Węglarka 3W/4W

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
zibi33
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2006, 19:35
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: Węglarka 3W/4W

Post autor: zibi33 »

Wspaniała
Bardzo chętnie bym taki zestaw zamówił ?
Proszę tylko o info gdzie :D
adrian pander
Posty: 423
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Węglarka 3W/4W

Post autor: adrian pander »

Piękna!

Jak cena za blaszki, może być orientacyjna?
Awatar użytkownika
fred3rg
Posty: 362
Rejestracja: 10 kwie 2006, 09:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Węglarka 3W/4W

Post autor: fred3rg »

Świetna robota, podoba mi się !
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Węglarka 3W/4W

Post autor: T_Domagalski »

Wagony 3W, 4W (i późniejsze ich odmiany) stanowiły jedną z najliczniejszych serii wagonów PKP i przez długie lata były podstawowym typem węglarki na polskich torach. Łącznie od 1946 r. wyprodukowano ich aż 69 tysięcy. Służyły aż do lat 80-tych. Porównując to do epok modelarskich występowały w okresach od IIIa aż do IVc. To co dodatkowo wyróżnia ten typ wagonów to fakt, że były one konstrukcją typowo polską, unikalną.
Niestety, z powodu ich czysto polskiego rodowodu próżno szukać ich odpowiednika wśród zagranicznych modeli. Dlatego postanowiłem rozwiązać jakoś ten bolesny problem i opracowałem własny model w postaci zestawu blach fototrawionych.

Model posiada przestrzenny układ hamulca, tłoczone drzwi, przestrzenny mechanizm otwierania ścian czołowych. Posiada też pełne deskowanie podłogi i ścian (zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz wagonu). Model przystosowany jest do zabudowy typowego KKS Peho oraz innych standardowych podzespołów jak koła 8,3mm i zderzaki. Aby ułatwić malowanie, model jest podzielony na dwie części - podwozie i nadwozie.

Gdyby ktoś z Was był chętny na zestaw blaszek, to proszę o info.

Poniżej kilka fotek prototypu 3W:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości