Nowości / Zapowiedzi 2016

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 423
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: Ciora »

Niedawno stękaliście "kiedy będzie EP 05?" Teraz "kiedy będzie ST 43" - jakie to "polskie".
MTB liczy na sprzedaż serii EP 05 w zadowalającej ich ilości (mają być trzy wersje - dwie już są gotowe do oferty sprzedaży) Myśląc w ten sposób (Wojtek_Kraków) nigdy nikt nie zbuduje Wam polskiej lokomotywy.

Ma Kolega Maciej 100% rację. "Dać kurze grzędę, to patrzy wieży" ;-)
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: Maciej »

Wojtek_Kraków pisze: Trochę mało miarodajny ten papierek lakmusowy.
Myślę że dużo więcej chętnych byłoby na ST43 ze względu na uniwersalność (z osobowym nie będzie wyglądać dziwnie) i nie potrzebuje drutu żeby jeździć. A przy EP05 to raczej tylko osobowe składy no i tak lipnie bez sieci elektrycznej...
Niedawno stękaliście "kiedy będzie EP 05?" Teraz "kiedy będzie ST 43" - jakie to "polskie".
MTB liczy na sprzedaż serii EP 05 w zadowalającej ich ilości (mają być trzy wersje - dwie już są gotowe do oferty sprzedaży) Myśląc w ten sposób (Wojtek_Kraków) nigdy nikt nie zbuduje Wam polskiej lokomotywy.

Model MTB EP 05 25 w archiwum PKP - może ktoś się pokusi o waloryzację wagonów i niebawem zobaczymy skład ODRA 2 :-)
Obrazek
makieciarz
Posty: 627
Rejestracja: 14 kwie 2006, 09:52
Lokalizacja: Görlitz
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: makieciarz »

Tak tylko odnośnie tych bagażowych KRES-a to nie mają białego oświetlenia czołowego, błąd producenta w ulotce źle mu się opisało.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: Wojtek_Kraków »

Maciej pisze:Na Targach Poznańskich była pomarańczowa EP 05 w ofercie przedsprzedaży MTB - 10 sztuk (bez gniazd wielokrotnego sterowania) i zielona jako wersja przygotowana (prezentowano model) do produkcji. Cała sprawa EP 05 będzie papierkiem lakmusowym polskiego rynku i to zadecyduje o ST 43 - także bez emocji i na spokojnie 8) Jak nie sprzedadzą tego co założyli .....
Trochę mało miarodajny ten papierek lakmusowy.
Myślę że dużo więcej chętnych byłoby na ST43 ze względu na uniwersalność (z osobowym nie będzie wyglądać dziwnie) i nie potrzebuje drutu żeby jeździć.

A przy EP05 to raczej tylko osobowe składy no i tak lipnie bez sieci elektrycznej...
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: Maciej »

golab pisze:Pewnie mnie zaraz wszyscy zbesztają
Tak zbesztam Cię za dublowanie postów - pisz i stękaj w tym dziale - oto link gdzie już to raz pisałeś i nie wstawiłeś fotki by każdy mógł Twój detal znaleźć http://forumtt.pl/viewtopic.php?p=144638#p144638 :D
Awatar użytkownika
golab
Posty: 1365
Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: golab »

Pewnie mnie zaraz wszyscy zbesztają, ale mam uwagę do fragmentu dachu widocznego na zdjęciach modeli. Chodzi o miejsce po prawej stronie górnego reflektora. To jakiś babol na dachu ? Niedoróbka ? Czy może tak ma być ? To samo widzę na modelu 43.
cichonęk
Posty: 484
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: cichonęk »

Zielone były dwie - jedna jest u mnie.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: Maciej »

Na Targach Poznańskich była pomarańczowa EP 05 w ofercie przedsprzedaży MTB - 10 sztuk (bez gniazd wielokrotnego sterowania) i zielona jako wersja przygotowana (prezentowano model) do produkcji. Cała sprawa EP 05 będzie papierkiem lakmusowym polskiego rynku i to zadecyduje o ST 43 - także bez emocji i na spokojnie 8) Jak nie sprzedadzą tego co założyli .....
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: piotrek092 »

Nie wiem czy Elvis ma dżwięk do rumuna ,ale gdzieś widziałem dekoder chyba w doc 24 ?? ,ale jaki problem dla niego jak będą loki na pewno zrobi :lol:

Added in 8 minutes 56 seconds:
Jest do st43 ESU Lok Sound v 4.0 nr kat 5440,. 8 pin cena 419 zł/shop .24 dcc. eu !!

Added in 5 minutes 59 seconds:
A do bobiny /ep05/jest sound wrobu firmy z czech jacek-modely.cz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: ArturSchŁ »

wicy pisze:Na stronie MTB pokazane są obie.
To sobie wybierz, którą chcesz.
;)
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: wicy »

Z tą pomarańczową jak jest w końcu? Pokazujesz obrazek z EP05-25. Sklep opisuje EP05-16.
Na stronie MTB pokazane są obie.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: ArturSchŁ »

Peter podesłał obrazki (i zaprasza do zakupów [pomarańczowej], jak i Modelmania :mrgreen: ) :
IMG_7490-EU05 kopie.jpg
IMG_7492.JPG
14706954_1491223480894971_3284547584784817684_o.jpg
...już sobie ostrzę pazurki na zieloną PARKĘ !!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS:
Czy Elvis oferuje do nich dźwięki ??
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: wlodar »

biker pisze:Pokazały się nowości na stronie MTB-model:
http://www.mtb-model.pl/index.php?page= ... meritko=TT
Zaraz, to EP-05 ma być w dwóch wersjach, z gniazdami i bez?? No i rzeczywiście zapowiedzieli Rumuna :mrgreen:
Cholera, a ET22 to przypadkiem nie jeżdżą do Czech? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
biker
Posty: 411
Rejestracja: 18 lut 2008, 16:20
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: biker »

Pokazały się nowości na stronie MTB-model:
http://www.mtb-model.pl/index.php?page= ... meritko=TT
Awatar użytkownika
oelka
Moderator
Posty: 2183
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:34
Lokalizacja: MDM
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2016

Post autor: oelka »

makieciarz pisze:Pytanie do znawców tematu, Kres puszcza wagon bagażowy pasujący do piętrowych. Link do mnie jest >>> tutaj <<< nie wnikam w nic innego bo generalnie wszystko jest wiadome tylko jedna rzecz mnie zastanawia bardzo mianowicie oświetlenie czołowe producent podał jako zmienne biało-czerwone - to to jest wagon sterowniczy??? Czerwone jest OK proste ale to co te wagony miały kabinę sterowniczą? Skład 5 piętrowych pchała lub ciągnęła lokomotywa a ten wagon teoretycznie mógł być tylko pomiędzy lokomotywą a zestawem piętowych, trochę idiotycznie by wyglądał skład pchany - lokomotywa - 5 piętrowych i na początku ten bagażowy.
Przynajmniej w Polsce każdy pociąg jadący wagonami do przodu na szlaku powinien mieć na czole białe światła (w Polsce według instrukcji E1 sygnał Pc4)
Posiadanie lub brak kabiny sterowniczej nic tu nie zmienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości