Mój pierwszy raz... z modułem

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trucker
Posty: 227
Rejestracja: 09 lut 2008, 09:05
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: trucker »

Cieszę się, że mogłem koledze trochę pomóc, choć to mój pierwszy moduł.Propozycję kolegi Grzegorza TT rozszerzam o informację iż u pana Andrzeja jest również typowy naturex zieleń wierzbowa także bardzo ciekawy. Niestety zapomniałem numeru.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: Kilkujadek »

9003 bardzo ciekawa - na wierzby :P
Awatar użytkownika
mahlerian
Posty: 103
Rejestracja: 18 cze 2007, 09:04
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: mahlerian »

Dziękuję za pomocne fotki Kol.truckerowi. Daję POMÓGŁ. Teraz czekam na trawy z Polaka i Naturex. Oby tym razem poszło lepiej :D
Awatar użytkownika
trucker
Posty: 227
Rejestracja: 09 lut 2008, 09:05
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: trucker »

1 2 3

Pozwoliłem sobie postawić przysłowiową kropkę nad i. Na przedstawionych trzech zdjęciach produkt finalny wykonanej maty. Dodatkowo postanowiłem koledze pokazać możliwości wykorzytania Naturex'u Polaka imitujący listowie. Jeżeli kolege satysfakcjonują kolory podaję numery. Trawy 8206, 8301, 8306, 8406, 8107, 8209.
Naturex 9013, 9015.
POWODZENIA
Ostatnio zmieniony 05 maja 2008, 08:41 przez trucker, łącznie zmieniany 2 razy.
gemol
Posty: 1046
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: gemol »

mahlerian pisze:Jak wy z tego robicie ziemię, to nie wiem... Roztarłem to rozcierakiem i próbowałem pociągnąć po tym pastelą brązową, też nie lepiej wyglądało...
Nieuważnie słuchałeś. Mówiliśmy o kilku materiałach pylistych i ich mieszaniu! ze sobą.
Osobiście mieszam pył węglowy ze startą gliną - w różnych proporcjach wychodzą różne odcienie ziemi, co na moich modułach jest dobrze widoczne.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2008, 09:41 przez gemol, łącznie zmieniany 1 raz.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: Kilkujadek »

A torf robimy z sybstratu kokosowego :mrgreen:
http://images28.fotosik.pl/203/772640dc19a55535.jpg
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: drlukasz »

mahlerian pisze:Jak wy z tego robicie ziemię, to nie wiem...
Bo nie robimy...
Piasek i pył, a nie węgiel... Najwyżej delikatnie przyciemniany węglem, albo startą pastelą...
mahlerian pisze:Czy ktoś mógłby w końcu doradzić mi w kwestii doboru traw i podsypek???? :( Podałem listę u góry, wystarczy zerknąć - być może znacie te numery
Mnie nie pytaj, używam tego co mi się na wygląd podoba, nie patrzę na numery katalogowe :)
Pamiętaj o jednym - to jest Twój moduł. Jedynym miejscem w którym określono Ci z góry jakiego materiału masz użyć, są profile czołowe i sTTandardowa mata Faller 766...
Cała reszta ma się Tobie podobać i znaleźć jakieś uzasadnienie w położeniu modułu w założonej czasoprzestrzeni.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2008, 09:39 przez drlukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: Kilkujadek »

Bo my stosujemy Polaka, a nie badziewiaste Heki... :lol: Polak
Ostatnio zmieniony 01 maja 2008, 19:11 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mahlerian
Posty: 103
Rejestracja: 18 cze 2007, 09:04
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: mahlerian »

Tak się składa, że skombinowałem węgiel drzewny i przeprowadziłem próbę na kawałku kartonu. Cóż za rozczarowanie - to jest czarne jak wyngiel na Ślunsku... :/ Jak wy z tego robicie ziemię, to nie wiem... Roztarłem to rozcierakiem i próbowałem pociągnąć po tym pastelą brązową, też nie lepiej wyglądało... Pomocy!!!

P.S. Czy ktoś mógłby w końcu doradzić mi w kwestii doboru traw i podsypek???? :( Podałem listę u góry, wystarczy zerknąć - być może znacie te numery ;)
Awatar użytkownika
trucker
Posty: 227
Rejestracja: 09 lut 2008, 09:05
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: trucker »

Miałem na myśli fabryczne urządzenia ,ale przedstawiona przez kolegę propozycja wygląda obiecująco. Teraz tylko trzeba odświerzyć wiadomości i do dzieła. Dzięki.
miki
Posty: 1269
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:56
Lokalizacja: Lipowo k.Glinianki
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: miki »

trucker pisze:..... Zakup sadzarki zwłaszcza dla ludzi młodych rozpoczynających zabawe z modułami to duży wydatek .....
Bez przesady
Awatar użytkownika
trucker
Posty: 227
Rejestracja: 09 lut 2008, 09:05
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: trucker »

Pozdrawiam wszystkich kolegów i dziekuje za rzeczową i konstruktywną ocenę. Przedstawiony prototypowy fragmentmaty miałbyc przyklejony w północnej części modułu. Wezwany z resztą całkiem słusznie do tabilcy poleciłęm synowi przykleić matę na najbardziej eksponowanym miejscu i oświetlić tak żeby zdjęcie w miare dokładnie pokazały szczegóły dlatego też kolor odbiega od rzeczywistości. Mam nadzieje że odpowiednie ustawienie tektury w czasie sypania trawy pozwoli uniknąć efektu ukośnego jej rośniecia. Zakup sadzarki zwłaszcza dla ludzi młodych rozpoczynających zabawe z modułami to duży wydatek i dlatego metoda kolegi Bujager'a to alternatywa dla tych, którzy nie mogą pojechac na warsztaty i skorzystac z uprzejmości kolegów. Niewielę ją zmodyfikowałem sypiąc trawe na kropki gęstego wikolu i pstrykając palcami od dołu dosiewałem aż do skutku. Jako podłoża użyłem starej maty VERO takiej z pokruszonym korkiem. Inspiracją samego pomysłu był mazurski badz pomorski szlak kolejowy prowadzony nasypem. Pierwsze zbyt ostrożne zakupy trawki spowodowały że na macie wykorzystałem praktycznie dwa kolory (Polak 8306, 8301), bo 2mm słomkowa nie miała odpowiedzniej siły przebicia. Na koniec świetne skojarzenie kolegi Tadeusza być może zaowocuje nowym pomysłem. Pozdrawiam
gemol
Posty: 1046
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: gemol »

mahlerian pisze:I co sądzicie nt. klejow w sprayu...
Lakier do włosów wychodzi zdecydowanie taniej.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2008, 12:08 przez gemol, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Grzegorz Molenda
http://www.modart.radom.pl
Awatar użytkownika
mahlerian
Posty: 103
Rejestracja: 18 cze 2007, 09:04
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: mahlerian »

Szanowni specjaliści!

Proszę was o poradę - która trawka do sadzenia jest najlepsza? Np. jakaś popularna z Heki... Zapoznałem się z metodą Bujagera (C) i wydaje mi się, że spróbuję.

Ja znalazłem takie trawy:

zielona Heki 100g 3359
zielono-jakaś Heki 3mm 20g 3354
c.zielona Heki 50g 3365

(kurcze, czemu paczuszki są coraz mniejsze?)

I co sądzicie nt. klejow w sprayu:

Auhagen 150ml 53520 27,40zł
Faller EXPERT 170497 41,40zł
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mój pierwszy raz... z modułem

Post autor: T_Domagalski »

trucker pisze:Z upoważnienia mojego ojca zamieszczam zdjęcia prototypowej maty wykonanej z trawy elektrostatycznej.
Hmm... Wygląda jak firanka zamoczona w Wikolu i potraktowana elektrosadzarką...
Nie żebym się śmiał. Czasem zupełnie zwariowane pomysły dają nadspodziewany efekt. ;)

A co do różnych metod sadzenia trawy - każda jest dobra, bo daje inny, mniej lub bardziej ciekawy efekt. Kunszt polega na właściwym połączeniu ich na jednej makiecie, aby najbardziej oddawały rzeczywistość.

Ja np. preferuję elektrosadzenie (20 kV z kineskopu rulez! :mrgreen: ), ale przyznaję, że trawy mikiego (na lakier) też mają swój urok. Nie są tak bajkowo "puchate", jak moje. Są raczej takie... "po przejściach", czyli potargane wiatrem, zbite gradem, itp.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2008, 13:48 przez T_Domagalski, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości