BR55, Piko

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
cichonęk
Posty: 485
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: cichonęk »

Mnie cały czas chodzi o to konkretne malowanie, które odpowiada okresowi kiedy ta lokomotywa miała poniemiecki osprzęt i oświetlenie tak jak oferowany model.
DrCodeWizzard
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2018, 14:52
Lokalizacja: Grafton, MA, USA
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: DrCodeWizzard »

cichonęk pisze:Jeśli to malowanie (o ile będzie zachowane) to także Twoja zasługa, to z mojej strony gorące brawa.
Aż takich zasług to bym sobie nie przypisywał. Napisałem do nich poprostu enaila że Tp1 wydali w HO, a ja i wiele osób w Polsce by kupiło parowóz w TT...
cichonęk
Posty: 485
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: cichonęk »

DrCodeWizzard pisze:... zwłaszcza że pisałem do PIKO o wydanie tej lokomotywy w tym malowaniu :)
Jeśli to malowanie (o ile będzie zachowane) to także Twoja zasługa, to z mojej strony gorące brawa.
markom
Posty: 733
Rejestracja: 12 sie 2008, 20:43
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: markom »

Stoi, że lipiec 2020
Także coś koło tej daty można się spodziewać modelu
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: Borczy »

Ciora pisze:Czy to jest ta szumnie zapowiadana na targach Hobby przez pana Grzegorza z PIKO Polska lokomotywa? Spodziewałem się bardziej polskiej, wręcz typowo polskiej....Bo miała być ona testem na chłonność polskiego rynku. Teraz zaczynam się o ten wynik martwić.
Miałem to samo w głowie ale kolega mnie ubiegł. Cisnęły mi się bardziej niecenzuralne słowa, ale może poczekajmy bo czajnik może być tylko przystawką przed głównym daniem w postaci spektakularnej lokomotywy :lol: .
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: Wojtek_Kraków »

Cholera, coś mi sie wydaje że trzeba będzie napaść na bank ;)
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 755
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: piottrw »

Ciekawe jaki przydział będzie. W Krakowie lokomotywy te prowadziły pociągi do Kocmyrzowa - moja ulubiona, nieistniejąca już niestety linia kolejowa.
DrCodeWizzard
Posty: 14
Rejestracja: 22 lis 2018, 14:52
Lokalizacja: Grafton, MA, USA
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: DrCodeWizzard »

Może będzie jeszcze jakaś niespodzianka?

Ja ten model kupię (nawet w Polskim sklepie, mimo że z Niemiec nie musiałbym płacić VAT) zwłaszcza że pisałem do PIKO o wydanie tej lokomotywy w tym malowaniu :)
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 427
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: Ciora »

Czy to jest ta szumnie zapowiadana na targach Hobby przez pana Grzegorza z PIKO Polska lokomotywa? Spodziewałem się bardziej polskiej, wręcz typowo polskiej....Bo miała być ona testem na chłonność polskiego rynku. Teraz zaczynam się o ten wynik martwić.
bankier
Posty: 465
Rejestracja: 21 kwie 2015, 14:06
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: bankier »

Nie - zdjęcia z katalogu to dzieła grafików komputerowych. Zdjęcia modelu są na drugim. I na tym poległem ;) oceniając propozycję Piko na podstawie katalogu. Mea culpa! Cierpliwości Durniu! Cierpliwości!
romanpumas
Posty: 1217
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: romanpumas »

Z PIKO w CSD są dwa różne modele?
Melchior
Posty: 23
Rejestracja: 05 sty 2010, 20:02
Lokalizacja: Hindenburg
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: Melchior »

Trudno ocenić model na podstawie wizualizacji w katalogu.
Dla przykładu PIKO Rada 415 w malowaniu CSD.
Propozycja z katalogu:
piko-47103-tt-dampflok-415-csd-iii-dss-next18.jpg
fizyczny model:
311059_e.jpg
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 477
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: wojtek_ »

Firmie Tillig/AMC WROCŁAW polecam model >>53233 Postwagen PKP Ep. IV<< z katalogu PIKO H0.
Jak to się mówi >>piniądz leży, trza się schylić<<
w_
cichonęk
Posty: 485
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: cichonęk »

Skąd ta krytyka, dlaczego przemalowanka ?? Ostatni parowóz Tp1 skreślono w 1966 roku - tak więc pod koniec epoki IIIc. Na zdjęciach ofertowych Piko widzimy po prostu parowóz z epoki IIIb czyli: bez oznaczeń ostrzegających o sieci trakcyjne (wreszcie bo żółte "piorunki" pojawiły się na początku lat 60-tych) z oznaczeniami woda zatruta (tender) charakterystycznymi właśnie dla tej epoki i być może (bo producent może to zmieni) bez bandaży, które również w epoce IIIb nie zawsze występowały. Jeśli do tego data rewizji będzie obejmowała pierwszą połowę lat pięćdziesiątych to mamy wreszcie następny po Ty5 Tilliga zgodny z rzeczywistością model posiadający osprzęt charakterystyczny dla maszyn niemieckich i polskich właśnie dla tego okresu. Będzie to idealny model dla towarowych wagonów IIIb ( tych z "orzełkami") opracowanych swego czasu przez EKA. Trzymajmy kciuki aby Piko nic nie zmieniło w malaturze i nie stworzyło kolejnej fikcyjnej PRZEMALOWANKI.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2019, 17:24 przez cichonęk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jerzyr
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:02
Lokalizacja: Łapy
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: Jerzyr »

No, i... jest w zapowiedziach Piko (w połowie roku przyszłego) BR55 w barwach PKP. Celowo nie piszę Tp1, bo to tylko przemalowanka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Parowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości