Zestawy do montażu od UMF

UniqueModelFactory - www.eaos.pl

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

Kalki drukujemy doraźnie. Niestety nie da się wydrukować na profesjonalnej maszynie kalek na trzy zestawy.
Płytkę Tilliga zapewne da się zastosować ale to już DIA.
Ale analog to już przeszłość.
mae
Posty: 196
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: mae »

Pełen wybór wierteł jest na mojehobby.pl. Polecam zwłaszcza wiertła Tamiya, trudniej je złamać. Zestaw na pewno nie jest tak prosty jak składanie samolociku plastikowego, ale odlewy są ładne, bez bąbli z ładnym detalem. Myślę, że z zestawu można zrobić naprawdę fajną miniaturę. Trzeba tylko jeszcze wymyślić jak jakoś ładnie zamarkować wnętrze lokomotywy. Jedyne co troszkę mnie zawiodło w zestawie to kalkomanie Intercity. Biały kolor wygląda ok, gorzej z czerwienią. Niestety kolor jest po prostu czerwony, a nie bardziej pomarańczowy jak to jest w rzeczywistości i czerwone napisy są nieco przesunięte względem białego nadruku. Zastanawiam się na ile realne byłoby zostawienie oryginalnej płytki z dawcy Tilliga, tak żeby mieć prostą elektronikę pod analog bez lutowania.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

Kolega Wojtek już odpowiedział więc ja dopowiem, że wiertła są dostępne w TME.
Kable w wózkach jak w Tilligu. Czar rozebrać dawce.
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: manfred »

Super, dzięki robię na tillig ale jeszcze jej nie rozbierałem.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Wojtek_Kraków »

Manfred obawiam się że barierki nie będą się trzymać jak przykleisz na styk.
Ja kupuje na allegro. Poszukaj wierteł do PCB. Jak chcesz to podeślę Ci linka do allegro.
Myślę że jak wywiercisz wiertłem 0.5 to też tragedii nie będzie. Raczej ogranicznik na barierkach nie będą wpadać a łatwiej będzie nawet wpasować barierkę w otwory.
Jeśli robisz na Tilligu to zostawiasz oryginalne kable które są dolutowane do blaszek kontaktowych. Wypuszczasz je dokładnie tak samo jak w oryginale.
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: manfred »

Składa, pozdrawiam Wszystkich. Też mam kilka drobnych problemów poza lutowaniem. Nie mogę dostać wiertła 0,4 czy barierki przyklejone bez otworków będą trzymać?. Jak z blaszek wózków doprowadzić zasilanie? Przez te durze otwory? Ciężko było wpasować piasecznice i i musiałem piłować czopy od sprężyn do ostoi były za grube do otworu 1,6.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

Wojtek_Kraków pisze:Konrad ten rezystor to jest 47 Ohm? I jaki mocny (ile W) ?
Rezystor 47Ohn, 0,4W.
Wojtek_Kraków pisze:I jeszcze pytanie o silnik.
On sobie swobodnie leży i dociskać go płytka z elektronika czy jest jakoś klejony do ramy?
Wszystko jest klejone. Chyba muszę to dopisać do instrukcji.

Ogólnie cieszę się, że ktoś te zestawy składa.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Wojtek_Kraków »

Konrad ten rezystor to jest 47 Ohm? I jaki mocny (ile W) ?
Pytam bo planuje go zastąpić smd.
Chce zrobić płytkę ze ścieżkami i goldpinami żeby można było wszystko ładnie na wtyczki zrobić.
Nie wiem czy to się uda ale może będzie bardziej praktyczne zamiast "miliona" emaliowanych drucików.

I jeszcze pytanie o silnik.
On sobie swobodnie leży i dociskać go płytka z elektronika czy jest jakoś klejony do ramy?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

Rozumiem, też tak miałem.
Pytajcie swobodnie.
Mimo wszystko polecam przeczytać instrukcję w całości parę razy zanim zacznie się montować model.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: daraśekp »

Ok
Z elektroniki jestem noga.
W razie czego będę pytał
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

Tak. Dokładnie jak w każdej lokomotywie.
Oba plusy i minusy sparowane że sobą stronami i do dekodera. Czerwony szyna prawa, czarny lewa.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: daraśekp »

Zasilanie z obu wózków bezpośrednio do dekodera, tak?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

daraśekp pisze:Instrukcja jest myląca. Np.
-dajesz fotki strefy cięcia elementów łoża pod silnik w całości, potwierdzasz to na kolejnej fotce a na samym końcu jako obcięte....jak już przykleisz to nie obetniesz...dajesz fotkę płytki na silniku z masą i, a piszesz że trzeba je zdjąć
Poprawione w instrukcji. Masz rację, Opisałem to teraz jasno.
daraśekp pisze:-piszesz śrubki do mocowania wózków i budy...na fotkach przez te dziury idą przewody od lamp...zamontujesz przewody to budy nie przykręcisz....a jak wykorzystasz śrubki do wózków to do budy nie starczy
Poprawione w instrukcji. Dwie śrubki są do skręcenia budy z ramą a dwie do wózków. W instrukcji to dopisałem.
Jednak jak nie masz zamiaru szarpać za budę nie jest konieczne skręcanie budy z ramą.
daraśekp pisze:-z kolei płytkę z elektroniką mam inną niż ta, która pokazujesz
Moim zdaniem instrukcja powinna być dokładnie pod zestaw jaki oferujesz do sprzedaży
Nie wiem ile osób już ten zestaw skleciło, ale na pewno nie jest to jak sklejania samolotu, jak piszesz.
Dodaj proszę schemat połączeń do płytki która wysyłałeś bo nie chcę eksperymentować.
Po co masz ją wymieniać w ramach reklamacji za mylną instrukcję.
W instrukcji co prawda na zdjęciach jest starsza wersja płytki ale od początku był umieszczony schemat płytki dołączonej do zestawu. Są one identyczne pod względem działania. Jedynie przesunięto symetryczne piny do lutowania przewodów.
Wojtek_Kraków pisze:Ja na razie zatrzymałem się na KKS. Ten z Tilliga nie mieści się do obudowy. Chodzi mi o elementy które pracują wewnątrz. Obudowa w środku jest za wąska.
Trzeba albo zrobić szersza albo oryginał spiłować czego wolałbym uniknąć.
Nie wiem też, w którym miejscu uciąć aby kubełek na sprzęg poszedł wyżej.
Na razie zajmuje się modelem z doskoku ale mam nadzieję że znajdę dwa dni i wtedy ładnie opiszę na forum wszystkie plusy i minusy oraz moje potknięcia.
Dopisałem w instrukcji, że trzeba zwęzić dyszel KKS.
daraśekp pisze:Silnik tu przy lutować?
Bo nie wiem
Kolego w instrukcji na zdjęciu widać, ze do silnika idą przewody z dekodera. Pomarańczowy i szary. Jeśli przylutujesz do płytki to ją popsujesz. W instrukcji na schemacie płytki jest opisane co i gdzie podłączyć.
Resztę podłączenia realizuje się w zależności od zakupionego dekodera. Instrukcja na pudełeczku dekodera i w schemacie podłączenia płytki w instrukcji.

ZAPRASZAM DO POBIERANIA NOWEJ WERSJI INSTRUKCJI Z POPRAWKAMI.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: daraśekp »

Domiss pisze:
daraśekp pisze:Nie wiem jak inni sobie radzą
Doskonale - zestawy do montażu bez żadnego problemu zmieściły się w mojej szafie ;). Ze składaniem zestawów z manufaktury (a być może nie tylko) zawsze jest tak, że trzeba czytać kilka kroków naprzód i myśleć, czasem poprawiając instrukcję. Czy w moim przypadku jakiekolwiek poprawki instrukcji Rangera będą potrzebne, to się dopiero okaże.
Każdy sobie jakoś radzi.
Ja lubię podłubać, ale jak coś mi nie gra lub jest niejasne, wolę zapytać. I nie pisze tego żeby coś udowodnić, ale dlatego aby innym było łatwiej w razie problemów ze składaniem tego kitu.
Pozdrawiam

Added in 2 minutes 55 seconds:
Chętnie bym fotki dał ale nie idzie dodać

Added in 5 minutes 18 seconds:
. https://photos.app.goo.gl/oeJfiUyaPig4fSpv9
Silnik tu przy lutować?
Bo nie wiem
Awatar użytkownika
Domiss
Posty: 463
Rejestracja: 15 lip 2009, 11:06
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Domiss »

daraśekp pisze:Nie wiem jak inni sobie radzą
Doskonale - zestawy do montażu bez żadnego problemu zmieściły się w mojej szafie ;). Ze składaniem zestawów z manufaktury (a być może nie tylko) zawsze jest tak, że trzeba czytać kilka kroków naprzód i myśleć, czasem poprawiając instrukcję. Czy w moim przypadku jakiekolwiek poprawki instrukcji Rangera będą potrzebne, to się dopiero okaże.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości