Modulik - jakubgol

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
jakubgol
Posty: 203
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:45
Lokalizacja: Chodzież
Kontakt:

Re: Modulik - jakubgol

Post autor: jakubgol »

jakubgol pisze:Ten moduł który zaprezentowałem zamierzam wykończyć do końca listopada. Do zrobienia jest zielenina średnia i wysoka, elektryka, i słupy.
Magistrala elektryczna już istnieje, reszta zaplanowanych prac niestety nie wykonana. Ufam, że do końca roku sobie z tym poradzę. A od stycznia czas na nowe skrzynki-łuki.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Modulik - jakubgol

Post autor: Kilkujadek »

jakubgol pisze: Czy dopuszczalne jest w takim razie odcięciu kilku "włosków", aby do pina podejść mniejszym przekrojem?? Czy moze zastosować przwód 1,5 mm2??
Nie robiłem magistrali ale tego typu złącza wykorzystuję w pracy zawodowej. Jedno jak i drugie rozwiązanie jest dobre.
jakubgol
Posty: 203
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:45
Lokalizacja: Chodzież
Kontakt:

Re: Modulik - jakubgol

Post autor: jakubgol »

Tak robiłem, specjalnie zakupiłem przewód pleciony aby rozdzielić druciki na 2 piny. Mimo to nie moge dobrze przylutować, niewykluczone ze moja zażyłość z lutownicą nie jest jeszcze dostateczna. Czy dopuszczalne jest w takim razie odcięciu kilku "włosków", aby do pina podejść mniejszym przekrojem?? Czy moze zastosować przwód 1,5 mm2??
andrzejc
Posty: 359
Rejestracja: 09 kwie 2006, 18:04
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Modulik - jakubgol

Post autor: andrzejc »

Ponieważ na magistrale prądowe przeznaczone są po dwa piny to rozdziel przewód na dwa piny
jakubgol
Posty: 203
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:45
Lokalizacja: Chodzież
Kontakt:

Re: Modulik - jakubgol

Post autor: jakubgol »

Panowie, Ci co juz robili magistralę!!!
Proszę mi powiedzieć, w jaki sposób lutujecie przewody o przekruju 2,5 mm2 do złącza, które ma piny przygotowane na przewód o przekroju 1 mm2???
jakubgol
Posty: 203
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:45
Lokalizacja: Chodzież
Kontakt:

Re: Modulik - jakubgol

Post autor: jakubgol »

miki pisze:Jeżeli profile są na prawdę sTTandardowy to wszystko pasuje do wszystkiego, nawet 2-torowy do 1-torowego (przećwiczone :mrgreen: ) Jeżeli MN się spotyka z MP na to trudno, nie pasuje tylko teren. Sensowanie to chodzi o łuki, żeby gdzieś zakręcić i upchnąć więcej towaru. Taka makieta konsumuje jednak powierzcznię w tempie ekspresowym
Pisząc, że moduły do siebie nie będą pasowały, miałem na myśli właśnie ukształtowanie terenu. Dziwnie będzie wyglądać połaczenie np MN1 z MW1.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Modulik - jakubgol

Post autor: miki »

jakubgol pisze: W planach mam moduł łukowy na jednym końcu MN1 na drugim ??,
zdecydowanie MP1 jest najpopularniejszy. Więcej danych poprosimy - głównie promień i kąt zwrotu
jakubgol pisze: ...oraz prosty na obu końcach MN1 z zastosowaniem produktu rodem z H&W :D
Może jednak kolejny łukowy ?? , np antysymetryczny do tego wyżej. Zawsze można zestawić S-kę, ew ten sam kąt zwrotu ale inny (większy ?? ) promień. To by nas urządzało że hej
jakubgol pisze:.....jest zlot/spotaknie modularzy TT, niby każdy ma profil przejsciowy, ale sensownie tego połączyć sie nie da. Jak pasuje profil z jednej strony, to z drugiej juz klops i tak co parę modułów.
Jeżeli profile są na prawdę sTTandardowy to wszystko pasuje do wszystkiego, nawet 2-torowy do 1-torowego (przećwiczone :mrgreen: ) Jeżeli MN się spotyka z MP na to trudno, nie pasuje tylko teren. Sensowanie to chodzi o łuki, żeby gdzieś zakręcić i upchnąć więcej towaru. Taka makieta konsumuje jednak powierzcznię w tempie ekspresowym
Ostatnio zmieniony 21 paź 2006, 06:15 przez miki, łącznie zmieniany 1 raz.
jakubgol
Posty: 203
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:45
Lokalizacja: Chodzież
Kontakt:

Re: Modulik - jakubgol

Post autor: jakubgol »

whosho pisze:... i na co drugim module przejazd kolejowy/przepust...
Widocznie dużo cieków wodnych w TT-ce jest, a i sieć dróg kołowych bardzo gęsta :D :D
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: Modulik - jakubgol

Post autor: whosho »

... i na co drugim module przejazd kolejowy/przepust...
jakubgol
Posty: 203
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:45
Lokalizacja: Chodzież
Kontakt:

Re: Modulik - jakubgol

Post autor: jakubgol »

miki pisze:Czas chyba podyskutować nad jakąś spójną wizją makiety? Np po to, by nie budować już na "ślepo" ale konkretny fragment układanki. Tak na pierwszy rzut oka jakieś łuki wydają się już konieczne
Ten moduł który zaprezentowałem zamierzam wykończyć do końca listopada. Do zrobienia jest zielenina średnia i wysoka, elektryka, i słupy (podziękowania dla Witka za poprzeczki :D ).
W planach mam moduł łukowy na jednym końcu MN1 na drugim ??, oraz prosty na obu końcach MN1 z zastosowaniem produktu rodem z H&W :D
To chciałbym zrobić do wiosny, do późnej wiosny 2007. Znając siebie latem nic nie ruszę przy makiecie. Latem priorytetem jest kolej w skali 1:1, z wąskim torem na czele.
Masz rację miki, czas zacząć coś wspólnie planować. Jest już nas kilkunastu, każdy coś już ma, lub lada moment bedzie miał. Parę dni temu dumałem nat taką wizją (oby sie nie spełniła)-jest zlot/spotaknie modularzy TT, niby każdy ma profil przejsciowy, ale sensownie tego połączyć sie nie da. Jak pasuje profil z jednej strony, to z drugiej juz klops i tak co parę modułów.
Ja jestem otwarty na propozycję.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Modulik - jakubgol

Post autor: miki »

Czas chyba podyskutować nad jakąś spójną wizją makiety? Np po to, by nie budować już na "ślepo" ale konkretny fragment układanki. Tak na pierwszy rzut oka jakieś łuki wydają się już konieczne
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: Modulik - jakubgol

Post autor: whosho »

Modulik dodany, a raczej uaktualniony. Swoją drogą przybywa tego powoli...

PS. Jak można tego potwora nazwać "modulikiem"? "Modulator"! ;)

"Modulator" pasowało by też do Miki'ego :P
jakubgol
Posty: 203
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:45
Lokalizacja: Chodzież
Kontakt:

Re: Modulik - jakubgol

Post autor: jakubgol »

miki pisze: Szkoda trochę tego starego kawałka, miał fajne zielsko.
W wolnej chwili mogę do tamtego projektu wrócić, ale kiedy to bedzie, ho ho.......
Teraz mam nowe pomysły w głowie.
miki pisze: A na tym to mata czy sypane??
Na końcówkach mata sttandardowa, a reszta elektrosadzenie.

Jeszcze kilka fotek na całość. Trochę do bani ze światłem , ale inaczej bym nie wykadrował całości.
Obrazek
Obrazek
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Modulik - jakubgol

Post autor: miki »

Jak dla mnie - Bomba!!! Jedyn do czego możnaby się przyczepić to "nietypowe" profile na końcach. Ale do Radomia dużo czasu.....
Szkoda trochę tego starego kawałka, miał fajne zielsko. A na tym to mata czy sypane??
Aha przede wszystkim zrób magistralę, mniej się zniszczy na górze w trakcie :mrgreen:
Co do drzew....de gustibus, jak dla mnie mogłoby ich nie być, dobre krzaczory są duż trudniejsze do zrobienia.
jakubgol
Posty: 203
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:45
Lokalizacja: Chodzież
Kontakt:

Modulik - jakubgol

Post autor: jakubgol »

Witam.
Pragnę zaprezentować poniżej modulik, który od dłuższego czasu powstaje u mnie w domku.
Moduł składa sie z 3 segmentów, całość mierzy 270 cm.
Na zachodnim końcu jest profil MW1, na wschodnim zaś MN1.
Aktualnie trwają pracę nad zielenią średnią. Kolejnym etapem będą drzewa (o zgrozo). Brakuje również magistrali elektrycznej.
Zapraszam do rzucenia okiem na zdjęcia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapyta ktoś "co z segmentami/projektem prezentowanym na starym forum TT"?? Otóż leży sobie nietknięty, za dużo w nim było błędów, szczególnie w torowisku.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2006, 21:23 przez jakubgol, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości