Wagon 43A Ryflak

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
J.R.
Posty: 85
Rejestracja: 21 kwie 2006, 22:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Wagon 43A Ryflak

Post autor: J.R. »

Panowie bo jest parę pytań tu i na PW.

Ryflak z 2 parti kosztuje 320zł bo po tyle były przyjęte chwilę temu (przed pandemią) zamówienia przez FB. Te co są przyjęte będą zrealizowane teraz (na dniach), nowe czy tu czy przez FB nie wiem - zobaczę ile części dostanę bo odlewa jeden znajomy i ma bardzo dużą obsuwę przez zabawę z pandemią (odlewał części dla medyków więc modele stały a teraz usiłuje odgrzebać się z zaległości nie tylko dla mnie).

Z tego powodu co wyżej 3cia partia będzie za jakieś 2-3 miesiące najwcześniej i gdy będą gotowe będę przyjmował zamówienia. Czy będzie też 320zł - nie daję gwarancji bo kinematyka, osie i parę drobiazgów (jak żywice) zamawiam w Czechach/Niemczech a różnice w kursach walut są i mogą być a to ma wpływ na końcową cenę. Będę się starał by cena nie uległa zmianie o więcej niż 10-20zł ale co będzie za 3 miesiące i z jakimi cenami w chwili kupna części - nie wiem, będę informował w momencie przyjmowania zamówień.

Proszę o cierpliwość, starczy dla wszystkich zainteresowanych.

Postaram się w okolicy weekendu w końcu uruchomić stronę www i wrzucę tam zdjęcia ryflaków (jak koledzy z TT Silesia poratują bo wszystko było robione na szybko i żadnego zdjęcia sam nie zrobiłem).
markom
Posty: 732
Rejestracja: 12 sie 2008, 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wagon 43A Ryflak

Post autor: markom »

Takie subiektywne odczucie !!
Model jest rewelacyjny, pięknie się prezentuje.
Bardzo mi się podoba :)
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2382
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wagon 43A Ryflak

Post autor: womo »

J.R. pisze:
...
Trzecia (za około 2-3 miesiące) będzie już łatwiej dostępna.
W cenie około?
Awatar użytkownika
J.R.
Posty: 85
Rejestracja: 21 kwie 2006, 22:27
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Wagon 43A Ryflak

Post autor: J.R. »

Ja tylko dodam, że chwilowo z powodów logistycznych produkcja stoi bo trwa oczekiwanie na części które przez pandemię kiedyś dotrą (miejmy nadzieję, że w bliższej a nie dalszej przyszłości).

Pierwsza seria trafiła głównie do TT Silesia, parę sztuk do "odbiorców indywidualnych" i zeszła cała.
Druga jest zamówiona poprzez FB i w zasadzie raczej nie będzie tu już wolnych sztuk.
Trzecia (za około 2-3 miesiące) będzie już łatwiej dostępna.

Będę informował w tym wątku, że wagony są już w sprzedaży.

Odnośnie samego wagonu jest dostępny jeden numer taborowy. Jest to mój pierwszy seryjny model, trochę rzeczy w kolejnych konstrukcjach jest już rozwiązanych inaczej stąd decyzja, że po wyczerpaniu wszystkich elementów (głównie nadrukowanych pudeł) produkcja typu 43A nie będzie kontynuowana i nie będą wypuszczane te wagony w innym malowaniu czy z innym numerem. Są natomiast szykowane ryflaki 101A czyli te co jeździły z wagonami motorowymi (w malowaniu seledynowo-zielonym), tutaj będą co najmniej 2 numery ale to dopiero za jakieś pół roku. No i będą inne modele ale o tym niebawem :)

PS. Stopnie wagonów nie są malowane z białym wykończeniem krawędzi - są całe czarne. Tu też dzieło kolegów z TT Silesia.
Awatar użytkownika
Wąski
Posty: 256
Rejestracja: 07 paź 2014, 15:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wagon 43A Ryflak

Post autor: Wąski »

Foto mile widziane. A jaka jest cena wagonu?
adrian pander
Posty: 423
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Wagon 43A Ryflak

Post autor: adrian pander »

Dzięki zapoczątkowanym w ubiegłym roku działaniom TT Silesia oraz firmy TTiger z Nowego Sącza prezentujemy model polskiego wagonu osobowego typu 43A w wielkości TT. „Ryflak” to model z fabrycznie przygotowaną listwą oświetleniową umożliwiającą regulację natężenia światła z możliwością wlutowania dekodera. Pudło wykonane jest jako odlew żywiczny pomalowany na oliwkowy kolor z naniesionymi metodą tampodruku oznaczeniami charakterystycznymi dla epoki IV. W tej samej technologii wykonane są także wnętrze wagonu wzbogacone o dwie ołowiane blaszki stanowiące obciążenie oraz stanowiący osobny element dach. Całość uzupełnia oszklenie wykonane z przeźroczystej żywicy, drukowane w 3D stopnie, zderzaki oraz KKS-y "Peho". W komplecie dostępne są także imitacje brezentowych osłon przejść międzywagonowych oraz wytrawione i pomalowane proszkowo na kolor biały poręcze. Wózki wykonane są w technologii odlewu żywicznego uzupełnione o trawione blachy w których montowane są metalowe koła. Modele wagonów zostały przetestowane w rożnych konfiguracjach pod kątem właściwości jezdnych – śmiało polecamy je do jazdy po łukach z minimalnym promieniem skrętu R310. Przedstawione na zdjęciach „Ryflaki” posiadają dodatkowo pomalowane wnętrza oraz wklejonych pasażerów jednakże jest to już inwencja członków grupy TT Silesia. Na pierwszej imprezie po zakończeniu pandemii organizowanej przy naszym współudziale modele wagonów typu 43A będą kursować po makiecie modułowej. Wszystkim Tetetkowiczom polecamy produkt firmy TTiger. Chętnych do zakupu zachęcamy do kontaktu tu na forum z kolegą J.R.

Obrazek Obrazek Obrazek

TT Silesia
ODPOWIEDZ

Wróć do „TTiger”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości