Z21 - czarny czy biały

Co wybrać? Czy można podłączyć jedno z drugim?

Moderator: mod-Elektryka i DCC

cichonęk
Posty: 484
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: cichonęk »

Nie musisz się zgadzać ale jeśli postawisz na tory zaprogramowaną fabrycznie lokomotywę, przykładowo Ok1 Roco z dekoderem dźwiękowym to po odczytaniu CV w oknie smartfona pojawiają się ikonki przyporządkowane do poszczególnych dźwięków. Zresztą ideą mojej wypowiedzi było to, iż często w ramach eksperymentów z moimi lokomotywami (a jest dosyć dużo) dokonuję różnych zmian w dekoderach podyktowanych np. problemami współpracy z21 z pętlą nawrotną i wtedy możliwość odczytu parametrów danej lokomotywy/dekodera jest nieoceniona
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: ko20 »

Slawek77 pisze:Do dziś nie udało mi się tego dokonać, jak zrobiłem kopie zapasową już nie pamiętam jak ale po wgraniu do kolejnego tableta nic nie przeniosło.
Do każdego urządzenia musiałem ręcznie wszystko ustawiać od nowa.
W jaki sposób robiłeś tą kopię zapasowa?

Z poziomu aplikacji Roco Z21 masz 2 opcję:
Settings->Import
Settings->Export
Przy eksporcie klikasz w Layout i wyskauje okienko pytajac czy zapisac na karcie czy wyslac mailem.
Ja to robiłem wielkokrotnie. Cokolwiek zmieniajac, dodając tabor zamist robić to 2 razy po prostu eksportuje/importuje. Kupa czasu oszczednosci.

Added in 3 minutes 43 seconds:
cichonęk pisze:ko20 napisał:
"Stary post, ale dla potomności warto napisać. Nie trzeba niczego zczytywać. Aplilkacja pozwala wyeksportować Wszystkie ustawienia, całego tabory, z funkcjami, ustawieniami, zdjeciami. Przenosisz na inne urzadzenie i importujesz."
Nowy post - też dla potomności ;) - ale zanim jakiekolwiek CV wyeksportujesz to warto najpierw odczytać dane zapisane w dekoderze danej lokomotywy - aplikacja sama nie odgadnie co drzemie w dekoderach lokomotyw bez kontaktu tych ostatnich z torowiskiem.
Tu się nie zgodze. Mozna odczytać pewnie adres lokomotywy, ale co jeszcze? Aplikacja sama mi odczyta dostępne funkcje dekodera i ustawi je w aplikacji z odpowiednia ikonka? Adres lokomotywy to jedna rzez, a potem i tak trzeba jednorazowo wyklikac troche wiecej. Zreszta ja mam 4 lokomotywy i pare wagonów sowietlonych cyforowo. Pare adresów do zapamiętania. Szybciej jest wpisać niz stawiac na tory i zczytywac.
cichonęk
Posty: 484
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: cichonęk »

ko20 pisze:Stary post, ale dla potomności warto napisać. Nie trzeba niczego zczytywać. Aplilkacja pozwala wyeksportować Wszystkie ustawienia, całego tabory, z funkcjami, ustawieniami, zdjeciami. Przenosisz na inne urzadzenie i importujesz.
Nowy post - też dla potomności ;) - ale zanim jakiekolwiek CV wyeksportujesz to warto najpierw odczytać dane zapisane w dekoderze danej lokomotywy - aplikacja sama nie odgadnie co drzemie w dekoderach lokomotyw bez kontaktu tych ostatnich z torowiskiem.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: Slawek77 »

cichonęk pisze:Aplilkacja pozwala wyeksportować Wszystkie ustawienia, całego tabory, z funkcjami, ustawieniami, zdjeciami. Przenosisz na inne urzadzenie i importujesz.
Do dziś nie udało mi się tego dokonać, jak zrobiłem kopie zapasową już nie pamiętam jak ale po wgraniu do kolejnego tableta nic nie przeniosło.
Do każdego urządzenia musiałem ręcznie wszystko ustawiać od nowa.
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: ko20 »

cichonęk pisze:"I najważniejsze, czy urządzenie z21 biały pozwala sterować dwoma lokomotywami z dwóch urządzeń ( android)?"

Pozwala. Najłatwiej postawić wybraną lokomotywę na oddzielnym torze podłączonym do z21 i odczytać danym urządzeniem z Androidem jej parametry CV, następnie ustawić kolejną i innym urządzeniem odczytać jej parametry itd.
Stary post, ale dla potomności warto napisać. Nie trzeba niczego zczytywać. Aplilkacja pozwala wyeksportować Wszystkie ustawienia, całego tabory, z funkcjami, ustawieniami, zdjeciami. Przenosisz na inne urzadzenie i importujesz.
cichonęk
Posty: 484
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: cichonęk »

"I najważniejsze, czy urządzenie z21 biały pozwala sterować dwoma lokomotywami z dwóch urządzeń ( android)?"

Pozwala. Najłatwiej postawić wybraną lokomotywę na oddzielnym torze podłączonym do z21 i odczytać danym urządzeniem z Androidem jej parametry CV, następnie ustawić kolejną i innym urządzeniem odczytać jej parametry itd.
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: Slawek77 »

Teraz już wiem który wybrać, kupię biały.
Pobrałem na tel aplikacje i tu mam pytanie, czy jest aplikacja w języku Polskim ?
I najważniejsze, czy urządzenie z21 biały pozwala sterować dwoma lokomotywami z dwóch urządzeń ( android) ?
Jest może gdzieś w sieci instrukcja w języku polskiem ? bo natrafiłem tylko englisz, a z tym językiem mam trudności :(
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: ArturSchŁ »

Slawek77 pisze:I czy są jakieś inne systemy sterowania przez tablet/telefon/pc ?
Oczywiście, że są. Zobacz np. JMRI:
Obrazek
mradwan
Posty: 403
Rejestracja: 04 lut 2007, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: mradwan »

Mam z21 (biały) i jestem bardzo zadowolony. Sterowanie to prawdziwa przyjemność.
Inna opcja to moduł Lenza pozwalający na sterowanie smartfonem, ale chyba to bardziej chropawe.
Czarny ma znaczenie, jeżeli chce się używać jego zaawansowanych przyłączy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Z21 - czarny czy biały

Post autor: ArturSchŁ »

Przed zakupem też się zastanawiałem, różnice we funkcjonalności masz opisane w porównaniu obu, natomiast różnica cen zakupu jest tak duża, że uzasadnia zakup białego (w secie).
Awatar użytkownika
Slawek77
Posty: 2054
Rejestracja: 04 lut 2015, 18:06
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Z21 - czarny czy biały

Post autor: Slawek77 »

Witam nie będę zakładał nowego tematu więc zapytam tu.
Przymierzam się do zakupu z21 tylko jaki wybrać? biały czy czarny.
I czy są jakieś inne systemy sterowania przez tablet/telefon/pc ?
Co ogólnie polecacie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównania / Łączenie różnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości