Producenci modeli PKP inni niz...

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Producenci modeli PKP inni niz...

Post autor: Tomasz »

gekom pisze: 18 gru 2020, 22:31 Ps. -Naście lat temu zamówiłem dwa modele EP09 w TT-ce od zdaje się Pana Turkowskiego (przepraszam jeśli pomyliłem nazwisko) cena wtedy była jakieś pln750.00 za sztukę co moim zdaniem nie odzwierciedlało jakości modelu pod względem wykonania budy, podwozia oraz właściwości jezdnych. Detale odpadały (zderzaki) od modelu a lokomotywy z trudnością się poruszały.Modele mogą spełniać tylko funkcje modelu statycznego.

Nie mam EP09 od MATU więc o jakości nie mogę się wypowiedzieć ale na pewno cena wzrosła z 750zł do 2400zł.
Strona producenta: https://matu.waw.pl/modelarstwo/skala-tt/kolej
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Producenci modeli PKP inni niz...

Post autor: ArturSchŁ »

Na temat produktów MTB napisano bardzo dużo w dziale Bank modeli -> np EP05, ST43, SU46 i SN61.
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Producenci modeli PKP inni niz...

Post autor: Domiss »

Jest jeszcze czeska firma MTB: https://www.mtb-model.pl/ - jakość (szczególnie malowania) często adekwatna do ceny.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Producenci modeli PKP inni niz...

Post autor: ArturSchŁ »

Jurek,
jeśli chodzi o kol. KamilaW, obecnego na naszym forum, to mamy do czynienia z dwoma sprawami:
- czas od zamówienia do otrzymania modelu,
- jakość.

Odnośnie pierwszego parametru, to mogę opowiedzieć na podstawie swoich doświadczeń.
Od samego początku było wiadomo, że modelu EU 07 nie uzyskam w tydzień, dwa. Oczekiwałem chyba z rok, dwa lub więcej, ale będąc w kontakcie z Kamilem spokojnie czekałem i godziłem się na przedłużający się termin wykonania, zależny od jego "mocy przerobowych".
Dopiero gdy model był wykonany, zgodnie zresztą z moją specyfikacją, nastąpiła płatność i wtedy przesyłka szybko do mnie trafiła.
Z drugim zmówieniem było trochę gorzej ,bo zanim SN61 przybrał realne kształty, to MTB Kamila wyprzedziło. :mrgreen:

Druga kwestia:
- warto było czekać, tym bardziej, że EU 07 do tej pory jeszcze nikt nie wytwarza.
:arrow: właściwości trakcyjne: napęd na bazie Tilligowego (bodaj BR218) sprawdza się b. dobrze.
:arrow: wygląd loki jest uwidoczniony na zdjęciach i fotkach. Zapewne kila osób wskaże co im się nie podoba, ale dla mnie jest OK.
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg

Filmiki: YouTube.

PS:
Dostawa miała miejsce w 2016 roku, nie wiem czy obecnie Kamil podejmuje się kolejnych projektów.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Producenci modeli PKP inni niz...

Post autor: JarUs »

gekom
Posty: 102
Rejestracja: 14 kwie 2006, 01:58
Lokalizacja: Sydney
Kontakt:

Re: Producenci modeli PKP inni niz...

Post autor: gekom »

Witam ponownie,

Dziękuję Koledze za link.

Ładnie i pięknie to wygląda na obrazkach i o takie modele typowe dla PKP starszego taboru koledze Australijczykowi chodzi. Ale teraz jak to wygląda w praktyce, znaczy się chodzi mi głównie o właściwości jezdne i sprawa ceny. Druk 3D podejrzewam nie dostarczy dobrej jakości powierzchni budy, ze szczegółami może być podobnie. Ale nie chcę oceniać modelu, ale za to doceniam inicjatywę. Zatem chętnie przeczytam informacje na tematy poruszone wyżej.
Pozdrawiam
Jerzy Komosa

Ps. -Naście lat temu zamówiłem dwa modele EP09 w TT-ce od zdaje się Pana Turkowskiego (przepraszam jeśli pomyliłem nazwisko) cena wtedy była jakieś pln750.00 za sztukę co moim zdaniem nie odzwierciedlało jakości modelu pod względem wykonania budy, podwozia oraz właściwości jezdnych. Detale odpadały (zderzaki) od modelu a lokomotywy z trudnością się poruszały.Modele mogą spełniać tylko funkcje modelu statycznego.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Producenci modeli PKP inni niz...

Post autor: Borczy »

Zacznij tu
gekom
Posty: 102
Rejestracja: 14 kwie 2006, 01:58
Lokalizacja: Sydney
Kontakt:

Producenci modeli PKP inni niz...

Post autor: gekom »

...Tillig , Gutzold, Roco .

Witam Kolegów.
Kolega Australijczyk chce wiedzieć o dostępności modeli TT w barwach PKP (Lokomotywy) od mniejszych mało ilościowych producentów w Polsce. Czy są takowi którzy wypuszczają na rynek takie modele TT jak na przykład EP09 EU07 i całą resztę modeli typowych dla kolei PKP?
No i oczywiście polecając koledze Australijczykowi taki model z pewnością będzie się pytał o jakość i ceny.
Proszę o komentarze na moją prośbę.
Dziękuje
Jerzy Komosa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości