SU46 produkcji MTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

Dzięki Witek
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: wicy »

Wojtek_Kraków pisze:Gdzie jest ten "jumper" który trzeba przerwać?
Musisz przerwać czymś ostrym tę ścieżkę na płytce
IMG_20181102_194046-1.jpg
Aby powrócić do pierwotnego stanu, kroplą cyny (0,3 mm wysokości max) połączyć się punkty lutownicze JP1 - czyli te dwa miedziane pola lutownicze.
Wojtek_Kraków pisze:Aby włączyć obie funkcje GP-A/B, należy najpierw zamknąć na dekoderu DCC komunikacji SUSI, która wykorzystuje te dwa wyjścia."[/b]
SUSI wyłączasz w dekoderze odpowiednim ustawieniem odpowiedniego CV. Zależy od dekodera.
W Zimo np. jest to 7 bit w CV124.

Nie rozkminiałem połączeń świateł, wtyczki i wyjść dekodera. GP-A i GP-B to wyjścia funkcyjne dekodera. Piny tych wyjść są na dwóch górnych dziurkach wtyczki dekodera (patrz foto). Nie badałem jednak elektrycznych połączeń tych pinów ze światłami, więc nie wiem które co włącza. Raczej nie przód/tył tylko kabina/górne światło z obu stron.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie montażu dekodera. Jeśli ktoś się orientuje to prosiłbym o info.
Czeska instrukcja jest trochę napisana w języku "kali kochać kali chcieć".
Jest tam taki fragment:
"Rozszerzenie funkcji DCC
Podłączenie konektoru umożliwia sterowanie oświetlenie kabiny, wykorzystując GP-A. Jest również możliwe niezależnie sterować przednie światło,wykorzystując GP-B.
Najpierw jednak jest potrzebne przerwanie połącznika na spoju- punkt krytyczny jest oznaczony jako "jumper". Po przerwie funkcje mogą być sterowane niezależnie poprzez GP-B reflektor. "


Po pierwsze co to jest GP-A i GP-B?
Czyżby Górny Przedni reflektor strona A lokomotywy i Górny Przedni reflektor strona B?
Gdzie jest ten "jumper" który trzeba przerwać?

Aby powrócić do pierwotnego stanu, kroplą cyny (0,3 mm wysokości max) połączyć się punkty lutownicze JP1(rys.3).
Aby włączyć obie funkcje GP-A/B, należy najpierw zamknąć na dekoderu DCC komunikacji SUSI, która wykorzystuje te dwa wyjścia."


Czyli co? trzeba zewrzeć punkty od wyjść susi na dekoderze?
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

Dzięki za info
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: wicy »

Moja głośnika fabrycznego nie miała.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

Wicy a lokomotywa ma głośnik fabrycznie czy nie?
Bo w instrukcji jest że tak ale w ST43 np nie miałem.
kolejkowicz
Posty: 262
Rejestracja: 13 sty 2009, 11:32
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: kolejkowicz »

Chyba takie gniazdo jest w Br 131 PIKO http://www.trainmania.info/br131.html
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: wicy »

MTB dostało chyba jakieś mega zniżki u chińczyków na wielkie ilości gniazd Plux16. Stąd pakowanie ich do każdego modelu nawet wtedy, gdy miejsce nie bardzo na to pozwala.
Jak nie kijem go to pałą - można przecież dorysować lustrzane odbicie płytki i wcisnąć gniazdo pod spód. Ot, takie prawdziwe THT montażu.
IMG_20181102_194046.jpg
Przy tego typu patencie dekoder ledwo muska nogami styki w gnieździe. Mocno się obawiam o jego porządne mocowanie. Czy spotkaliście się z podobnym patentem mocowania dekodera w innych lokach? Nie ma problemu z wypadaniem dekodera?

Added in 28 minutes 31 seconds:
Co do żółtego koloru górnego światła, to ewidentnie widać, że dostawca płytek MTB ewidentnie zamienił dwie LED na taśmach. Być może zostało to zauważone i zostanie poprawione w kolejnych wypustach.
Nie wiem, chyba moja komórka nie odda tego, ale w oświetleniu kabiny jest identyczna dioda jak w dolnych światłach. Kto umie sobie przelutuje.
IMG_20181109_184416.jpg
killler1
Posty: 16
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:31
Lokalizacja: Chorzów (śląskie)
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: killler1 »

Ja dostałem póki co zieloną i powiem tak, kawał fajnej lokomotywy, warto kupić i mieć chociaż można się doczepić ale nie tak jak do Rumuna czy eu/ep..
Malowanie bdb bez baboli, napisy na czołach i burtach idealne, jazda bardzo cicha i majestatyczna. Myślałem że będzie mnie drażnić te żółte światło kontra białe dolne ale jakoś nawet nie jest to mega kontrast.
Jedynie co to zauważyłem przy powolnej jeździe że jedna oś, koło jest bardziej zwichrowane niż reszta i lekko buda się "chyboce" czy jak to nazwać. Jedyny mankament ale nie wiem czy to reklamować bo znów potem się okaże że przyślą super jeżdżącą a buda będzie miała np napisy z babolem czy coś.. Szkoda że do niej nie ma gratis osi jak to dawali do koziołków.
Mam 6 innych modeli MTB i w tym pierwszym trafiłem na lekko zwichrowane koło na środkowej osi wózka.. Muszę zerknąć czy z koziołka zapas nie podejdzie. Druga sprawa znana z EP05 przeświecanie pudła a tutaj doszło i dachu. Co ciekawe EU05 zielona mi za wiele nie przebijała bo zielony lepiej pewnie kryje niż pomarańczka a SU jednak przebija.. Podmalowanie załatwi sprawę. W sumie jedyne minusy to własnie te dwie rzeczy. Zgarniacz na żółto i białe ramki reflektorów da się zrobić w ramach cieszenia modelem :)
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: Wojtek_Kraków »

Adrian, Artur ma mieć za jakiś czas dekodery z dźwiękiem do SU46.
Szkoda że MTB nie zrobiło złącza PluX22 bo byłby gotowiec.
http://www.modelmania.com.pl/product_in ... _id=103341
Zwłaszcza że H0 jest właśnie PluX22.
No chyba, że nie ma szans na tyle miejsca...
adrian pander
Posty: 422
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: adrian pander »

Dzięki.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: drlukasz »

Silniki pochodziły z tego samego "szeregu", ale to inne silniki i inny osprzęt. Inne doładowania, inny sposób działania np. wentylatorów itp. Dźwięk z SU/SP45 nie bardzo zgrywa się z dźwiękiem SU46
adrian pander
Posty: 422
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: adrian pander »

Mam pytanie do znawców.
Czy dźwięk silnika jest taki sam jak w SU45 czy inny?
Czy jest możliwe iż w SU46 znajduje się silnik z 45?
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: wicy »

Czyżby były dwie wersje - dźwiękowa i niema? W zasadzie to na razie jedna - ta niema - w sensie nie ma głośnika.
Ulotka swoje "Dla dekoderów dźwiękowych gniazdo łączy dekoder z fabrycznie zamontowanym głośnikiem (8 omów)" a życie swoje - do głośnika to tylko pady na płytce przewidziane.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SU46 produkcji MTB

Post autor: T_Domagalski »

Ranger pisze:...można postawić kropkę z półprzezroczystej żółtej farby na ten zimnej diodzie.
Potwierdzam. Ja w ten sposób "ocieplałem" światła w mojej TKt3, rozcieńczonym żółtym Humbrolem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spalinowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości