MakieTTa - Skała

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
TKt48-151
Posty: 43
Rejestracja: 09 kwie 2006, 21:30
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: MakieTTa - Skała

Post autor: TKt48-151 »

Cześć!

Jak na początek moduł wyszedł Ci bardzo ładnie,aż miło patrzeć na takie makiety :)
Patrząc na zieleń,trochę widać kontrast między różnymi typami zieleni(jak słusznie zauważył Grzesiek).Oczywiście można to prosto załatwić stosując Heki-laub,lub krzaczki które zamaskują duże różnice odcieni mat trawiastych.Osobiście preferuję duże "zakrzaczenie" wśród roślin,ale jest to tylko i wyłącznie kwestia gustu.Również pomyślałbym nad przesadzeniem kilku sosen,gdyż drzewa w naturze nie rosną w aż tak prostej linii(chyba że posadził je człowiek ;) )Martwi mnie też brak sTTandardowego fallera na obu końcach modułu-chyba,że jest to jeden z segmentów,więc się nie czepiam.Natomiast słupy teletechniczne wyglądają bardzo "rasowo",podoba mi się też wieża antypożarowa-myślę że zapodasz dokładniejsze fotki tych obiektów.

Teraz pytanie do Grześka:
-Czy chrobotek reniferowy to mech islandzki,który w kilku miejscach posadził Skała?
Awatar użytkownika
Bujager
Posty: 56
Rejestracja: 08 kwie 2006, 23:45
Lokalizacja: Zebrzydowice
Kontakt:

Re: MakieTTa - Skała

Post autor: Bujager »

Na "moro" dobry jest patent Mikiego z rozcieńczoną farbą akrylową w psikaczu.

Na Twojej makiecie brakuje trochę zieleni średniej. Tak jak napisał Grzegorz - spróbuj z wyrobami Heki, Polaka itp.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: MakieTTa - Skała

Post autor: miki »

słupy teletechniczne sprawiają wrażenie ładnie wykonanych
Auhagen, o ile zmęczony wzrok mnie nie myli... :mrgreen:
A co do zieleni. No cóż, skrzynię masz, powierzchnia jakaś jest, tor leży - można rzucić się w eksperymenty. Dla ułatwienia - matom w formie jak wyżej mówimy zdecydowane NIE. Sam wymyśl, jak zrobić, żeby przypominała bardziej coś naturalnego (da się). No i parę wycieczek w plener nie zaszkodzi
whosho
Posty: 815
Rejestracja: 09 kwie 2006, 11:49
Kontakt:

Re: MakieTTa - Skała

Post autor: whosho »

Witamy również! :)


Bardzo dobry start. Rzuca się w oczy porządnie wykonana skrzynia oraz tor wraz z nasypem. Popularne profile czołowe, optymalna długość modułu... Dla mnie bardzo pozytywnie !! A, no i czytelny opis modułu!!!

Choć nie widać ich dokladnie, to słupy teletechniczne sprawiają wrażenie ładnie wykonanych...


Z zauważalnych elementów które osobiście poddałbym jeszcze poprawkom to napewno odwzorowanie zieleni. Kwestia gustu, ale moim zdaniem troche przypomina spodnie moro... czyli na małej powierzchni dosyc duzo przeplatajcych sie kontrastowych typów roslinności. Proponuję rozejrzeć się za produktami mogacymi pomóc troche stłumić te kontrasty np. Heki lub Polak'a (musze znaleźć przykładowe numery).

Kolejna sugestia - spróbuj pozbyć się chrobotka reniferowego i zastąpić go czymć bardziej przypominajcym krzaki... :/

No i drzewa - zmora wielu z nas... O sosnach był nawet cały temat, a o wykonanie brzóz popytaj GrzegorzaTT, jemu do bardzo przyzwoicie wychodzi.... ale drzewa to kwestia wykonania pewnej liczby prób i doboru odpowiedniego materiału...

Ogólnie na początek dałbym śmiało 7/10.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2006, 22:19 przez whosho, łącznie zmieniany 1 raz.
BarTTek
Posty: 810
Rejestracja: 09 kwie 2006, 00:20
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: MakieTTa - Skała

Post autor: BarTTek »

moduły mnożą sie jak króliczki- bardzo ładny
Awatar użytkownika
Skała
Posty: 306
Rejestracja: 19 maja 2006, 15:17
Lokalizacja: Nykøbing F.
Kontakt:

MakieTTa - Skała

Post autor: Skała »

Drodzy koledzy tetetkowicze.
Od miesiąca pracuje nad swoim pierwszym modułem w sTTandardzie. Jest to moduł szlakowy prosty. Czoła wschodnie i zachodnie są wykonane w profilu MP-1. Długość modułu wynosi 900mm. Szlak jest przedstawiony w scenerii leśnej. Myślę, że 85% prac mam już ukończone. Po stronie północnej będzie las sosnowy z dodatkiem kilku brzóz. Obecnie na zdjęciach widać połowę drugiego rzędu sosnen. Po stronie południowej w odległości L/3 od czoła zachodniego będzie mały zagajnik. Na razie są tylko dwie małe choinki. Reszta jest w fazie produkcji. Pośrodku południowej strony jest polana leśna.
Proszę o wszelkie uwagi odnośnie modułu.
Pozdrawiam

P.S.
Czy ktoś ze Szczecina robi moduły w sTTandardzie?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 sty 2007, 23:08 przez Skała, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości