Moduły i stacja Manfreda

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: ArturSchŁ »

Bardzo fajny pomysł, ale ...
ten fort będzie na szlaku ?
:shock:
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: Wojtek_Kraków »

Fajnie że jest postęp prac.
To jakieś gotowe płytki (chodzi mi o portale) czy wycinasz w płytce z imitacją cegły? Jeśli to płytka z cegły to zdradź proszę producenta i numer.
Brakuje mi w tym portalu tylko sklepienia łukowego z cegieł.
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: manfred »

Fort tunel kolejowy prawie gotowy, jeszcze pokryć wiadukt forteczny i "obsypać" ziemią i zazielenić....
http://pokazywarka.pl/j3itrm/ Segment z fortem kolejowym będzie zakończony segmentem z profilem MP 1 zgodnie z normą, może jednak powstanie podobieństwo mosty kolejowego w Toruniu :lol:
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: manfred »

Witam Forumowiczów.
Niestety wszystkie spotkania modelarskie są poza moim zasięgiem i ze smutku popełniłem krótki moduł z odbiciem (segment) od stacji. Jest to segment militarny przejazd prze tunel (brama kolejowa) Twierdzy Toruń, i moim dodatkiem fortecznym. Prace trwają......kilka fotek poniżej:
http://pokazywarka.pl/b6ne3y/
a to inspiracja:http: http://pokazywarka.pl/z248cq/ a jak będę miał" potężnego doła" to zrobię most kolejowy w Toruniu.

Added in 36 minutes 17 seconds:
Połączenie wjazdu na stację z tym co powstało. http://pokazywarka.pl/6399bw/
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: JarUs »

manfred pisze:Robię telefonem bo innego fotoaparatu nie posiadam i jak robi niby dobrze jest a potem zamazane
Nie jestem fotografem, też robię zdjęcia telefonem i zauważyłem, że najlepsze zdjęcia wychodzą gdy:
:arrow: dobrze oświetlisz fotografowany przedmiot - najlepiej Słońcem lub czymś podobnym z dużą ilością lumenów
:arrow: bez użycia zoomu, powiększenia
:arrow: użyjesz statywu lub oprzesz telefon lub rękę z telefonem o coś stabilnego, bądź gdy sobie coś zaaplikujesz, aby ręka się nie trzęsła 8)
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: manfred »

Mam "siewnik" zrobiony z łapki na muchy, jak tu kiedyś Ktoś opisywał, tylko jeszcze brak wprawy na powierzchniach z torami.

Added in 47 minutes 51 seconds:
i boję się sypać tłuczeń między szyny rozjazdu aby nie skleić szyn, ale trzeba to będzie wreszcie zrobić.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: T_Domagalski »

Nadmiar trawy usuwaj na bieżąco, żeby ci się nie powklejała w tory. A tak w ogóle, to jak ją siejesz?
Widzę, że masz jeszcze dziury między podkładami niewypełnione tłuczniem. To też jeszcze do poprawy.
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: manfred »

Robię telefonem bo innego fotoaparatu nie posiadam i jak robi niby dobrze jest a potem zamazane
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: JarUs »

manfred pisze: .... kolory w oryginale są ciemniejsze to aparat przekłamuje
A co się dzieje z ostrością zdjęć, że takie rozmazane ??
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: manfred »

Pierwsza trawa i podłoże itp. na segmencie, to jeszcze nie koniec trzeba dopracować posadzić krzewy i drzewa i wyczyścić tory itp.....http://pokazywarka.pl/rbyd0j

Added in 1 minute 33 seconds:
kolory w oryginale są ciemniejsze to aparat przekłamuje
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: JarUs »

manfred pisze:... a może to też trochę strach przed zielenią bo nie mam w tym wprawy
Od zielska nie uciekniesz. Robisz okres WIOSNA-LATO. Wprzódy spróbuj na jakiejś desce posiać trawę, posadzić krzaki itd. i dojdziesz do wprawy 8)
manfred pisze:Jak się siedzi w domu to różne pomysły przychodzą :mrgreen:
... trzeba weryfikować, czy "skórka warta wyprawki" :D
manfred pisze:mam tylko nadzieją że w Golfa się zmieszczę.
.. jak masz kombi - to jaki problem ;)
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: manfred »

Koncepcja ta sama tylko taki przyszedł pomysł aby zrobić coś starego, nieużywanego, widziałem cos takiego na jakimś niemieckim zdjęciu z DDR-owa i w dawnych Prusach wschodnich, połączyłem myśli i powstało. a może to też trochę strach przed zielenią bo nie mam w tym wprawy i zapełnienie miejsca. no cóż jak Ogół modelarzy stwierdzi że niepotrzebne to może trzeba będzie pruć. :roll:
:arrow: tor nie będzie nigdzie połączony, to pozostałość po zlikwidowanym rozjeździe do fabryczki i bedzie zarośnięty trawą i krzakami jak się uda to zrobić.

Added in 4 minutes 41 seconds:
Jak się siedzi w domu to różne pomysły przychodzą :mrgreen:

Added in 1 minute 1 second:
mam tylko nadzieją że w Golfa się zmieszczę.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: JarUs »

manfred pisze: I jeszcze pytanie w którym miejscu mają być zawieszki dla przewodów? (o których mówi sttandart)
Trzy grosze:
:arrow: Po co ten dodatkowy tor ?? i ten magazyn ?? zmiana koncepcji ??
:arrow: Jak skończysz pracę z przewodami :arrow: musisz je zabezpieczyć tak, aby nie doszło do zerwania połączeń.
:arrow: W załączniku mój pomysł na zawieszkę do przewodów - moich i do sterowania makiety.
Pozdrawiam
Załączniki
M.jpg
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: manfred »

Coś popełniłem w ostatnim czasie: nieczynny tor do starej fabryki, i dla Dociekliwych skrzynki od spodu i wiadukt też jeszcze niedokończony. http://pokazywarka.pl/9yve31/

Added in 17 minutes 28 seconds:
I jeszcze pytanie w którym miejscu mają być zawieszki dla przewodów? (o których mówi sttandart)
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: Moduły i stacja Manfreda

Post autor: manfred »

No to super jedno zmartwienie mniej co ja bym bez Waszych rad zrobił. Moduły mnie wciągnęła na dobre. Wielkie dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości