MTB - wasze zdanie

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: MTB - wasze zdanie

Post autor: Ranger »

ArturSchŁ pisze: 16 maja 2022, 08:12
Ranger pisze: 15 maja 2022, 21:44Wzrost cen u np Tilliga to jakiś kosmos. Np. Husarz Tilliga. 679zl na początku a teraz 979zl.
Tak ? To co powiesz o wzroście cen materiałów budowlanych o 100% ?? ... przez ostatni rok, dwa !!

...tylko nasze płace pozostają bez zmian (czyli tracą)...

CENY to inna bajka niż MTB, a sprawa TT.
Cen budowlanki to jiz lepiej nie komentować.

Ja z tym Husarzem bo to miala byc baza pod EU07 UMF.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: MTB - wasze zdanie

Post autor: ArturSchŁ »

Ranger pisze: 15 maja 2022, 21:44Wzrost cen u np Tilliga to jakiś kosmos. Np. Husarz Tilliga. 679zl na początku a teraz 979zl.
Tak ? To co powiesz o wzroście cen materiałów budowlanych o 100% ?? ... przez ostatni rok, dwa !!

...tylko nasze płace pozostają bez zmian (czyli tracą)...

CENY to inna bajka niż MTB, a sprawa TT.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3807
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: MTB - wasze zdanie

Post autor: Ranger »

Tutaj masz rację. Wzrost cen u np Tilliga to jakiś kosmos. Np. Husarz Tilliga. 679zl na początku a teraz 979zl. Za ten sam model ma przestrzeni paru lat.
M Godlewski
Posty: 4
Rejestracja: 15 maja 2022, 19:33
Lokalizacja: Wronki
Kontakt:

Re: MTB - wasze zdanie

Post autor: M Godlewski »

Dzień dobry. Specjalnie się zarejestrowałem, żeby zwrócić uwagę na jeszcze jedną opcję: ja dzięki mtb WRÓCIŁEM do tetetki, wiedząc, również dzięki lekturze forów, że może być to wyzwanie. Dowcip polega na tym, że przez lata uważałem polski rynek TT za skromny i nieproporcjonalnie drogi i wg mnie to właśnie mtb zrobiło wyłom. Zaznaczam, że pisząc o przesadnych cenach, nie mam na myśli ekskluzywnej produkcji manufaktur, to kompletnie inna kategoria.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MTB - wasze zdanie

Post autor: T_Domagalski »

Pytanie było, czy "dzięki MTB grupa tetetkowiczów nie uciekła do h0.". A nie czy modele MTB są dobre czy złe.

Odpowiadając na to pierwotne pytanie, dla mnie osobiście MTB jest całkowicie obojętne. Ich modele w żadnym wypadku nie wpływają na decyzje dotyczące skali, w której buduję i zbieram modele.

Ale może kogoś innego to zachęciło do przejścia/pozostania w TT.
adrian pander
Posty: 422
Rejestracja: 17 sty 2011, 23:13
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: MTB - wasze zdanie

Post autor: adrian pander »

Ja też jestem tego samego zdania co kolega Dejww.
Najlepsze lokomotywy na imprezach, bardzo dobry odbiór prądu, dobry uciąg mimo braków gumek co w tym przypadku jest zaletą. Brak problemów z elektryką i zębatkami.
Lokomotywa bez problemu zalicza kilkudniowe imprezy, co w wykonaniu Tilliga jest niemożliwe bez kilkukrotnego czyszczenia a czasem uzupełnienia gumek.
Co do walorów estetycznych to jak się przy nich trochę popracuje (jak pisał kolega) to wyglądają całkiem ładnie. Technicznie też należy je poprawić (rozstaw osi, smarowanie, wymiana pantografów, malowanie budy od środka wokół reflektorów).
Minimalistyczna ilość detali jest w lokomotywach imprezowych zaletą (wszyscy je łapią).
Oczywiście jak ktoś chce do gablotki to lepiej wybrać zestaw do waloryzacji w postaci właściwej budy np. ST43 od Rangera.

Ja ogólnie jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
dejww
Posty: 252
Rejestracja: 25 cze 2013, 11:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: MTB - wasze zdanie

Post autor: dejww »

Przez moje ręce przewinęło się dość sporo modeli MTB. Sam posiadam kilka. Ogólnie cena do jakości nie są złe. Technicznie modele wymagają lekkiego dopieszczenia jak np. ustawienia rozstawu kół aby się nie wykolejały, czy wyczyszczenia z nadmiaru oliwy i przesmarowanie na nowo. Jeżdża bardzo dobrze, mają super uciąg. Na plus jest również brak gumek przyczepnościowych ( w innych lokomotywach często się naciągają od ciągniecia długich składów i wypadają). Z żadnym modelem nie miałem problemów elektronicznych i mechanicznych, śmigają aż miło. Wymagają również dopieszczenia wizualnego. W Rumunie zamontowałem kilka elementów fotorawionych a w EP05 wymieniłem pantografy na Tilligowskie, dodałem poręcze i stopnie dla manewrowego, założyłem fototrawione ramki reflektorów i podstawowa rzecz we wszystkich modelach MTB - zaczernienie od środka czoła. Jeżeli chodzi o malowanie to wiadomo - Tillig to nie jest. Po zwaloryzowaniu i dopieszczeniu można uzyskać fajne modele. Ja ze swoich jestem bardzo zadowolony i cieszę się, że MTB w przeciwieństwie do innych producentów stara się coś wypuścić w barwach PKP i moim zdaniem po mimo wielu niedociągnięć należy im dopingować bo w tym producencie można pokładać nadzieje na dalsze projekty w naszych rodzimych barwach.
krisss
Posty: 226
Rejestracja: 28 mar 2010, 14:55
Lokalizacja: Czarna Woda
Kontakt:

Re: MTB - wasze zdanie

Post autor: krisss »

Oczywiście wśród lokomotyw od MTB można też znaleźć te z bardzo dobrym malowaniem i bez wad. Od innych producentów raczej nie doczekamy się lokomotyw, więc nie ma co narzekać na tą firmę.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: MTB - wasze zdanie

Post autor: Tomasz »

Ja też należę do osób dla których obecność modeli PKP w ofercie MTB nie miało wpływu na wybór TT (mimo, że zbieram PKP).

Jakie są ich produkty wszyscy wiemy i na większość mankamentów nie mamy wpływu.
Najważniejsze żeby podpisali umowę z jakimś przedstawicielem lub importerem na Polskę bo wtedy taka osoba/firma mogłaby im wskazać jakie jeszcze nowe malowania można zrobić na tych formach co mają i może miałaby wpływ na prawidłowe oznaczenia :)
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: MTB - wasze zdanie

Post autor: krzysztof »

womo pisze: 11 maja 2022, 08:46 Jakby MTB miało mnie przekonać do TT to już dawno zbierałbym H0 :lol:
i ja też :D
produkty MTB trochę przypominają mi czasy, gdy na rynku TT prym wiodła inna firma, skrótowiec jej nazwy był czteroliterowy i ostatnie jego litery też były TB :D
MonsterSale pisze: 11 maja 2022, 13:01 /.../Ich produkty są tańsze i przez to można przymknąć oko na oczywiste niedociągnięcia konstrukcyjne/.../
Kuehn jest znacznie tańszy od MTB, ceny MTB gonią ceny Tilliga (chińskiego), PIKO (chińskie) już też sie cenowo rozbestwiło. a Beckmann, Kres to jest klasa i tu żadnych pieniędzy nie jest żal :D szkoda, że Tillig wypadł z tej ligi i przez ostatnie 10-15 lat tak sie popsuł jakościowo.

reasumując: mam modele MTB w zarządzie PKP III/IV epoka ale tylko dlatego że to modele PKP.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2022, 22:12 przez krzysztof, łącznie zmieniany 2 razy.
ArturoW
Posty: 147
Rejestracja: 20 maja 2017, 07:01
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: MTB - wasze zdanie

Post autor: ArturoW »

czyli cytując klasyka
"może nie najtaniej, ale jako tako..."

dobrze że są, zawsze jest baza na konwersje i upgrady
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: MTB - wasze zdanie

Post autor: ArturSchŁ »

Leszek tt pisze: 10 maja 2022, 21:38Jeden z kolegów na forum modelarstwo- info napisał że dzięki MTB , spora grupa tetetkowiczów nie uciekła do ho
.... nie uciekłem do H0 niezależnie od produkcji MTB, choć mam ich 2 Gance.
:lol:
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: MTB - wasze zdanie

Post autor: MonsterSale »

Chyba nie powiem nic nowego. Jakościowo MTB odbiega od Tilliga, Beckmanna, czy Kuehna. Jednak dzięki MTB można mieć coś bardziej współczesnego w PKP. Ich produkty są tańsze i przez to można przymknąć oko na oczywiste niedociągnięcia konstrukcyjne, czy - jak w moim wypadku - wady poszczególnych egzemplarzy, przez co konieczna jest reklamacja.

Dla mnie wybór TT wynika stąd, że chcę, żeby na relatywnie niewielkiej przestrzeni modele jeździły. H0 jest za duże do tego celu i wygląda pokracznie zwłaszcza na ciasnych kołach, gdzie pociąg robi kółko (nadwieszanie się długich wagonów osobowych jest tak nieprawdziwe, że mnie odrzuca).
H0 jest dobre na półkę, żeby podziwiać szczegóły. TT ma jeździć.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: MTB - wasze zdanie

Post autor: womo »

Leszek tt pisze: 10 maja 2022, 21:38 Jeden z kolegów na forum modelarstwo- info napisał że dzięki MTB , spora grupa tetetkowiczów nie uciekła do ho...
Jakby MTB miało mnie przekonać do TT to już dawno zbierałbym H0 :lol:
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: MTB - wasze zdanie

Post autor: wlodar »

To takie chyba trochę BTTB, pod pewnymi względami trochę lepsze (brak skrętopysków, kinematyka), pod pewnymi gorsze (malowanie, rozpadające się pantografy...). Ogólnie modele nie warte swojej ceny, choć i tak tańsze niż gdyby kupować je w małych manufakturach (np. EAOS, lub MATU, choć tam jakość to inna galaktyka, ale swoje kosztuje - coś za coś). Na makiecie wygląda fajnie, więc gdyby wyszło SP45, ET21, SM31, czy EN57 z pewnością bym kupił, mając świadomość, że zdecydowanie przepłacam. Nie tanie, jakościowo takie sobie, ale jest i chyba jest to główna zaleta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości