Badanie zainteresowania modułami

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

Awatar użytkownika
darg
Posty: 103
Rejestracja: 29 lip 2008, 13:09
Lokalizacja: Bysław / Tuchola
Kontakt:

Re: Badanie zainteresowania modułami

Post autor: darg »

cze
Zgodnie z tematem - też jestem zainteresowany modułami.

Chętnie kupiłbym też pocięte pasy sklejki,np. kilka długości; kilka szerokości i grubości np. po 5-10 zł/szt. Obecnie trzeba kupić cały arkusz i dać pociąć i reszta leży... .
cze
Awatar użytkownika
Scio
Posty: 696
Rejestracja: 11 mar 2009, 17:09
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Badanie zainteresowania modułami

Post autor: Scio »

Również na pięcioboku jest więcej miejsca, a wygląda lepiej niż moduł z zaokrąglonym bokiem.
w zał. szablon do mojego modułu
Załączniki
001.JPG
Awatar użytkownika
AgX
Posty: 82
Rejestracja: 28 sie 2011, 00:41
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Badanie zainteresowania modułami

Post autor: AgX »

Może i z tym wielokątem przesadziłem. Na trapezie może być trochę mało miejsca na otoczenie. Za to trapez jest prostszy w wykonaniu i w późniejszym skręcaniu, a pewnie większość skrzynek będą kupować początkujący.

Obrazek Obrazek

Można by zrobić ładny łuczek z płyty HDF 3mm. Trzeba by jeszcze trochę posiedzieć nad konstrukcją i wszystko sprawdzić.

Obrazek Obrazek

Chciałem zrobić bok +2cm, a dla chcących +0cm, ale jak pooglądałem fotki to czasami wzgórza mają +8 - +10cm i pewnie każy będzie chciał inaczej.
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Badanie zainteresowania modułami

Post autor: aviaTTor »

Wyzsze boki to nie profile czolowe takze mozna uksztaltowac zarys terenu wyrzynarka pomysl dobry jestem za
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Badanie zainteresowania modułami

Post autor: wicy »

AgX pisze:Boki podniesione o 2cm aby można było kształtować teren.
To chyba nie najlepszy pomysł. Czoło nie będzie pasowało do innych sTTandardowych modułów i konieczna będzie przejściówka. Chyba że to chwyt marketingowy.... ;)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Badanie zainteresowania modułami

Post autor: ArturSchŁ »

A jeszcze ładniej wygląda gdy zewnętrzna krawędź jest łukiem.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1643
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Badanie zainteresowania modułami

Post autor: Misiek »

Warto się "męczyć" z trzyczęściowym długim bokiem? Dlaczego pojedynczy moduł nie może być zwykłym trapezem?
Tylko w skrajnych przypadkach, odległość toru od krawędzi jest niebezpiecznie mała.
Awatar użytkownika
AgX
Posty: 82
Rejestracja: 28 sie 2011, 00:41
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Badanie zainteresowania modułami

Post autor: AgX »

Moja wizja modułu łukowego.

Obrazek Obrazek Obrazek

Boki podniesione o 2cm aby można było kształtować teren. Przy łączeniu potrójnego boku powstanie szpara do zaszpachlowania lub w ostateczności oklejenia czarną taśmą.
Takie rozwiązanie ma dwie zalety: skrzynki są takie same więc można transportować trzy w stosie, do tego całkiem ładnie powinny wyglądać po zestawieniu.

Obrazek

Cena jakieś 80zł.
Proszę o uwagi, pomysły na prostsze rozwiązania.
Awatar użytkownika
AgX
Posty: 82
Rejestracja: 28 sie 2011, 00:41
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Badanie zainteresowania modułami

Post autor: AgX »

Święta, sylwester i trochę czasu mało na projektowanie. Do początku stycznia przedstawię mój pomysł na moduł łukowy. Jak zostanie zaakceptowany przez kol. aviaTTor'a to w połowie stycznia zacznę produkcję plus ze 3-4 dwutorowe proste i jeden jednotorowy. Proste moduły powędrują na giełdę.
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Badanie zainteresowania modułami

Post autor: aviaTTor »

Interesują mnie skrzynki jednotorowe z łukiem 1500mm aby uzyskać kąt 90 stopni powinno być trzy skrzynki.
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 472
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Badanie zainteresowania modułami

Post autor: wojtek_ »

AgX pisze:Nasz klient - nasz Pan :). Pierwszy raz oferuję swoje usługi, zobaczymy jak to wyjdzie, z czasem sami zweryfikujecie i wydacie ocenę.
Przestan! Poprostu traktuj klientow w taki sposob, w jaki sam chcialbys byc traktowany.
Pzdr
Wj
Awatar użytkownika
AgX
Posty: 82
Rejestracja: 28 sie 2011, 00:41
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Badanie zainteresowania modułami

Post autor: AgX »

aviaTTor pisze:A czy przewidujesz moduły łukowe bo byłbym takimi zainteresowany ;)
Na razie to była pierwsza partia na nasze potrzeby pracowni w Łapach. Mam 2-tor, 1-tor, moduły pod stacje, moduł przejściowy ze stacji na profil sTTandardowy i mały trójkąt na potrzeby odgałęzienia 1-torowego.
Moduł łukowy da się wykonać, kwestia opracowania konstrukcji. Rysunki i programy pod maszynę, jak wiadomo co ma wyjść idą już z górki. Można iść po całości i boki zrobić po łuku, albo na łatwiznę i moduł wykonać w kształcie pięciokąta.
1-tor czy 2-tor Cię interesuje, i jaki kąt?
wojtek_ pisze:Pierwsze primo czy to bedzie produkcja ad hoc czy na magazyn? Jesli opcja nr 1 podaj parametry materialow, cene, czas realizacji uslugi. Poprosc admina o przypiecie ogloszenia i aktualnosc danych kontaktowych. A i ten dbaj o klientow.
Chcąc nie chcąc na magazyn coś się zbierze by wykorzystać całe arkusze sklejki. Jak będzie zainteresowanie to chodliwe moduły mogę trzymać. Wystarczy mi sprzedaż na poziomie kilku skrzynek/mc. Wszystkie elementy modułu wykonane ze sklejki 12mm, jedynie "blaty" stacji 6mm aby zaoszczędzić na wadze. Moja łazienkowa waga :) wskazała 3kg przy 2-torze 90cm. Cennik jeszcze pływający, 2-tor 90cm 80zł, 1-tor 90cm 65zł, reszta do przeliczenia jak doprecyzujemy konstrukcję. Czas realizacji... póki co nic nie wcisnę do połowy stycznia. Poza okresem święta, sylwester, remanent myślę że okolice 10 dni roboczych powinny wystarczyć. Ten wątek zostawmy jako propozycje i przemyślenia, stworzę nowy wątek z ofertą to będzie można podpiąć.
Nasz klient - nasz Pan :). Pierwszy raz oferuję swoje usługi, zobaczymy jak to wyjdzie, z czasem sami zweryfikujecie i wydacie ocenę.
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 472
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: Badanie zainteresowania modułami

Post autor: wojtek_ »

Pierwsze primo czy to bedzie produkcja ad hoc czy na magazyn? Jesli opcja nr 1 podaj parametry materialow, cene, czas realizacji uslugi. Poprosc admina o przypiecie ogloszenia i aktualnosc danych kontaktowych. A i ten dbaj o klientow. Powodzenia!
Pzdr wj
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Badanie zainteresowania modułami

Post autor: aviaTTor »

A czy przewidujesz moduły łukowe bo byłbym takimi zainteresowany ;)
Awatar użytkownika
AgX
Posty: 82
Rejestracja: 28 sie 2011, 00:41
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Badanie zainteresowania modułami

Post autor: AgX »

W poprzednim roku płaciliśmy 90zł + przesyłka. Myślałem coś między 70zł a 90zł. Załóżmy że za moduł dwutorowy 90cm, ze sklejki 12mm będzie 80zł. Jako że kasa ma iść na Bartka hobby, będzie możliwość wymiany barterowej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości