:37Powiem tak. Zdjęcia na stronie fatalne.
Reduced.pl pisze: 20 kwie 2021, 21:22 No właśnie nad zdjęciami się zastanawiamy i prawdopodobnie będą robione z większej odległości. Da to pewien pogląd na skalę w jakiej wykonane są modele. Zbliżenie nie pozwala zdać sobie sprawy z wymiarów miniatury.
Pogląd na skalę da postawiona obok jedno groszówka, linijka lub coś na podstawie czego ludzie będą mogli sobie uzmysłowić jakie rozmiary ma model, a nie zdjęcia z większej odległości.
Zdjęcia z większej odległości ukryją tylko niedoróbki jak np te, które zaznaczyłem strzałkami.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: womo »

Nie wiem dlaczego ale w obu modelach trzeba było "dotknąć" 2000 po pomalowaniu podkładem w tym samym miejscu w obu dół drzwi i tył pod zderzakiem. Przy kolejnych będę wiedział aby od tego zacząć. Dach w fiacie pokryło ładnie. Zobaczymy jak będą skończone ...

Komar wyszedł super. Jako dodatek do Hod Roda robi dobrą robotę :D
IMG-20210420-WA0006.jpg
IMG-20210420-WA0003.jpg

Muszę w nim opony i koła poprawić.
Awatar użytkownika
Reduced.pl
Posty: 15
Rejestracja: 02 kwie 2021, 06:54
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: Reduced.pl »

womo pisze: 19 kwie 2021, 13:37 Rozumiem, że jeden dodatkowy to dlatego abym przy wycinaniu się nie stresował jak popsuję.
Dokładnie tak. Sami wiemy jak bardzo Komar jest drobny i delikatny. Wolimy pomóc, niż przeszkadzać :D
womo pisze: 19 kwie 2021, 15:37 Po wycięciu widać raster ale bardzo drobny. Zobaczę jak dostanie podkladem. Powinno przykryć.
Najlepsza metoda na raster to "paznokieć". Jeśli raster potrafi powstrzymać paznokieć przed przesuwaniem się, najlepiej dotknąć papierem 2000. Powinno wygładzić.
womo pisze: 19 kwie 2021, 13:37 Powiem tak. Zdjęcia na stronie fatalne.
No właśnie nad zdjęciami się zastanawiamy i prawdopodobnie będą robione z większej odległości. Da to pewien pogląd na skalę w jakiej wykonane są modele. Zbliżenie nie pozwala zdać sobie sprawy z wymiarów miniatury.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: womo »

Komar w podkładzie.
IMG-20210419-WA0033.jpg
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: womo »

Przy usuwaniu podpór z podwozia trzeba się przyjrzeć aby nie wyciąć jak ja mocowania resora. Byłem przekonany, że to podpora :mrgreen: ( dorobi się)
Ostrożnie podchodziłem do lusterek ale bez problemu dały się wyciąć. Model jest bardzo dobrze utwardzony. Wycinanie budy z jednej strony idzie szybko i sprawnie ale z drugiej trzeba odciąć najpierw dół bo jest pod dziwnym kątem i bałem się, że przejadę skalpelem po budzie. Po wycięciu widać raster ale bardzo drobny. Zobaczę jak dostanie podkladem. Powinno przykryć. Podwozie do budy jest dobrze spasowane. Szyby będę próbował po malowaniu wsadzić.
IMG_20210419_152750.jpg
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Reduced - opinie, plany, dyskusja

Post autor: womo »

Powiem tak. Zdjęcia na stronie fatalne. Zdecydowałem się na zakup z powodu komarów do hot rodów. I jestem bardzo miło zaskoczony. Bardzo wysoki poziom druku, w fotelach zagłówki są na dwóch bolcach. Oba samochody mają bardzo ładne linie podziałów drzwi i klamek. Na fiacie minimalna fala od druku z jednej strony dachu ale myślę że podkład to zakryje. Jak nie to raptem dwa pociągnięcia papierem. Grille, światła zderzaki klamki ładne i równe. Komary super. Bardzo ładne i koła ze szprychami. Rozumiem, że jeden dodatkowy to dlatego abym przy wycinaniu się nie stresował jak popsuję. :mrgreen:

Dzisiaj wieczorem może dostaną podkład. I pewnie do środy będą gotowe :mrgreen: Zobaczymy jak się je składa ...
IMG-20210419-WA0014.jpg
IMG-20210419-WA0009.jpg
IMG-20210419-WA0011.jpg
IMG-20210419-WA0010.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reduced”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości