SM42, SP42 informacje i galeria

UniqueModelFactory - www.eaos.pl

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

To teraz film pokazujący działanie światełek:
KLIP
Ostatnio zmieniony 10 mar 2014, 14:37 przez Ranger, łącznie zmieniany 2 razy.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: JarUs »

post jest a'la dupa
Pisząc ten post bardziej mi zależało by Konrad zajął się robotą niż odpisywał na ForumTT w kwestii "jakości" czegoś, czego jeszcze nikt tak na prawdę nie widział na oczy !!
Z niecierpliwością poczekam na zdjęcia matek
Ja też !! !! !! :D
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: jafrap »

JarTTek pisze: Konrad, w każdej społeczności są i tacy, więc się nie przejmuj i rób swoje !!
Z niecierpliwością poczekam na zdjęcia matek :D
:D
Dzięki za uznanie...
Celem sprostowania - nie uważam się za malkontenta, wręcz przeciwnie, więc twój sugerujący to post kolego jest a'la dupa. Z wielką satysfakcją przeczytałem wiadomość o seryjnej produkcji stonek w TT a'la Ranger.
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: JarUs »

Te seryjne stonki to świetna wiadomość. Nie każdego stać bowiem na model za 2 koła. 1100 to już cena dobra. Tym bardziej, że z DCC.
A jednak marzenia się spełniają !! :mrgreen:
NAPISZĘ TO JESZCZE RAZ, SM42 W PRODUKCJI SERYJNEJ NIE BĘDZIE GORSZEJ JAKOŚCI.
Konrad, w każdej społeczności są i tacy, więc się nie przejmuj i rób swoje !!
Z niecierpliwością poczekam na zdjęcia matek :D
:D
Ostatnio zmieniony 10 mar 2014, 21:25 przez JarUs, łącznie zmieniany 2 razy.
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: jafrap »

Ranger pisze:Cały patent z tym 'niestety' polega na tym, że niektórzy 'filateliści' lubią modele full metal i nie znoszą żywicy
"Niektórzy 'filateliści' ".... he he.... dobre.
Z niecierpliwością poczekam na zdjęcia matek :)
Ostatnio zmieniony 10 mar 2014, 21:25 przez jafrap, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

NAPISZĘ TO JESZCZE RAZ, SM42 W PRODUKCJI SERYJNEJ NIE BĘDZIE GORSZEJ JAKOŚCI.
Cały patent z tym 'niestety' polega na tym, że niektórzy 'filateliści' lubią modele full metal i nie znoszą żywicy, ich problem :?
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: jafrap »

OK. Dzięki za wyjaśnienia. Na mailu Konrad pisał, że dźwięk się zmieści + kostka cukru.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2014, 08:34 przez jafrap, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WM-MODEL
Posty: 274
Rejestracja: 09 kwie 2006, 06:22
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: WM-MODEL »

Moja płytka nie zawiera dekodera, jest to enkoder, realizuje wyłącznie wyświetlanie światełek :mrgreen: Czyli usuniesz płytkę nie będziesz miał pekapowskich świateł :(
Obojętnie jaki dekoder podłączysz do płyteczki zawsze będzie działać ;) byle by miał 4 wyjścia funkcyjne (oprócz świateł) dla wykorzystania wszystkich możliwości.
W sumie ze względu na dźwięk dedekowany do dekoderów Zimo najbardziej pasowałby MX648, jest tylko 6mm dłuższy i 2mm szerszy od zastosowanego przez Konrada MX622 +oczywiście głośnik. Pytać Konrada czy się to zmieści :P
Ostatnio zmieniony 10 mar 2014, 08:27 przez WM-MODEL, łącznie zmieniany 1 raz.
jafrap
Posty: 462
Rejestracja: 20 sty 2012, 08:17
Lokalizacja: Z miasta
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: jafrap »

Te seryjne stonki to świetna wiadomość. Nie każdego stać bowiem na model za 2 koła. 1100 to już cena dobra. Tym bardziej, że z DCC.
Ranger pisze:Ci którzy nie załapali się na SM42 w pełni z blach niestety już się nie załapią. Lokomotywy nie będą już składane nawet z powierzonych blach.
Stwierdzenie "niestety" brzmi jakby odlewane stonki były jednak nieco gorszej jakości. Tym bardziej ciekawi mnie zdjęcie gotowego modelu seryjnego w zestawieniu z modelem z blaszek (czy rzeczywiście będzie to różnica rzucająca się w oczy)?

Mam też pytanie do dźwięku. Pytałem na mailu kol. Konrada o to i dostałem odpowiedź pozytywną, ale tak patrzę na zdjęcie płytki elektronicznej... czy ona zawiera wbudowany dekoder? W związku z tym aby zamontować dekoder dźwiękowy to jak? Trzeba usuwać planowaną do zabudowy w tych modelach seryjnie tą płytkę od WM-Modela aby zamontować dekoder dźwięku? Rozumiem, że po tej akcji straci się opcje różnych konfiguracji świecenia świateł?

Pytanie, czy nie można by rozważyć dostępnych wersji od razu z dźwiękiem?
Ranger pisze:Dodatkowo czas oczekiwania skróci się do ok dwóch tygodni.
Piękna wiadomość :)
Ostatnio zmieniony 10 mar 2014, 09:06 przez jafrap, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

Odpowiedź na kolejne pytania:
Lokomotywa odlewana z założenia musi mieć jakieś uproszczenia. Myślałem o wykonaniu ujednoliconych z przedziałem maszynowym imitacji haków, małych poręczy, haków na dachu budki itp. Montaż tych detali zawsze zajmuje masę czasu.
Mam tutaj pytanie do zainteresowanych. Czy lepiej odlać wyżej wspomniane detale razem z budą czy dać je jako oddzielne na arkusiku do zamontowania własnoręcznie, pomalowane.
Trzeba by było wywiercić sobie otworki i to wkleić.

Kolejnym lekkim uproszczeniem będzie wykonanie chłodnic mniej przestrzennych. Grubość zostaje ta sama ale głębokość taka aby dało się to odlać.

Wszystkie wystające płaszczyzny, pomost z przodu, po bokach budki, żebra zbiorników itp będą lekko pogrubione na poczet odlewów.

Jeśli macie jakieś kolejne pytania to piszcie.

Na dniach będę prezentował kolejne matki do odlewania. Będzie tego bardzo dużo więc trochę to zajmie.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

Nie bedzie roznicy w stosunku do wersji blaszanej. Grubosc bocznych scianek ramy nie bedzie az tak duza aby zabrac przestrzen obrotu wozka. Dotychczas mozna bylo jezdzic Stonka po lukach tramwajowych.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2014, 00:30 przez Ranger, łącznie zmieniany 1 raz.
jawa
Posty: 34
Rejestracja: 27 kwie 2012, 09:26
Lokalizacja: ok. Krakowa
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: jawa »

Pozostaje tylko zbierać pieniądze na "stonkę", myślę, że przy podanej cenie o wiele więcej ludzi będzie w stanie zakupić model którego szczególnie mi brakowało od czasu wypuszczenia na rynek SM42 w skali H0 ;) Czy odlewana lokomotywa będzie w stanie przejechać po ciasnych łukach? O ile dobrze kojarzę kiedyś był poruszany temat "odlania" stonki i argumentem przeciw była obawa o nieprzejezdność po łukach o małym promieniu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

Płytka autorstwa WM-MODEL.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

SM42, SP42 informacje i galeria

Post autor: Ranger »

Na początek mam przyjemność zaprezentować najnowszą serię SM42 i SP42 UMF w skali TT i N. Galeria jest obfita, niektóre zdjęcia jakby się jakby powtarzają ale warto zwrócić uwagę na to, ze to różne skale ;)
Tutaj mała zajawka a galeria dostępna na stronie UMF

I w tym momencie mam dla was bardzo ważna informacje, warto poprzyglądać się uważnie lokomotywie z zajawki z jednego powodu. Jest na sprzedaż, tzn bez właściciela. Jednak nie to jest najważniejsze. Chcę was poinformować o tym, że jest to ostatnia lokomotywa z serii SM42 w skali TT wypuszczona przez UMF. Lokomotywy tej serii wypadają z oferty w obecnej formie.
Zastosowałem w niej prototypowe rozwiązania z jednego powodu, SM42 UMF wchodzi do seryjnej produkcji. Stalowe barierki, stalowa siatka wentylatora, stalowy dach ze szwami po spawaniu to charakterystyczne cechy nowej wersji produkowanej seryjnie.
Kolejną ważną sprawa jest zastosowanie zupełnie nowej płytki PCB sterowanej procesorem. Lokomotywa ma teraz światła do jazdy zwykłej, czerwone dołączane oddzielnie, manewrowe, szlakowe mocne/słabe, awaryjne itd.
Jeśli zastanawiacie się na tym czy to rozwiązanie jest stabilne itd pragnę uspokoić wszystkich już na samym początku. W programie zastosowane trik który resetuje go po każdym poważnym błędzie spowodowanym np zwarciem itp. Lokomotywe trzeba unieść na kilka sekund nad tor a program wraca do pierwotnej formy. Procek steruje płytka tak, ze światła zapalają się i gasną/ zmieniają się sekwencyjnie i miękko. Filmik wstawię wkrótce.

Lokomotywa będzie w pełni odlewana, jednak nie straci na szczegółach. Zyska za to na atrakcyjności jej cena, planujemy cenę za gotowa lokomotywę DCC w granicach 1100zł.
Dodatkowo czas oczekiwania skróci się do ok dwóch tygodni.

Niestety w z przykrością informuję, ze Ci którzy nie załapali się na SM42 w pełni z blach niestety już się nie załapią. Lokomotywy nie będą już składane nawet z powierzonych blach.
Nie jest to spowodowane tym, że nie chcemy ich składać ale brakiem czasu na to. Już ostatnie terminy bardzo się wydłużyły i trochę mi za to wstyd.

Zestawy SM42 w formie blaszanej dalej będą dostępne, zestawów z części odlewanych nie planujemy. Do zestawów dołączane będą nowe płytki jak poniżej w formie gotowej.
Załączniki
WP_20140303_002.jpg
na forum.JPG
Ostatnio zmieniony 08 mar 2014, 18:47 przez Ranger, łącznie zmieniany 5 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość