z21 - Slawek77

Rodzina Roco, także Lokmausy i nowsze

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: Slawek77 »

Sprawdziłem tak na szybko, wystarczy na kolejnych tabletach telefonach ustawić cv danej lokomotywy.
Wtedy można sterować nawet jedną lokomotywę z dwóch urządzeń jednocześnie.
Jeśli mamy podłączone dwa tablety, i są ustawione na jedną lokomotywę to jeśli damy gaz to regulacja zmienia się na obu urządzeniach.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: Slawek77 »

No Panowie zakup udany, sterowanie rewelacja !!!!!
@ wicy miałeś racje ustawienia bardzo proste, zaprogramowanie lokomotywy trwało 3 sek.
Najbardziej jestem zadowolony ze tego że bardzo łatwo i szybko można przełączać lokomotywy, i nimi sterować.
Nie testowałem jeszcze sterowanie z dwóch oddzielnych tabletów, jak ino znajdę więcej czasu to usiądę i pobawię się z ustawieniami.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: Slawek77 »

Dziękuję za szybie odpowiedzi, więc pozostało teraz kliknąć KUP TERAZ.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10277
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: ArturSchŁ »

Slawek77 pisze:Jaki adres sieciowy ma z21? 192.168.-.---
Zobacz TU
Slawek77 pisze:Nie doczytałem żeby ktoś wspomniał czy można sterować kilkoma lokomotywami z kilku tabletów.
Tak
Slawek77 pisze:I czy z21 musi być podłączone pod internet?
NIE, Internet jest potrzebny tylko do ściągnięcia aplikacji.
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: wicy »

Firmowo ustawione na 192.168.0.111. Mozna zmienić po ściągnięciu odpowiedniego programu.
Nie próbowałem, ale wydaje mi się, że nie ma przeszkód by podłączyć 2 smartfony do sieci i sterować niezależnie róznymi zdefiniowanymi w nich lokomotywami.
Z21 nie musi byc podłączony do internetu, ale powinien być dostępny w sieci wifi jeśli chcesz użyć smartfona - po to router wifi.
U mnie działa z innym routerem, wpięty do niego bezpośrednio po LAN. Sterowanie smartfonem też u mnie działa.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: Slawek77 »

Jaki adres sieciowy ma z21? 192.168.-.---
Mam ostanie dwa pytania przed zakupem.
Nie doczytałem żeby ktoś wspomniał czy można sterować kilkoma lokomotywami z kilku tabletów.
Chciałbym pojeździć z dzieciakami, tak by każdy mógł sterować jednym składem.
I czy z21 musi być podłączone pod internet?
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: wicy »

Własciwie to tam nie potrzeba żadnej instrukcji. Sposób połączeń masz na obrazkach, sterowanie Multimausem masz w instukcji od niego, a program w smartfonie jest na tyle intuicyjny, że chyba dziecko by sobie poradziło.
Zestawiłem z21 z MM i ze telefonem bez jednego zerknięcia w instrukcję.
Małym problemem może być tylko przeadresowanie z21 jeśli masz sieć domową w innej grupie adresacji niż firmowa w z21.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: Slawek77 »

Wszytko pięknie ładnie lecz co z instrukcją w języku Polskim ? czyżby Polski język to trudny język? dla firmy roco ?
cichonęk
Posty: 484
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: cichonęk »

Do zabawy w domu czy nawet na zlocie wystarczy w zupełności biały. Zasięg jaki stwierdziłem w swoim domu to dziewięć metrów (odległość smarfona od routera) - myślę, że jest większy. Obsługa bezproblemowa i bardzo intuicyna. Używam do sterowania rozjazdami dekoderów Rubikusa, tak więc nie mam nigdzie "fizycznego" pulpitu do obsługi akcesoriów - wszystko znajduje się na ekranie smartfona. Duża zaleta to możliwość zaprogramowania dwóch odrębnych stacji, które można w bardzo łatwy spoób wybierać/przełączać na ekranie urządzenia mobilnego oczywiście oprócz obsługi lokomotyw. Udało mi się również stworzyć tzw. composite route, za pomocą jednego dotknięcia ekranu przełączam kilka zwrotnic na stacji w określonej kolejności i czasie (układam drogę przebiegu). Sądzę, że wiele możliwości drzemie w tym systemie - jak zwykle brakuje czasu na eksperymenty.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: JarUs »

C e n a ??
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

z21 - Slawek77

Post autor: Slawek77 »

Przeglądam oferty sklepów i nigdzie nie jest dostępne te sterowanie, a jak jest to w zestawie startowym.
Jedynie gdzie znalazłem to na allegro, i to bez opakowania.
Czyżby te sterowanie było by tak mało popularne w naszym kraju ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Roco multiMAUS /Z21”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość