WM-15A - Zapraszam do pobierania

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: WM-15A - Zapraszam do pobierania

Post autor: wicy »

Aż korci narysować to w 3D ;)
-----------------------
Pozdrawiam, Witek
PiotrZ
Posty: 676
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: WM-15A - Zapraszam do pobierania

Post autor: PiotrZ »

PiotrZ w 2012r pisze: 19 maja 2012, 19:18 W końcu posklejałem mój WM-15 (...)
Już minęło 9 lat, a przecież to było z miesiąc temu... :D

Tamten mój model był wycinany "nożyczkowo", ten nowszy to już widzę wycinanka laserowa. Choćby z tego względu powinien być jakościowo lepszy. Poza tym ma fabryczne szybki.
Życzę powodzenia przy sklejaniu - ja też miałem wątpliwości, na które dostałem wyjaśnienia od autora (patrz wcześniejsze posty).
Ponieważ stare zdjęcia z imageshack'a zniknęły, wklejam jeszcze raz
Załączniki
IMG_6716.jpg
IMG_6735.jpg
IMG_6720.jpg
IMG_6724.jpg
Garou
Posty: 87
Rejestracja: 29 sie 2020, 20:02
Lokalizacja: Puławy (woj. lubelskie)
Kontakt:

Re: WM-15A - Zapraszam do pobierania

Post autor: Garou »

ogest pisze: 27 kwie 2011, 23:41 Witam

Zapraszam na moją stronkę gdzie udostępniłem do pobierania moją Wm-kę, którą kiedyś można było dostać na alledrogo. Jeśli chciałby ktoś w innym malowaniu (ponieważ tutaj praktycznie nie ma malowania) to poproszę informację na maila lub priv tutaj, choć wolę to pierwsze. Wkrótce postaram się dodać więcej modeli, jak i będą również dostępne elementy wycinane laserowo w skali TT.

Pozdrawiam
Michał Augustyniak
www.ogestkomp.com.pl
Odgrzewam kotleta ale ostatnio nabyłem model w celu wykorzystania go na dioramce stacjonarnej: https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/k ... ty-laserem
autor: Michał Augustyniak.
Cena spoko jak za tak precyzyjnie wycięte elementy + "szybki" + kalkomanie.... ale...

Elementy wycięte laserowo wyglądają profesjonalnie, lecz instrukcja obsługi kulawa - to tylko kilka obrazków na jednej stronie i to na dodatek niezbyt precyzyjne /czytelne/. Tragedii nie ma - ale w porównaniu z innymi wycinankami trochę lipa. Szczerze - to coś mi w nich nie pasuje co do numeracji. Zrodziła się więc obawa co jak z czym skleić (czarne z żółtym) , czy czegoś nie sknocę przy składaniu.... itp...

Czy ma ktoś może jakąś bardziej obszerną instrukcję /opis/ do tego modelu na podstawie własnych doświadczeń? Jakieś obrazki, zdjęcia ze składania? Jeśli nikt nic.... trudno. Trzeba będzie podjąć wyzwanie nieco po omacku...

Moim zdaniem zabrakło chociaż opisu.... w modelu który nabyłem nic takiego nie ma.... :( Słowa nawet czy coś należy podklejać tekturką.... a karton cieniutki. Tak szczerze - to jaki był problem napisać parę słów?...
Jarosław Franczyk
PiotrZ
Posty: 676
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: WM-15A - Zapraszam do pobierania

Post autor: PiotrZ »

W końcu posklejałem mój WM-15.
Niestety tekturowy uproszczony model w skali 1:120 jest… tylko tekturowy. Tego się nie oszuka. Skorzystałem jedynie z ułatwienia i wstawiłem plastikowe koła BTTB oraz zderzaki też z odzysku. Nie chciało mi się sklejać tych elementów z papieru. Model jest statyczny – zestawy kołowe są przyklejone na stałe

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Cudo z tego sklejania to mi nie wyszło. Do gablotki na pewno się nie nadaje, ale gdzieś na bocznicy z dala od widzów może stać :P

PS. Może inni mają więcej wprawy w klejeniu?
Ostatnio zmieniony 19 maja 2012, 19:30 przez PiotrZ, łącznie zmieniany 2 razy.
PiotrZ
Posty: 676
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: WM-15A - Zapraszam do pobierania

Post autor: PiotrZ »

Dzięki za odpowiedzi. Biorę się za sklejanie. Jak mi coś z tego wyjdzie, to pokażę.

PiotrZ
ogest
Posty: 54
Rejestracja: 24 kwie 2007, 16:33
Lokalizacja: Poznań/Bytom
Kontakt:

Re: WM-15A - Zapraszam do pobierania

Post autor: ogest »

Witam,
- czarny prostokąt 16x3 z szarym prostokącikiem 7x2 ? Są takie 4 szt na lewo od elementów żurawika
Są to bufory, należy je zwinąć ciasno.
- 4 małe krążki to tarcze zderzaków? (na lewo od powyższych elementów)
Nie, to są krążki które zamykają imitację maźnicy. Maźnicę robimy z pasków poniżej, które sklejamy w walec.
Tarcze zderzaków znajdują się obok resorów piórowych. Dwa prostokąty, jeden z krążkami, drugi czarny. Wycinamy oba prostokąty razem, a następnie zaginamy w połowie i sklejamy ze sobą dwie połówki.
- długie czarne elementy 60x5 z białymi wycięciami to czołownice ramy? Nie mogę wyobrazić sobie jak one przychodzą do ramy.
Tak, są to dwie czołownice ramy i 4 poprzecznice. Wcinamy cały prostokąt z elementami oraz czarny, a następnie sklejamy razem, tak samo jak bufory. Identycznie wykonuję się podłużnice ramy, oraz pogrubia kółka.

Pozdrawiam
Michał
www.ogestkomp.com.pl
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2012, 10:12 przez ogest, łącznie zmieniany 1 raz.
PiotrZ
Posty: 676
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: WM-15A - Zapraszam do pobierania

Post autor: PiotrZ »

Witam,
Zabrałem sie dziś za składanie kartonowej WM15 i utknąłem zaraz na początku pracy. Nie mogę zidentyfikowac kilku elementów znajdujących się na arkuszu:
- czarny prostokąt 16x3 z szarym prostokącikiem 7x2 ? Są takie 4 szt na lewo od elementów żurawika
- 4 małe krążki to tarcze zderzaków? (na lewo od powyższych elementów)
- długie czarne elementy 60x5 z białymi wycięciami to czołownice ramy? Nie mogę wyobrazić sobie jak one przychodzą do ramy.

Pomimo że "Model jest bardzo prosty w montazu i nie wymaga żadnej instrukcji", to nie mogę sobie z nim poradzić :/

Proszę o podpowiedzi za co z góry dziękuję
PiotrZ
PS. WM15 traktuję jako trening przed sklejaniem SM42, która czeka już w szufladzie
ogest
Posty: 54
Rejestracja: 24 kwie 2007, 16:33
Lokalizacja: Poznań/Bytom
Kontakt:

Re: WM-15A - Zapraszam do pobierania

Post autor: ogest »

Witam

Od dziś dostępna do pobrania z mojej strony jest doczepka PWM-15 w skali 1:120
Obrazek
Zapraszam
www.ogestkomp.com.pl
Ostatnio zmieniony 05 lis 2011, 11:47 przez ogest, łącznie zmieniany 1 raz.
ogest
Posty: 54
Rejestracja: 24 kwie 2007, 16:33
Lokalizacja: Poznań/Bytom
Kontakt:

Re: WM-15A - Zapraszam do pobierania

Post autor: ogest »

up

Nowe malowanie WM-15A - Warszawska Kolej Dojazdowa.

Zapraszam
i
Pozdrawiam
www.ogestkomp.com.pl
ogest
Posty: 54
Rejestracja: 24 kwie 2007, 16:33
Lokalizacja: Poznań/Bytom
Kontakt:

Re: WM-15A - Zapraszam do pobierania

Post autor: ogest »

up!

Mała aktualizacja - WM-15A w malowaniu Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach.


PS: Nadal czekam na propozycje malowań jak i innych modeli.

Zapraszam
www.ogestkomp.com.pl
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2011, 02:01 przez ogest, łącznie zmieniany 1 raz.
ogest
Posty: 54
Rejestracja: 24 kwie 2007, 16:33
Lokalizacja: Poznań/Bytom
Kontakt:

WM-15A - Zapraszam do pobierania

Post autor: ogest »

Witam

Zapraszam na moją stronkę gdzie udostępniłem do pobierania moją Wm-kę, którą kiedyś można było dostać na alledrogo. Jeśli chciałby ktoś w innym malowaniu (ponieważ tutaj praktycznie nie ma malowania) to poproszę informację na maila lub priv tutaj, choć wolę to pierwsze. Wkrótce postaram się dodać więcej modeli, jak i będą również dostępne elementy wycinane laserowo w skali TT.

Pozdrawiam
Michał Augustyniak
www.ogestkomp.com.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość