Wymiana przednich LED w Ty2 (Tillig 501017)

Konserwacja i naprawy, części zamienne itd Przeróbki taboru.

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Wymiana przednich LED w Ty2 (Tillig 501017)

Post autor: Domiss »

Bez otwarcia lokomotywy na pewno się nie dowiesz. Ale patrząc na instrukcję do Ty5 (która jest zupełnie inna) oraz na kształt części na fotografii może udać się bez rozbierania 3/4 lokomotywy - na górnej części fotografii to po lewej to zaczep elektroniki do tendra, który jest na kabelkach. Potem jest długa część, której jedynymi "zaczepami" blokującymi możliwość wysunięcia jej do przodu są wystające rezystory (co najwyżej, zależnie od konstrukcji lokomotywy wewnątrz). Otwórz lokę, zobacz, czy da się to delikatnie wysunąć do przodu - na tyle, aby dało się bezpiecznie i wygodnie podejść z lutownicą. Jeśli tak się nie da, to trzeba będzie rozebrać (a może tylko poluzować) coś więcej.
Z innej beczki - co to się stało, że trzeba światła/ledy wymieniać? Bo jeśli "nic" to najpierw szukałbym przyczyny, aby nie wymieniać za chwilę drugi raz ;).
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Wymiana przednich LED w Ty2 (Tillig 501017)

Post autor: MonsterSale »

:arrow: https://uploads.tapatalk-cdn.com/202011 ... 661857.jpg

U góry część 208390, na dole 202222.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 649
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Wymiana przednich LED w Ty2 (Tillig 501017)

Post autor: MonsterSale »

Czy ktoś wie, jak należy się dobrać do LEDów przednich w Ty2?

Uprzedzam rychłe odpowiedzi bazujące na schematach od BR52: nawet 02278 różni się konstrukcją od 501017, a dla samych BR52 jest kilka wersji.
Niebacznie zamówiłem najpierw płytkę z oświetleniem oznaczoną 208390, potem ktoś mi podpowiedział, że to powinno być 206555 (tego nie kupiłem), żeby ostatecznie AMC pomogło i wspomagając się samym Tilligiem zawyrokowało, że to powinna być część 202222. Kłopot w tym, że to, co właśnie odebrałem w paczce to same LEDy z łącznikiem między nimi, podczas gdy na schematach do BR52 (a więc np. część 208390) pokazana jest jako LEDy z całą płytką ze ścieżkami, aż do zaczepu tendra.
Taka płytka wymaga na pewno rozebrania całej lokomotywy od góry aż po koła. Pytanie, czy same LEDy (202222) da się jakoś wstawić bez demontażu całości, czy tego nie uniknę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Naprawy/przeróbki taboru”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości