LokSound 5.0 w BR 65 Gutzold

Prąd i elektronika na makiecie

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: LokSound 5.0 w BR 65 Gutzold

Post autor: Zbyszek Zajner »

Panie i Panowie,

dziękując za wszelkie uwagi chciałem Was poinformować, że w końcu to znalazłem. Na stronie gbbkolejka znalazłem odnośnik do fragmentu instrukcji LokSound 5.0 i tam na stronie 66 w punkcie 11.1.4 jest opisana funkcja automatycznego programowania dekodera.
Tłumacząc dosłownie:
"Jeśli to możliwe, ustaw pojazd na prostym torze bez nachylenia. Tor musi być na tyle długi, aby lokomotywa mogła jechać po nim na pełnym gazie przez około 2 sekundy.
Kalibracja odbędzie się automatycznie. Zapewnij przystanki buforowe lub coś podobnego, aby lokomotywa nie zderzyła się ani nie wykoleiła! Wywołaj lokomotywę na swoim ręcznym kontrolerze i upewnij się, że klawisz F1 jest wyłączony, a silnik wyłączony.
Ustaw kierunek jazdy w momencie, gdy lokomotywa ma ruszyć.
Teraz wpisz wartość 0 w CV 54 (na torze do programowania lub za pomocą programowania toru głównego). Naciśnij klawisz „F1”. Lokomotywa zacznie teraz automatycznie poruszać się z pełną prędkością i nie będzie możliwości jej kontrolowania przez około 1,5 sekundy! Lokomotywa zatrzyma się automatycznie, a określone parametry sterowania obciążeniem zostaną zapisane w CV 51, 52, 53, 54, 55."

Może komuś się to przyda.

Pozdrawiam,
Zbyszek
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: LokSound 5.0 w BR 65 Gutzold

Post autor: Zbyszek Zajner »

No ja niestety też mam już na drugie Alzheimer - nie obrażając go :)

Zbyszek
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: LokSound 5.0 w BR 65 Gutzold

Post autor: womo »

Na pewno przez ggb tak programowłem jak opisujesz.
Ale też kiedyś a teraz brak czasu i nawet nie pamiętam jak to było ...
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: LokSound 5.0 w BR 65 Gutzold

Post autor: Zbyszek Zajner »

Dzięki, już pędzę. Właśnie wtedy u kogoś to znalazłem. Przekopię jeszcze raz.
Pozdrawiam,

Zbyszek
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: LokSound 5.0 w BR 65 Gutzold

Post autor: womo »

Sprawdź na ggbkolejki on tam miał chyba taki opis programowania.
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: LokSound 5.0 w BR 65 Gutzold

Post autor: Zbyszek Zajner »

Tadziu, dziękuję. Już to zrobiłem. Męczyłem się z tym dzisiaj z 5 godzin. CV 2 na 1 CV 5 na wielu wartościach. Jak już skoczy dwa razy to jedzie, że aż miło patrzeć. Reset deka z 6 razy i od nowa. Ręce mi opadły. A kiedyś udało mi się ją na torze rozpędzić i na maxa na 1,5 m toru zapiać wszystko. Tylko dzisiaj nie pamiętam jaką kombinację CV użyłem do tego. Nie mogę w necie znaleźć tego opisu. Pozdrawiam Tadziu !!!

Zbyszek
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: LokSound 5.0 w BR 65 Gutzold

Post autor: tydzial »

Za ruszanie odpowiada CV2 minimalny prąd ruszania ,a CV5 max.doświadczalnie wpisuj wartość i patrz co się dzieje.
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

LokSound 5.0 w BR 65 Gutzold

Post autor: Zbyszek Zajner »

Witam Kolegów,

nie mogłem znaleźć nigdzie tego tematu więc tu piszę moją prośbę. Zamontowałem ten dekoder i lokomotywa gwizda, piszczy, cuda wyprawia ale przy starcie wykonuje dwie hopki do przodu po czym jedzie normalnie ale przy zatrzymaniu po przekręceniu na 0 pokrętła w multimausie, znów skacze dwa razy i się zatrzymuje. Kiedyś w necie namierzyłem sposób programowania lokomotywy na torze, gdzie loka rozpędzała się na maxa ( potrzebne było około 2 metrów torów ) i w tym czasie ustawiały sie automatycznie parametry. Raz to zrobiłem i zadziałało, hopek nie było. Teraz zresetowałem multimausa i problem skakania sie pojawił podobie. Pomoże ktoś?

Z góry dziękuję,

Zbyszek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i DCC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości